Zapraszamy każdego ucznia naszej szkoły do udziału w pokazie talentów, który z wiadomych przyczyn odbędzie się online.Możesz pochwalić się swoim talentem, może być to zarówno śpiew, taniec, recytowanie, malowanie, rysowanie jak i bieganie, pływanie czy skakanie⚽️🎹🎻🎨🏃.A może masz jakiś inny talent?🤔POCHWAL SIĘ SWOIMI UMIEJĘTNOŚCIAMI!Zrób zdjęcie lub nagraj krótki filmik, na którym pokażesz co potrafisz i wyślij w aplikacji TEAMS do pani Agnieszki Maciejewskiej.Pokaż nam swoje umiejętności a my opublikujemy to na naszej stronie na Facebooku.Czekamy właśnie na twój występ! Zachęcamy każdego kto chciałby się z nami podzielić swoją pasją czy talentem, nieważne ile masz lat i jak zaawansowany jest poziom twoich umiejętności.NIE WSTYDŹ SIĘ I BAW SIĘ Z SP2!Na wasze filmy i zdjęcia czekamy do 14 maja.MIŁEJ ZABAWY I POWODZENIA!😍
Archiwum Aktualności
Kartka z historii
19.04.2021Dzisiaj obchodzimy 78 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim
19 kwietnia 1943 roku warszawscy Żydzi podjęli walkę z Niemcami. Powstańcy zdawali sobie sprawę, że nie mają żadnych szans na zwycięstwo. Pragnęli jednak zginąć z bronią w ręku, zadając przy tym wrogowi jak najwięcej strat. Niemcy utworzyli warszawskie getto w 1940 roku i umieścili tam około 400 tysięcy Żydów.
W wyniku chorób, głodu i ciężkiej pracy zginęło ich kilka tysięcy. Naziści rozpoczęli systematyczną wywózkę Żydów do obozu zagłady w Treblince, w którym zginęło około 300 tysięcy osób. W getcie zostało ich jeszcze 60 tysięcy. To właśnie wśród młodych ludzi, narodziła się myśl o zbrojnym oporze wobec nazistów. Powstała wówczas Żydowska Organizacja Bojowa (ŻOB), na jej czele stanął Mordechaj Anielewicz, a znanym przywódcą był Marek Edelman.18 stycznia 1943 roku Niemcy rozpoczęli kolejną wywózkę Żydów do obozu zagłady. Wtedy do akcji wkroczyli członkowie ŻOB. Dziewiętnastego kwietnia Niemcy przystąpili do likwidacji getta warszawskiego. Wprowadzili oddziały składające się z 2 tysięcy żołnierzy wyposażonych w broń czołgi i samochody opancerzone. Powstańcy stawiali dzielny opór. Ostrzeliwali odziały nieprzyjaciela, bronili umocnień i budynków. Żołnierze AK próbowali wesprzeć walczących i dokonali nieudanej próby wysadzenia muru przy ulicy Bonifraterskiej. Niemcy krok po kroku niszczyli kamienice, wrzucając granaty i wypędzając ludność cywilną. Na miejscu dokonując masowych egzekucji. Wysadzili też budynek dowództwa ŻOB, który znajdował się przy ulicy Miłej 8. Zginął tam przywódca Mordechaj Anielewicz i jego koledzy. Symbolem powstania była flaga żydowska i polska zawieszona na placu Muranowskim. Kilkudziesięciu Żydom udało się wydostać z getta kanałami i podziemnymi tunelami. Wkrótce wielu z nich zostało złapanych i rozstrzelanych, niektórzy brali udział w powstaniu warszawskim. Walki na terenie getta trwały jeszcze do 16 maja. Niemcy wysadzili Wielką Synagogę i zrównali teren getta z ziemią.
Wojenne historie
17.04.202119 kwietnia przypada 78. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.
Drodzy Uczniowie, czy lubicie wojenne historie?
Podobały Wam się takie lektury jak „Asiunia” Joanny Papuzińskiej lub „Czy wojna jest dla dziewczyn?” Pawła Beręsewicza?
Jeśli tak, to poznajcie małego Rysia Żabińskiego, Waszego rówieśnika, głównego bohatera książki „Nasz Azyl” autorstwa pani Marty Józefczyk, bibliotekarki z Obornik Wielkopolskich.
Tata Rysia, Jan Żabiński był w czasie wojny dyrektorem warszawskiego ogrodu zoologicznego. Mama chłopca, Antonina pomagała mężowi opiekować się zwierzętami i pisała książki przyrodnicze.
Zanim wybuchła wojna, w ogrodzie żyło mnóstwo ciekawych gatunków zwierząt. Podczas okupacji Niemcy zniszczyli ogród, zwierzęta zostały wywiezione, a wiele z nich zginęło lub uciekło.
Państwo Żabińscy na terenie ogrodu zoologicznego ukrywali ludzi z getta, a mały Ryś z zapałem im w tym pomagał. Ludzie, którzy ukrywali się w domu państwa Żabińskich nazywali go Azylem lub Willą pod Zwariowaną Gwiazdą.
Chcecie dowiedzieć się kim byli Szurcio, Balbina, Wydruś , Rysiczki i Tuzinka? Jakie piękne ilustracje zwierząt narysowała pani Katarzyna Bukiert. Pytajcie w bibliotece szkolnej, czy książka już dotarła, czy można ją wypożyczyć.
Wydawnictwo BIS przysłało plakat i zakładki dla Was. Bardzo dziękujemy.
Informacja o szczepieniu
16.04.2021Szczepienie drugą dawką szczepionki przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla dziewcząt z rocznika 2007 odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2021r.
Harmonogram:
Poniedziałek, 26 kwietnia (Gmina Miejska Wągrowiec) – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:
– od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”
– od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”
– od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”
Wtorek, 27 kwietnia (Skoki, Gołańcz, Mieścisko) – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Skokach ul. Poznańska 2, 62-085 Skoki:
– od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”
– od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”
– od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”
Środa, 28 kwietnia (Gmina Wągrowiec, Damasławek, Wapno) – Szkoła Podstawowa Nr 2, ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec:
– od godz. 10:30 do 11:30 dzieci z nazwiskami od „A” do „G”
– od godz. 11:30 do 12:30 dzieci z nazwiskami od „H” do „O”
– od godz. 12:30 do 13:30 dzieci z nazwiskami od „P” do „Ż”
Dziewczynki, które z przyczyn losowych nie mogą przyjść na szczepienie 26 kwietnia, mogą zgłosić się w środę 28 kwietnia w wyznaczonych godzinach.
Ważna informacja dla uczniów klas ósmych
10.04.2021W załączniku znajdziecie harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022
Załącznik:
Harmonogram_rekrutacji_do_szkol_ponadpodstawowych_na_rok_szkolny_2021.docx
XIV Powiatowy Konkurs poezji śpiewanej "Między wierszami"
07.04.2021Uczennice Jagoda Hermann i Nadia Wenzel w XIV Powiatowym Konkursie poezji śpiewanej "Między wierszami". Miłego odbioru. Pozdrawiam, Monika Serwatka.
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
02.04.20212 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy wśród społeczeństwa. W tym roku uczniowie z naszej szkoły dołączyli do obchodów przesyłając zdjęcia w niebieskich strojach.
Dziękujemy
Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski
2
Informacja dla rodziców zapisujących dzieci do kl.I
31.03.2021Proszę pobrać, wydrukować i wypełnić znajdujący się w załączniku druk "Potwierdzenie woli zapisu dziecka do kl.I Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu". Wypełniony druk należy zeskanować i przesłać mailem na adres szkola2wagrowiec@wp.pl lub złożyc w sekretariacie szkoły w godzinach 7.30 - 15.00
Załącznik:
Rekrutacja do klasy pierwszej
31.03.2021W załączniku przedstawiamy listę kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Załącznik:
Zmiana godzin pracy świetlicy szkolnej
30.03.2021W związku z Rozporządzeniem z dnia 26.3.2021 zmianie ulegają godziny pracy świetlicy szkolnej. Świetlica od dnia 31.03.2021 pracuje w godzinach od 7.30 - 16.00.
Dzień Nowych Technologii w Edukacji
30.03.2021W dniu 22.03.2021 w naszej szkole odbyły się zajęcia z informatyki w ramach Dnia Nowych Technologii w Edukacji, którego organizatorem jest Minister Edukacji i Nauki.
Celem tego projektu jest popularyzacja technologii informacyjno – komunikacyjnych w edukacji. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły prezentacji nowych robotów (mBot) ich możliwości i sposobu programowania.
Lekcje przeprowadził pan Robert Wójtych, w klasach szóstych i ósmych. Relacja została przygotowana i umieszczona na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej znajdującej się pod adresem epodreczniki.pl
Materiał w dniu 24.04.2021 został zakwalifikowany przez Wydział Rozwoju Edukacji w Kuratorium Oświaty w Poznaniu do udziału na szczeblu województwa.
Ogólnopolski projekt Centrum Mistrzostwa Informatycznego
28.03.2021Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. To prestiżowy i wyjątkowy projekt. W ramach tego projektu prowadzone są kółka informatyczne z algorytmiki i programowania, podczas których uczniowie mają okazję nauczyć się głównie programowania w językach Scratch i Python, oraz programowania i obsługi robotów (mBot). Będą oni mogli nie tylko brać udział w zajęciach pozalekcyjnych, ale również będą zapraszani do udziału w regionalnych oraz ogólnopolskich zawodach w programowaniu zespołowym.
Zajęcia prowadzone są przez pana Roberta Wójtycha
Oferta edukacyjna I LO w Wagrowcu
25.03.2021I Liceum Ogólnokształcące zaprasza uczniów klas ósmych szkół podstawowych do udziału
w Drzwiach Otwartych 2021 w formie online. Spotkanie dla rodziców i kandydatów odbędzie się
15 kwietnia w godzinach 17-19 .Transmisja w aplikacji Meet (logujemy się do usług Google):
Login: rekrutacja@1lowagrowiec.eu, hasło: rekrutacja, kod spotkania: rekrutacja
Jeżeli sytuacja epidemiczna pozwoli i uczniowie wrócą do szkół to chcielibyśmy spotkać się w szkole w dniu 17. kwietnia br., w godz. 10.00-12.00.
W przypadku gdy do tego czasu uczniowie nie wrócą do szkół ze względu na trwającą pandemię prosimy o przesłanie linku do transmisji Drzwi Otwartych wszystkim ósmoklasistom.
Prosimy także o zapoznanie uczniów oraz rodziców z ofertą edukacyjną I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu (oferta w załączniku).
Ponadto od 31 marca o godz. 17.00, co tydzień, na stronie szkoły i szkolnym Facebooku będą publikowane filmiki promocyjne. Zapraszamy do podróży po zakamarkach naszej szkoły.
Zachęcamy także do śledzenia informacji na stronie www.liceum.1lowagrowiec.eu (zakładka Rekrutacja 2021) i na Facebooku szkoły.
Załączniki:
Szkolny konkurs wiedzy o Świętym Patryku
24.03.2021Dnia 19 marca odbył się szkolny konkurs na temat wiedzy o Świętym Patryku - Patronie Irlandii.
Udział w konkursie wzięli uczniowie klas III i uzyskali następujące wyniki:
Miejsce I : Aleksandra Macioszek (kl.3d)
Miejsce II : Gracjan Pilarski (kl.3c)
Miejsce III :Wiktoria Dominikowska (kl.3b) Nadia Szyńska (kl.3d)
Wyróżnienie: Wiktoria Szyk (kl.3a) i Oliwia Stalica (kl.3d)
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie
Komunikat
18.03.2021Z przykrością informujemy, że od poniedziałku 20 marca 2021r. przechodzimy w klasach I-III w tryb zajęć zdalnych prowadzonych w aplikacji Teams.
Drzwi otwarte w Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu
13.03.202116 marca 2021r.(wtorek) o godzinie 10.00 odbędzie się spotkanie online, podczas którego uczniowie klas ósmych będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu.
Więcej informacji znajdziecie klikając w poniższy link:
Informacja dla rodziców i uczniów klas 8
10.03.2021Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 im.ppłk.dr.Stanisława Kulińskiego w Wągrowcu, Pani Iwona Muszyńska - Synoradzka zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną.
Szczegóły w załącznikach:
Dzień Kobiet
08.03.2021Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom
dużo zdrowia,spełnienia marzeń,
szczęścia, pomyślności,
i niech uśmiech na Waszych twarzach zawsze gości,
a życie nie sprawia trudności i przykrości.
Sukces Julianny Zink
04.03.2021Kolejny sukces uczennicy klasy 6d Julianny Zink. Julianna otrzymała wyróżnienie w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim „KLEKS”.Konkurs polegał na ocenie nagrania filmowego recytacji wiersza. Julianna prezentowała utwór Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego pt. " Dyrektor i pomnik".Ogromne brawa!