Strona główna
Jakub Ciesielski z klasy 7b nagrodzony Koszulką EKOLIDERA!
26.06.2026Nasza szkolna galeria mistrzów powiększyła się o wyjątkowe wyróżnienie! Jakub Ciesielski, uczeń klasy 7b, został uhonorowany prestiżową Koszkulką EKOLIDERA za swoją wzorową postawę, pasję przyrodniczą oraz ogromny wkład w życie szkoły.
Jakubie, serdecznie gratulujemy wyróżnienia! Twoja postawa udowadnia, że dbaniem o naszą planetę i otoczenie można inspirować całą społeczność szkolną. Jesteś prawdziwym Ekoliderem!
Ostatnie Koszulki Lidera rozdane! Poznajcie naszych mistrzów!
26.06.2026Z dumą informujemy, że nasza szkolna społeczność wzbogaciła się o kolejnych posiadaczy prestiżowych Koszulek Lidera. To wyjątkowe wyróżnienie trafiło do uczniów, którzy swoją ciężką pracą, talentem i wielkim sercem reprezentowali szkołę oraz osiągnęli spektakularne sukcesy.
Oto nasi nagrodzeni Liderzy i ich wybitne osiągnięcia:
Sukces artystyczny Wiktorii Dominikowskiej z klasy 8b!
26.06.2026Z dumą informujemy o kolejnym sukcesie naszej uczennicy na szczeblu powiatowym! Wiktoria Dominikowska, uczennica klasy 8b, zdobyła prestiżowe wyróżnienie w V Powiatowym Konkursie Plastycznym „MÓJ ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI V”.
Organizatorem tego wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy. Zadaniem uczestników było kreatywne przedstawienie swoich planów, marzeń oraz wizji związanych z przyszłą ścieżką zawodową. Wiktoria zachwyciła jury swoją pomysłowością, techniką oraz oryginalnym podejściem do tematu.
Wycieczka kl. 7a, 7b i 8c
16.06.2026Dzień pierwszy wędrówek górskich klasy 7a, 7b i 8c - Szklarska Poręba. Wyprawa na Wodospad Szklarki i Zamek Chojnik okazała się niezapomnianą przygodą.
Uczniowie wraz z opiekunami: Agnieszką Grabicką, Łukaszem Osieckim., Moniką Serwatką
Magdalena i Zuzanna - pierwsze kroki do sali sejmowej
12.06.2026W czwartek uczennice naszej szkoły Magdalena Maciejewska z kl. 7 C oraz Zuzanna Broda z kl. 7 A wzięły udział w konkursie powiatowym 35 lat Konwencji – przyszłość zaczyna się od dzieci.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wągrowcu. Zadaniem uczestników było samodzielne przygotowanie i wygłoszenie przemówienia w sposób oficjalny, przekonujący i zgodny z charakterem debaty parlamentarnej. Była to pierwsza edycja konkursu, do której zgłosiło się 7 uczestników. Reprezentowali wągrowieckie szkoły: SP 1, SP 2, SP 3, SP 4 z oraz SP Mieścisko. Magdalena zajęła 3 miejsce natomiast Zuzanna otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Organizator dla zdobywców trzech pierwszych miejsc przewidział nagrodę specjalną – wyjazd do Sejmu.
Bezpieczne Wakacje – spotkanie profilaktyczne z Policją.
10.06.2026W dniu 08.06.2026 r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów klas I–VIII pod hasłem „Bezpieczne Wakacje”. Gośćmi naszej szkoły były funkcjonariuszki Policji, które przypomniały uczniom najważniejsze zasady bezpiecznego spędzania czasu podczas zbliżających się wakacji.
Finał konkursu "Aktywni z Dwójką"
10.06.2026Za nami finał konkursu „Aktywni z Dwójką”, będący podsumowaniem działań profilaktycznych realizowanych w naszej szkole. Konkurs miał na celu promowanie aktywnego stylu życia, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz ukazanie walorów naszego miasta – Wągrowca, jako miejsca sprzyjającego aktywności, integracji i realizowaniu swoich zainteresowań.
Happening podsumowujący projekt „Przyjaźń zamiast przemocy”
09.06.20262 czerwca klasy piąte przygotowały spotkanie podsumowujace kilka miesiący swojej pracy w projekcie profilaktycznym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Profilaktyki Uzależnień w Wągrowcu. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wicedyrektorzy szkoły pani Beata Pałuka i Kornelia Jurga – Wełniak, Kierownik Wydziału Oświaty pani Beata Nowak-Szmyra, w imieniu pani Burmistrz Pani Halina Ratajczak, Kierownik Miejskiego Ośrodka Profilaktyki Uzależnień pani Lidia Kozdęba, koordynatorki projektu pani Agnieszka Nowicka oraz pani Gizela Ziółkiewicz oraz pedagog szkolny pani Maja Białkowska- Gąsiorek. W wydarzeniu udział wzięli również uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią. Podczas happeningu uczniowie zaprezentowali piosenkę o przyjaźni, połączoną z pokazem pomponów, które zdolne tancerki ułożyły w słowo przyjaźń. Zaprezentowano krótkie scenki pokazujące postawy jakimi możemy wykazywać s
Kółko języka norweskiego
02.06.2026Zajęcia kółka języka norweskiego w naszej szkole pomału dobiegają końca. Jednak zapał i zaangażowanie w pracę Juliana Przysieka z klasy 3a nie stygną i są wciąż takie same. Julian chętnie przychodzi na zajęcia, chłonie wiedzę i doskonali umiejętności językowe. Przyznał, że zwyczajnie lubi uczyć się tego języka i korzysta z okazji. Gratulujemy!
Wycieczka do Karpacza
01.06.2026W dniach od 27 do 29 maja nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Karpacza. Pierwszego dnia, w drodze do Karkonoszy, odwiedzili Muzeum Motoryzacji w Zamku Topacz. Nazajutrz dzielnie wdrapali się na Śnieżkę i poznali sekrety Świątyni Wang, zaś trzeciego dnia obejrzeli pokaźne zasoby Muzeum Zabawek w Karpaczu, a w drodze powrotnej zaliczyli ciekawą lekcję historii w Zamku Książ.
Informacja - zwrot podręczników
29.05.2026ZWROT PODRĘCZNIKÓW SZKOLNYCH
Przed końcem roku szkolnego uczniowie zobowiązani są do zwrotu wypożyczonych
z biblioteki szkolnej podręczników. W związku z czym:
· Prosimy o przygotowanie wszystkich wypożyczonych podręczników, sprawdzenie pod kątem uszkodzeń i przyniesienie ich do szkoły w wyznaczonym terminie. Wszelkie uszkodzenia / zaginięcia podręczników prosimy niezwłocznie zgłaszać bibliotekarzowi.
Klasa 7A
29.05.2026Z wielką radością informujemy, że klasa 7a ukończyła 20. edycję cyklu filmowego w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Filmy, w których braliśmy udział były bardzo wartościowe i edukacyjne.
Z niecierpliwością czekamy na 21. edycję w następnym roku szkolnym.
Monika Serwatka
Koszulka Lidera trafia do naszych mistrzów
28.05.2026W naszej sekcji pływackiej nie liczą się tylko sekundy na stoperze. Liczy się serce do walki, regularność i dawanie z siebie 100% na każdych zawodach!
W tym tygodniu ten wyjątkowy tytuł Lidera oraz żółtą koszulkę zdobywają:
🌟 Julia Starzyńska
🌟 Eliza Skrzelewska
🌟 Marcel Ernst
Nasi wyróżnieni pływacy idealnie łączą pasję sportową z nienaganną postawą, godną reprezentanta naszej szkoły. Jesteśmy z Was ogromnie dumni!
Dzień Matki w 1A
27.05.2026Dzisiaj uczniowie z klasy 1A przygotowali dla swoich Mam wyjątkowe niespodzianki – laurki, zakładki do książek i kolorowe motyle 3D. Każdy z nich stał się symbolem czułości, wdzięczności i najpiękniejszych życzeń płynących prosto z dziecięcych serc. W ich skrzydłach ukryte są słowa: „Kocham Cię, Mamo” – delikatne, szczere i pełne miłości.
XI Powiatowy Konkurs Matematyczny
25.05.202623 maja br. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się XI Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie brało udział 160 uczniów ze szkół powiatu wągrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowało 10 uczniów w kategoriach:
Klasy 4 – Głowski Igor, Lica Jaromir
klasy 5 – Brzezińska Zuzanna, Dekowski Franciszek
XV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kleks”
25.05.2026Piękna chwila dla naszych najmłodszych uczniów
Za nami XV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Kleks”, który zgromadził aż 18 młodych miłośników poezji.Konkurs stał na niezwykle wysokim poziomie, a uczestnicy zachwycali interpretacją, odwagą sceniczną i pięknem słowa.
Naszą szkołę z dumą reprezentowali uczniowie klasy 1a – Liwia Pankowska, Leon Walewski oraz Maria Tylek. Choć byli jednymi z najmłodszych uczestników, z ogromną pewnością siebie stanęli do rywalizacji ze starszymi kolegami i koleżankami.
Szkolny konkurs o krajach niemiecko i anglojęzycznych
23.05.2026Chętni uczniowie z klas szóstych i siódmych wzięli udział w szkolnym konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną o krajach niemiecko i anglojęzycznych. I miejsce zdobyła Magdalena Maciejewska z klasy 7c, II miejsce zajął Piotr Przybysz z klasy 7c , a III miejsce przypadło Michałowi Sobiszewskiemu z klasy 6b. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Gratulujemy zwycięstwa w konkursie. Konkurs przygotowali nauczyciele języków obcych.