• Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole
     • Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole

      22.03.2019

      21 marca to pierwszy dzień wiosny. W naszej szkole upłynął pod hasłem "Dnia z chemią, fizyką i informatyką". Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali pokazowe doświadczenia z chemii i fizyki, a następnie pod czujnym okiem nauczycieli samodzielnie przeprowadzali konkursowe eksperymenty chemiczne i fizyczne. Mieli również okazję sprawdzić swoją wiedzę w quizie informatycznym oraz wspólnie z wychowawcami rozwiązywali konkursowe krzyżówki.Na zakończenie przewodnicząca jury p.Joanna Śliwińska ogłosiła wyniki wiosennej rywalizacji i wręczyła pamiątkowe dyplomy.Ten wyjątkowy dzień w szkole upłynął w bardzo miłej i serdecznej atmosferze, sprawił ogromną frajdę nie tylko uczniom, ale również nauczycielom. Nad całością przedsięwzięcia czuwali:p.Izabela Lisiak, p.Agnieszka Maciejewska, p.Monika Serwatka, p.Małgorzata Sodkiewicz-Sosnowska,p.Joanna Śliwińska oraz p.Wiesław Kotecki.Za przygotowanie dekoracji dziękujemy p.Annie Ciszewskiej i p.Joannie Bucholc

    • Wycieczka do firmy Amazon
     • Wycieczka do firmy Amazon

      21.03.2019

      21 marca 2019r. dzieci z klasy 1 a pojechały na wycieczkę do firmy Amazon. Przyglądały się jak pracują dorośli. Same mogły też popracować na stanowiskach pakowania.Na zakończenie wycieczki otrzymały drobne upominki.

    • Wycieczka do Komendy PPSP w Wągrowcu
     • Wycieczka do Komendy PPSP w Wągrowcu

      21.03.2019

      14 marca 2019 r. uczniowie klas II d i III a odbyli wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu. Celem ich wizyty było poznanie symulatora zagrożeń pożarowych w domach rodzinnych. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat przyczyn pożarów, sposobów ich unikania i zachowywania się w sytuacjach zagrożeń. Strażacy zaprezentowali także i omówili działanie czujek dymu.  Wszyscy serdecznie podziękowali panom strażakom i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

    • Matematyczne metody szyfrowania
     • Matematyczne metody szyfrowania

      10.03.2019

      W tym tygodniu uczniowie klas 4b, 5c, 7a, 7b, 7d oraz 8a podczas lekcji matematyki odkrywali tajniki kryptologii. Dzieci dowiedziały się, jak często wykorzystujemy szyfry w życiu codziennym oraz rozwijały umiejętność logicznego myślenia. Podczas zajęć uczniowie rozwiązali kilka zaszyfrowanych zadań matematycznych. Nauczyli się korzystać z szyfrów: Cezara, sylabowego, ułamkowego, anagramowego oraz mafeking. 

    • Ułamki zwykłe
     • Ułamki zwykłe

      05.03.2019

      Podczas podsumowania działu: „Ułamki zwykłe” klasy piąte pokazały, że ułamki zwykłe wcale nie są takie straszne! Test sprawdzający wiadomości o ułamkach pozwolił wyłonić mistrzów poszczególnych klas.

      Serdecznie gratulujemy!

    • Haft matematyczny
     • Haft matematyczny

      05.03.2019

      Haft matematyczny jest szczególnym rodzajem haftu – wykonuje się go na papierze lub innym sztywnym podłożu, a nie na tkaninie. Napięte pomiędzy dwoma punktami nitki tworzą linię prostą, a ich charakterystyczny układ pozwala tworzyć figury geometryczne i krzywe. Jest dobrym sposobem na to, by w niekonwencjonalny sposób przekazać uczniom pewne treści matematyczne. Uczniowie klas 5a, 5b,5d, 5g oraz 6a uczęszczają na dodatkowe zajęcia, gdzie wykonują prace metodą haftu matematycznego. Zamieszczone zdjęcia obrazują prace uczniów.

      Zapraszamy serdecznie na takie zajęcia we wtorki na 7 i 8 lekcji do sali nr 14.

       

    • Powiatowy Konkurs Językowy
     • Powiatowy Konkurs Językowy

      05.03.2019

      Powiatowy Konkurs Językowy „English is easy, English is fun” odbył się w piątek 1.03.2019 w Wapnie. Naszą szkołę reprezentowali Agnieszka Sokalska, Natalia Szpis i Mikołaj Włodarzek. W konkursie indywidualnym        A. Sokalska zajęła 1. miejsce. W konkursie drużynowym szkół nasi reprezentanci zajęli 1. miejsce.                    Serdecznie gratulujemy.

     • Informacja dla rodziców

      01.03.2019

      W czwartek 7 marca 2019r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania dla rodziców uczniów klas 1-2 i 4-7.

      Rodzice uczniów klas 3 i 8 nie uczestniczą w zebraniach.

      Przydział izb lekcyjnych na zebraniach:

      przydzial_izb.pdf

       

       

       

       

       

    • XII Powiatowy Konkurs poezji śpiewanej  „Między wierszami"
     • XII Powiatowy Konkurs poezji śpiewanej  „Między wierszami"

      26.02.2019

      23 lutego 2019 roku w sobotnie przedpołudnie, odbył się XII Powiatowy Konkurs poezji śpiewanej  „Między wierszami". Naszą szkołę reprezentowała Oliwia Piechnik z klasy 8c, której na skrzypcach akompaniował Wojciech Łukaszek z klasy 8b. Duet muzyczny zaprezentował piosenkę „Miejcie nadzieję” i zajął 2 miejsce! Uczniów przygotowała Monika Serwatka.

       W konkursie wzięły udział również dwie uczennice z klasy VII C: Eliza Raczyńska i Anna Sielewicz.  Eliza zajęła III miejsce w kategorii recytacja, Ania zdobyła wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana. Obie dziewczyny przygotowała Jolanta Godawa. 

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

     • Wesprzyj uczennicę naszej szkoły Zosię Szulc z kl.2c

      25.02.2019

      Zosia ma 7 lat. Potrzebuje kosztownej rehabilitacji z powodu poważnych problemów z oczami. Wykryto u Niej niedowidzenie znacznego stopnia oka prawego, nadwzroczność i astygmatyzm obu oczu, upośledzenie widzenia jednego oka oraz zez zbieżny oka prawego. Zbieramy na kosztowne leczenie i rehabilitację Zosi:

      - na stronie: pomagam. pl/mu7lzyer można dokonywać wpłat na operację Zosi

      - można także dokonywać wpłat przez Fundację Słoneczko                                                                               nr konta;

      89 8944 0003 0000 2088 2000 0010 SUBKONTO 863/S 

      KRS 0000186434

       

       

       

       

     • Informacja dla rodziców

      22.02.2019

      Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu informuje, iż od 01 marca 2019r do 15 marca 2019r. będzie prowadzony nabór dzieci do klas: 2, 3, 5, 6, 7, 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu przy ulicy Św. Wojciecha 20. Drzwi otwarte odbędą się 01 marca 2019 w godzinach 17:00-19:00, chętne osoby serdecznie zapraszamy na zapoznanie się z ofertą tejże szkoły. Informujemy, że klasa zostanie utworzona, jeżeli będzie do niej zapisanych co najmniej 20 uczniów.                                                                                                 Wnioski do pobrania w sekretariatach szkół macierzystych i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz na stronie internetowej http://miejskiegimnazjum.pl

      Załączniki:

      deklaracja_woli_przeniesienia_do_innej_szkoly.pdf

      potwierdzenie_woli_rodzica.pdf

     • KOMUNIKAT

      19.02.2019

      Dnia 27 lutego 2019r. o godz.1730  w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu, odbędzie się otwarte spotkanie rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 2. W spotkaniu wezmą udział Kierownik Wydziału Oświaty dr Roman Pawłowski i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu Pani Alina Machy.

    • Powiatowy konkurs Recytatorski "Kleks"
     • Powiatowy konkurs Recytatorski "Kleks"

      11.02.2019

      9 lutego 2019 roku Uczniowie klasy 3a Milena Grabarkiewicz i Alex reprezentowali naszą szkołę w VIII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych "KLEKS".

      Jury doceniło piękną recytację naszych Uczniów, przyznając

      I MIEJSCE - ALEXOWI

      oraz II MIEJSCE - MILENIE.

      Gratulujemy odniesionych sukcesów

      i życzymy kolejnych!

      Laureatów przygotowała Barbara Tyrakowska

     • Przekaż 1% podatku

      07.02.2019

      Zwracamy się z gorącą prośbą-apelem do wszystkich Pracowników szkoły oraz Rodziców naszych uczniów o przekazanie 1% podatku dla wybranej przez Państwa osoby:

      Zosia Szulc- ośmiolatka, u której wykryto niedowidzenie znacznego stopnia oka prawego , nadwzroczność obu oczu i astygmatyzm. KRS: 0000186434.

      Szymon Kluczyński -11 lat, przebywa w Klinice Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Poznaniu z rozpoznaniem aplazji szpiku, gdzie przygotowywany jest do transplantacji szpiku KRS:0000023852.

      Patryk Brzykcy - nasz były uczeń, 20 lat, choruje podobnie jak Szymon walcząć z ostrą białaczką.KRS:000270809. Cel szczegółowy: Brzykcy,10664.            

      Za okazane wsparcie dziękujemy.

    • Apel RSU
     • Apel RSU

      04.02.2019

      W pierwszy wtorek po feriach, czyli 29.01.2019 roku odbył się apel podsumowujscy pracę Rady Samorządu Uczniowskiego,  na którym czlonkowie RSU przypomnieli, co wydarzylo się w pierwszym półroczu.  Podsumowano działalność,  wręczono dyplomy i nagrody za niektóre konkursy odbywające się w naszej szkole. Pani Dyrektor,  Kinga Babicz poinformowała społeczność uczniowską o zmianach pracy szkoły,  o dokonanych remontach i prosiła,  by wszyscy szanowali szkolne mienie w klasach i na korytarzach. Opiekun SU, Pani Jolanta Godawa podziękowała za  współpracę z nauczycielami i uczniami. Ogłosiła również swoją rezygnację z pelnienia obowiązków opiekuna SU i rzecznika praw dziecka.

    • Lekcja szachów w klasie 2d
     • Lekcja szachów w klasie 2d

      01.02.2019

      Uczniowie klas drugich w bieżącym roku szkolnym uczą się grać w szachy. Na cotygodniowych jednogodzinnych zajęciach poznają tajniki tej królewskiej gry. Szkoła posiada  kilkanaście kompletów do gry w szachy, tablicę demonstracyjną, zegary szachowe oraz dużą szachownicę na której sami uczniowie mogą wcielić się w role figur szachowych. Gra w szachy uczy przede wszystkim logicznego myślenia ale również cierpliwości 
       i wytrwałości w dążeniu do celu jak również koncentracji i samodzielności w działaniu.

      Szachy to królewska gra, w którą od wieków grali królowie i wodzowie ucząc się strategii  
      i taktyki walki.

      Szachy to trudna gra, ale najszlachetniejsza z gier. Wymaga wielu wyrzeczeń  
      i systematycznej pracy. Zmusza do aktywnego i twórczego myślenia. Gra w szachy kształtuje także umiejętność współzawodnictwa, wyrabia odwagę w podejmowaniu decyzji i umacnia wiarę we własne siły. Warto więc poświęcić swój wolny czas na naukę gry w szachy.

      W szkole działa również koło szachowe. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w czwartek od  godz. 13:30 w sali 54. Serdecznie zapraszamy.

      W tym roku szkolnym przewidziany jest również I Szkolnym Turniej Szachowy, który odbędzie się na przełomie maja i czerwca.

      Szachy są nauką, sztuką i rozrywką jednocześnie.

      Zdjęcia przedstawiają uczniów klasy 2d podczas lekcji szachowej.

       

    • "GRAJ MUZYKA 2019"
     • "GRAJ MUZYKA 2019"

      26.01.2019

      12 stycznia 2019 roku odbył się XIV POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW „GRAJ MUZYKA! 2019”. Wśród wielu uczestników nie zabrakło uczniów naszej szkoły.W kategorii klas 4-6  wystąpili: Oktawia Przybylska z kl. 4f i Daniel Pisarek z kl. 5c. Daniel drugi rok z rzędu zajął I MIEJSCE! W kategorii klas 7-8 zaprezentował się Jakub Pisarek z kl. 8a.W konkursie brały również udział dwie siostry z naszej szkoły: Weronika i Natalia Szpis, które reprezentowały GOK Łekno. Natalia  zajęła I MIEJSCE!

      Serdecznie gratulujemy wszystkim młodym artystom! Monika Serwatka.

    • Kolejny sukces Mileny Grabarkiewicz
     • Kolejny sukces Mileny Grabarkiewicz

      15.01.2019

      12 I 2019 r. Uczennica klasy 3A Milena Grabarkiewicz reprezentowała naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Wokalistów "GRAJ MUZYKA!" i zdobyła III MIEJSCE.Jesteśmy ogromnie dumni z Jej wielkiego sukcesu i serdecznie gratulujemy! Uczennicę przygotowała Pani Barbara Tyrakowska.

     • Szkolny Konkurs Kaligraficzny

      15.01.2019

      18 XII 2018r. zostały uroczyście ogłoszone wyniki Szkolnego Konkursu Kaligraficznego, który został przeprowadzony w dwóch kategoriach. W kategorii klas drugich MISTRZEM KALIGRAFII została KLAUDIA WAWRZYNIAK - kl. 2d, II m. - Katarzyna Sebastyańska - kl. 2c, III m. - Martyna Ślósarczyk - kl. 2d W kategorii klas trzecich tytuł MISTRZA KALIGRAFII przypadł  NIKOLI KLIMAS - kl. 3a i ALEXOWI - kl.3a, II m. - Franciszek Michalak - kl. 3b, III m. – Xavier - kl. 3a Organizatorki konkursu,Panie: Aleksandra Ziółkowska,Barbara Tyrakowska,Kinga Przybysz i Joanna Bucholc dziękują wszystkim za udział, a zwycięzcom gratulują osiągniętych wyników i życzą kolejnych sukcesów.

       

       

     • Czas na ferie

      12.01.2019

      Życzymy wszystkim uczniom miłych, bezpiecznych ferii zimowych

      oraz odpoczynku po kilkumiesięcznej, ciężkiej pracy.

      Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci i wypoczęci

      z nową energią do pracy w drugim semestrze.

       

      Ferie trwają od 14 do 27 stycznia 2019r.

    • V Wągrowieckie Kolędowanie
     • V Wągrowieckie Kolędowanie

      07.01.2019

      4 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 odbyło się V WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE. Chór szkolny "Tempo 2" pod batutą p. Monki Serwatki  zaprezentował dwie kolędy "Przychodzimy do stajenki" i "Z narodzenia Pana". Brawa dla młodych artystów!

    • Występ chóru szkolnego
     • Występ chóru szkolnego

      03.01.2019

      Występ chóru szkolnego "Tempo2" oraz zespołu tanecznego "Fantazja" 20 i 21 grudnia 2018 roku. Dziękuję, byliście wspaniali! Monika Serwatka.

    • Koniec przerwy świątecznej
     • Koniec przerwy świątecznej

      31.12.2018

      Uprzejmie informujemy, że po przerwie świątecznej zajęcia dydaktyczne rozpoczną się w czwartek 3 stycznia 2019 roku. Środa, 2 stycznia 2019r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu czynna będzie świetlica szkolna w godzinach od 630 do 1630.

    • II miejsce Matyldy Ciszewskiej z kl.3a
     • II miejsce Matyldy Ciszewskiej z kl.3a

      29.12.2018

      17.12.br. uczennica kl. 3a Matylda Ciszewska zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie "Leśne rośliny zielne" zorganizowanym przez Nadleśnictwo Durowo. Matyldę nagrodzono za piękny zielnik.

      Serdecznie gratulujemy!

    • Zbiórka paczek świątecznych
     • Zbiórka paczek świątecznych

      28.12.2018

      W naszej szkole została zorganizowana grudniowa zbiórka paczek świątecznych w ramach współpracy z Placówką Opiekuńczo-Wychowawczą. W akcję została zaangażowana cała szkoła. Uzbierano wiele podarunków, które ofiarowano dzieciom. Placówka ofiarowała szkole samodzielnie zrobione świąteczne stroiki, które zostały wystawione na kiermaszu, a zebrane pieniądze przekazane na cele charytatywne.

      W imieniu SP2 i POW serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za wielkie zaangażowanie i szczerą pomoc w zbiórce paczek świątecznych w ramach akcji szkolnej.

    • Kartki z życzeniami
     • Kartki z życzeniami

      28.12.2018

      Pomaganie jest bardzo proste. Przynosi radość zarówno tym, którym się pomaga, jak i samym pomagającym. Już po raz drugi uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich przygotowali kartki z życzeniami dla pacjentów Szpitala Powiatowego i Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu. Kolorowe kartki miały wywołać uśmiech na twarzach pacjentów, a jednocześnie przypomnieć im, że jest ktoś, kto o nich myśli i pamięta. Akcję zainspirowały panie: Justyna Kamińska, Kinga Przybysz, Barbara Tyrakowska i Aleksandra Ziółkowska.

    • Jasełka i klasowe spotkania wigilijne
     • Jasełka i klasowe spotkania wigilijne

      22.12.2018

      W piątek 21 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jasełkach przygotowanych przez panie:Teresę Gąsiorek, Ewę Kantorską, Justynę Kamińską, Aleksandrę Ziółkowską i Monikę Serwatkę. Następnie odbyły się klasowe spotkania wigilijne, na których dzielono się opłatkiem, składano sobie świąteczne życzenia i wspólnie śpiewano kolędy.

    • Życzenia od Rady Rodziców
     • Życzenia od Rady Rodziców

      22.12.2018

      Niech magiczna moc Wigilijnego Wieczoru

      przyniesie Wam spokój i radość.

      Niech każda chwila Świąt Bożego Narodzenia

      żyje własnym pięknem,

      a Nowy 2019 Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

      Rada Rodziców

    • Świąteczne życzenia
     • Świąteczne życzenia

      20.12.2018

      Wszystkim byłym i obecnym pracownikom,

       rodzicom, uczniom oraz sympatykom naszej Szkoły

      życzymy szczęśliwych i radosnych

      Świąt Bożego Narodzenia

      oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w Nowym Roku.

    • Zaproszenie na kiermasz świąteczny
     • Zaproszenie na kiermasz świąteczny

      18.12.2018

      Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu serdecznie zaprasza na kiermasz świąteczny, który odbędzie się 19, 20 i 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole. Będzie można kupić domowe wypieki i śliczne dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów i rodziców.

     • Opowieść Wigilijna

      18.12.2018

      17 grudnia 2018 roku klasy VII C i VIII a wraz z opiekunami uczestniczyły w niezwykłej lekcji języka polskiego. W Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie młodzież obejrzała spektakl na motywach "Opowieści wigilijnej" Charlsa Dickensa. To było niesamowite przeżycie,  zwłaszcza,  gdy na scenie pojawiły się duchy. A i temat aktualny, zawsze jest czas na poprawę relacji z bliskimi, na pomoc drugiemu człowiekowi, na zastanowienie się nad własnymi niedoskonałościami. Teraz łatwiejsze będzie omówienie lektury w klasie siódmej, a klasa ósmą chętnie przypomniała treść i przesłanie lektury obowiązkowej.

    • Wizyta w Fabryce Bombek w Gnieźnie
     • Wizyta w Fabryce Bombek w Gnieźnie

      18.12.2018

      Dnia 13 grudnia 2018r. uczniowie klas II d i III a pojechali na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Gnieźnie. Zapoznali się z procesem produkcyjnym ozdób choinkowych. W czasie warsztatów plastycznych dzieci same dekorowały swoje bombki. Otrzymały też bombkę specjalnie im dedykowaną. W sklepie fabrycznym zakupiły ozdoby choinkowe .Gościliśmy też w gospodarstwie agroturystycznym w Pawłowie, gdzie miło przyjął nas sam św. Mikołaj. Oprowadził nas po swoim  Mini – Zoo, gdzie dzieci miały okazję do bezpośredniego kontaktu z różnymi zwierzętami. Wzbogaciły przez to swoją wiedzę przyrodniczą.

    • Artyści z naszej szkoły na Jarmarku Bożonarodzeniowym
     • Artyści z naszej szkoły na Jarmarku Bożonarodzeniowym

      17.12.2018

      W sobotni wieczór 15 grudnia na  Jarmarku Bożonarodzeniowym w Wągrowcu nie zabrakło również artystów z naszej "dwójki". Na świątecznej scenie wystąpił chórek wokalny "Tempo 2" oraz zespół taneczny "Fantazja". Serdecznie gratuluję uzdolnionym wokalistom i błyskotliwym tancerkom - Monika Serwatka

    • Escape Room - Matematyczny Pokój Zagadek
     • Escape Room - Matematyczny Pokój Zagadek

      09.12.2018

      W czwartek 6 grudnia oraz w piątek 7 grudnia uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w projekcie matematycznym Escape Room – Matematyczny Pokój Zagadek. W szkole zostały przygotowane dwa pokoje zagadek o tematyce świątecznej. Uczniowieklas 4b, 7a, 7b znaleźli się w krainie Świętego Mikołaja iw czasie poszukiwań Mikołaja zamknęli się w fabryce zabawek świątecznych. Natomiast uczniowie klas 5a i 5b  próbowali uwolnić Mikołaja uwięzionego przez elfy. W obu pokojach zadaniem dzieci było odnalezienie i rozwiązanie szeregu zadań matematycznych i logicznych, w celu poszukania szyfru do wyjścia i wydostanie się z pokoju w określonym czasie. Działanie to było doskonałą okazją do nauki współpracy w grupie, analizowania i wyciągania wniosków.

    • Kolejny sukces Mileny Grabarkiewicz
     • Kolejny sukces Mileny Grabarkiewicz

      09.12.2018

      Dnia 7 grudnia br. uczennica kl. 3a - Milena Grabarkiewicz zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Gwiazdkowe marzenia" zorganizowanym przez SP4 w Wągrowcu.

      Serdecznie gratulujemy i cieszymy się bardzo z odniesionego sukcesu!

    • Andrzejki w klasie 3A
     • Andrzejki w klasie 3A

      05.12.2018

      W noc świętego Andrzeja, pannom z wróżby nadzieja...

      W klasie 3a wróżono na różne sposoby... Śmiechu było co niemiara...

       

    • Kapsuła czasu 2018 r.
     • Kapsuła czasu 2018 r.

      03.12.2018

           We wtorek, 27 listopada 2018 roku uroczyście zakopaliśmy kapsułę czasu, którą tworzyły wszystkie dzieci naszej szkoły, z okazji setnej rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości. W obecności pani dyrektor, uczniowie klasy 6d odczytali list do przyszłych pokoleń. Mamy nadzieję, że kapsuła przetrwa wiele lat i ktoś odczyta te przesłania oraz znajdzie czas na krótką refleksję nad minionymi latami.

    • Chór szkolny i zespół taneczny na obchodach 60-lecia TPZP
     • Chór szkolny i zespół taneczny na obchodach 60-lecia TPZP

      29.11.2018

      24 listopada w sobotni wieczór odbyła się wielka uroczystość w Państwowej Szkole Muzycznej w Wągrowcu. Swoje 60 - lecie obchodziło Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej. Chór szkolny "Tempo 2" oraz zespół taneczny "Akcent" zaprezentowali się tym razem w odsłonie ludowej. Występ wypadł pięknie! Serdecznie dziękuję wszystkim moim artystom!!! Wielkie brawa! Monika Serwatka.

    • Spotkanie z biblioteką
     • Spotkanie z biblioteką

      22.11.2018

      21 listopada uczniowie klasy 1a zostali wprowadzeni w świat książek biblioteki szkolnej. Spotkanie z biblioteką rozpoczęło się od przedstawienia teatrzyku kamishibai pt. Szukamy Marudka. Następnie dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem dla najmłodszych, zasadami korzystania z biblioteki, złożyły uroczyste przyrzeczenie szanowania książek. Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.

    • WF dziewcząt kl.6B
     • WF dziewcząt kl.6B

      22.11.2018

      Dziewczynki z klasy 6b na lekcji wychowania fizycznego świetnie rozwijają swoją koordynację ruchową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną w trakcie zajęć rytmiczno – tanecznych. Oto fotorelacja z „Tańca belgijskiego” – integracyjnego oraz  „Tańca kowbojskiego”.

     • Sukces naszej uczennicy

      22.11.2018

      W listopadzie br. odbył się Miejski Konkurs Plastyczny "Namaluj Godło Polski" zorganizowany przez MBP w Wągrowcu. Uczennica naszej szkoły Milena Grabarkiewicz z klasy 3A zdobyła w nim I MIEJSCE.

      Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy dalszych!

    • Kurtyna 2018
     • Kurtyna 2018

      19.11.2018

      16 listopada 2018 r. odbyły się XX Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych - KURTYNA 2018. Grupa teatralna I CO TERAZ? prowadzona przez Panią Barbarę Tyrakowską i Panią Wandę Trybulską zdobyła SREBRNĄ KURTYNĘ za spektakl pt. "Winnetou czerwonoskóry dżentelmen" w reżyserii Opiekunek grupy. Cieszymy się wspólnie z Ich odniesionego kolejnego sukcesu i GRATULUJEMY, życząc następnych osiągnięć na niwie teatralnej.

     • X Powiatowy Konkurs Recytatorski

      18.11.2018

      14.11.2018 roku w Mieścisku odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski "NA SKRZYDŁACH KSIAŻEK". Naszą szkołę reprezentowali:Gustaw Matuszak z 2 a, Anna Sielewicz i Eliza Raczyńska z 7 c. Anna zajęła trzecie miejsce, a Eliza - wyróżnienie. Gratulujemy. 

      Gościem specjalnym i przewodniczącą jury była Ewa Chotomska, córka słynnej poetki - Wandy Chotomskiej. 

    • Międzyszkolny konkurs recytatorski
     • Międzyszkolny konkurs recytatorski

      15.11.2018

      Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 3a Milenie Grabarkiewicz (II miejsce) i Alexowi (III miejsce) za sukcesy odniesione w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "POLSKA W POEZJI" zorganizowanym w listopadzie przez SP4 w Wągrowcu. Nasi Recytatorzy zaprezentowali wiersze, którego tematyką była NASZA OJCZYZNA. Cieszymy się z tych sukcesów i życzymy kolejnych!

      Uczniowie klasy 3a włączyli się również w obchody Jubileuszu 100. ROCZNICY ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.

    • Podsumowanie „Tygodnia z niepodległością”
     • Podsumowanie „Tygodnia z niepodległością”

      14.11.2018

      W dniach 5-12 listopada odbył się w naszej szkole „Tydzień z niepodległością”, który wprowadził uczniów i nauczycieli w niezwykłą atmosferę setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dwójka okazale ją świętowała i podjęła w tym kierunku wiele zadań.Na lekcjach języka polskiego w klasach IV- VIII odbyły się dyktanda niepodległościowe. Uczniowie czytali też fragmenty pamiętników generała Józefa Hallera – twórcy błękitnej armii. Pisali życzenia urodzinowe i sentencje dla naszej ojczyzny, które można podziwiać na gazetce w holu. Najpiękniejsze życzenia ułożyli uczniowie klasy  VIIA i VIIC.Wszystkie dzieci tworzyły kapsułę czasu, pisząc przesłania dla przyszłych pokoleń. Najbardziej ujmujące były te  osobiste refleksje: radość z wolnej ojczyzny, miłość do swoich rodzin, duma ze szkoły do której uczęszczają, przywiązanie do rodzinnego miasta  i zadowolenie z czasów, w których żyjemy, czy też samodzielnie ułożone wiersze do przyjaciół żyjących w przyszłości. Najciekawsze prace wykonali: Klaudia Przybylska VIIIC, Julia Wędzińska VIID, Oliwia Chelińska VIIIC, Marianna Kołacka i Basia Jasińska VIIIB, Antonina Bryniak VIA, Nina Piechowiak VIIIC, Natalia Kliszewska VIA,  oraz Kuba Lewczuk VID. Na wyróżnienie też zasługują przesłania młodszych dzieci; Mileny Grabarkiewicz, Aleksa Śliwińskiego, Michaliny Szyjki, Cypriana Kaźmierczaka, Alana Piechnika, Wojtka Szalaty, Mileny Ciesielskiej, Zuzanny Madeyskiej, Martyny Kasprowicz, Leny Pawlickiej i Oliwii Graj. Kapsuła czasu pełna uczniowskich przemyśleń będzie wkrótce zakopana w odpowiednim miejscu.Pod hasłem „Łączy nas biało-czerwona” uczniowie stworzyli wielometrową flagę, z którą przeszli pod Urząd Miejski i tam spotkali się z władzami. Następnie na płycie stadionu o godzinie 11.11 odśpiewali wraz z nauczycielami hymn państwowy. Później odbyły się biegi niepodległościowe, za które każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.Inną formą upamiętnienia stulecia niepodległości były konkursy: plastyczny „Postacie niepodległości”,fotograficzny ukazujący miejsca pamięci i muzyczny „Śpiewamy dla niepodległej”.Katecheci wraz z uczniami zapalili znicze na mogiłach poległych za naszą ojczyznę. Ósmego listopada odbył się quiz historyczny „Co wiem o niepodległej”. Najlepiej z klas szóstych wypadły VIC i VID, w klasach siódmych triumfowała VIIB, najwięcej punktów wśród klas ósmych zdobyły VIIIA i VIIIB. W tym samym dniu odbyła się też symultana szachowa, w której 12 uczniów próbowało wygrać z instruktorkę szachową, ale mimo dużego wysiłku nie udało im się pokonać mistrzyni.Przyrodnicy wkopali przed szkołą symboliczne krzewy, które zakwitną wiosną  w barwach  narodowych. W klasach ukazały się piękne gazetki niepodległościowe, które były oceniane 13 listopada  przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego.(wyniki wkrótce)Uczniowie klas ósmych mieli okazję spotkać się z Sybirakiem i posłuchać jego wspomnień. Klasa VID liczyła flagi wywieszone na ulicach naszego miasta. Trwa jeszcze konkurs „Przyjaciele Polski na fotografiach”Najmłodsi uczniowie też dzielnie uczestniczyli w świątecznych obchodach. Dzieci rozwiązywały patriotyczne krzyżówki, kolorowały ilustracje niepodległościowe i brały udział w warsztatach pokoleniowych, na których wykonały piękne biało czerwone kotyliony  i obdarowywały nimi mieszkańców Wągrowca.Podczas tego świątecznego tygodnia słychać było  patriotyczne pieśni, a szkoła nadal jest udekorowana barwami narodowymi. Zrealizowane działania zostały udokumentowane na zdjęciach

       Podsumowanie ,,Tygodnia z niepodległością"- Małgorzata Smarzyk

    • Mistrz rachunków
     • Mistrz rachunków

      14.11.2018

      Podsumowując dział: „Liczby i działania” klasy 5a, 5b, 5d i 5g zmagały sięz rachunkami pamięciowymi i pisemnymi. Pozwoliło to na przyswojenie omówionego materiału oraz wyłonienie mistrza, wicemistrza i II wicemistrza w poszczególnych klasach.

      Serdeczne gratulujemy wyróżnionym uczniom!

    • Tangramy
     • Tangramy

      14.11.2018

      Klasa 6a mogła się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe. Podsumowując dział: „Figury na płaszczyźnie” uczniowie mieli okazję układać tangramy, co pozwoliło na uporządkowanie i utrwalenie podstawowych pojęć geometrii, kształtowanie logicznego myślenia  oraz usprawnienie szukania nietypowych rozwiązań.

    • Symultana szachowa
     • Symultana szachowa

      13.11.2018

      W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości najlepsi szachiści naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym meczu szachowym tzw. „Symultanie szachowej”.
      Symultana szachowa to mecz  w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Szachistką rozgrywającą partie szachowe, jak również organizatorem tego meczu była pani Izabela Lisiak. Mecz trwał około 1,5 godziny. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli, a najbliżej zwycięstwa był Dawid Nowicki z klasy 7d. Wśród 12 zawodników rozgrywających partie szachowe byłajedna dziewczyna - Emilia Walczak z klasy 4d.
      Serdecznie dziękuję szachistom, że zechcieli spędzić popołudnie przy pięknej „Królewskiej grze” jednocześnie grając dla „Niepodległej”
      Każdy z uczestników symultany otrzymał pamiątkowy dyplom.

    • Matematyczna e-konferencja
     • Matematyczna e-konferencja

      13.11.2018

      We wtorek  13 listopada odbyła się  e-konferencja matematyczna.Już po raz kolejny połączyliśmy się ze Szkołą Podstawową w Mieścisku. Uczniowie z naszej szkoły omówili zagadnienie „Ciekawostki matematyczne”. Pokazali kilka ciekawych sposobów mnożenia, zwrócili uwagę na to,  jakie zadania matematyczne rozwiązywano w szkole sto lat temu oraz  jakich jednostek wtedy używano. Uczniowie z Mieściska omówili temat „Polska w liczbach”. Przedstawili i przeanalizowali dane demograficzne od 1918 roku, przypomnieli ważne wydarzenia historyczne oraz liczby rzymskie.  Wirtualne spotkanie tradycyjnie zakończyło się rozwiązywaniem zagadek logicznych.

    • TYDZIEŃ Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ KLASY VIIc
     • TYDZIEŃ Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ KLASY VIIc

      13.11.2018

      W TYGODNIU Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ klasa VII C wraz z wychowawczynią i Panią Małgosią udała się z wizytą do  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie miała możliwość sprawdzenia i ugruntowania swojej wiedzy na temat stuletniej niepodlegości. Wizyta w Escape Room była ekscytująca ze względu na niecodzienny wystrój sal oraz ciekawe i róznorodne zagadki, które uczniowie z zainteresowaniem i  dość szybko rozwiązali. Potem była jeszcze okazja, żeby zwiedzić tę ogromną i nowoczesną szkołę. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor, Małgorzacie Nowak, za miłe przyjęcie i za świetnie zorganizowany nasz pobyt w tej placówce.

    • Warsztaty origami
     • Warsztaty origami

      13.11.2018

      Dnia 7 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty origami. Na zajęciach uczniowie pogłębiali wiedzę matematyczną oraz  rozwijali swoje zainteresowania.  Dzieci wykonały rozety, motyle oraz serduszka. Wszystkie dzieła  wykonane zostały w barwach narodowych. Kolejne warsztaty o tematyce świątecznej już w grudniu. Serdecznie zapraszamy.

     • List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów

      11.11.2018

                                                                                                                               Warszawa, 8 listopada 2018 roku

                                                                                            

       

      Szanowni Państwo,

      Rodzice i Opiekunowie, 

       

      W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.

      W Europie szczepienia ochronne są prowadzone od ponad 200 lat. W ostatnich dziesięcioleciach w dużym stopniu przyczyniły się one do spadku zachorowań na choroby zakaźne, co znacząco wpłynęło na poprawę sytuacji epidemiologicznej. Tak niski poziom zachorowań zawdzięczamy wysokiej wyszczepialności społeczeństwa w latach 90. XX w., utrzymującej się na poziomie 95-98%. Niepokoją zatem ostatnie dane, które wskazują, że spada liczba osób poddających się szczepieniom przy jednoczesnym wzroście osób uchylających się od nich i wyrażających negatywne opinie na temat szczepionek.

      Pragniemy zwrócić uwagę na dramatyczny wzrost liczby zachorowań na odrę w Europie, który obecnie obserwujemy. Od stycznia do września 2018 roku odnotowano ponad 52 tys. przypadków odry. Do 5 października 2018 r. najwięcej zachorowań zarejestrowano w Rumunii (5 100 przypadków), Francji (2 702), Grecji (2 290) oraz we Włoszech (2 248). W krajach spoza UE najwięcej zachorowań odnotowuje się na Ukrainie –  ponad 32 tys. przypadków. Problem odry występuje również w Czechach, Niemczech, Bułgarii,na Węgrzech, Słowacji,Litwie i Łotwie. Na ten obraz nakłada się sytuacja w naszym kraju. Według najnowszych danych od 1 stycznia do 30 października 2018 r. w Polsce zarejestrowano 144 przypadki zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 59. Liczby te jednoznacznie wskazują na fakt niezwykle dynamicznego rozprzestrzeniania się choroby. W związku z rosnącym zagrożeniem zdrowia dzieci i młodzieży z pewnością jest to dobry czas, żeby zwrócić szczególną uwagę na kwestie profilaktyki chorób zakaźnych poprzez realizację szczepień obowiązkowych.

      Pamiętajmy, że w każdej chwili możemy zetknąć się z patogenem wywołującym niebezpieczną infekcję. Odra jest groźna nie tylko z powodu bezpośrednich skutków zachorowania, ale również ze względu na występowanie ciężkich powikłań, które w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do śmierci. Szczególnie zagrożone są osoby niezaszczepione, w tym dzieci do 13. miesiąca życia oraz inne osoby z obniżoną odpornością.

      Dzięki szczepieniom udało się zmniejszyć liczbę zachorowań na wiele chorób, a niektóre z nich całkowicie wyeliminować. Poddanie dzieci szczepieniom ochronnym jest gwarancją ich bezpieczeństwa. Zapewnia także ochronę osobom niezaszczepionym z powodu wskazań medycznych.

      Mając na uwadze doniosłość problemu, zwracamy się do Państwa z gorącym apelem, abyście jako Rodzicie odpowiedzialni za zdrowie swoich dzieci wyciągnęli odpowiednie wnioski z obecnej sytuacji epidemiologicznej. Ważne, aby pamiętali Państwo, że pochopna decyzja odmowy poddania dzieci szczepieniom ochronnym może skutkować poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi
      z powikłaniami chorób zakaźnych takich jak odra.

      Licząc na Państwa rozwagę, prosimy o uważne dokonanie wyboru i podjęcie decyzji w myśl tak aktualnego obecnie powiedzenia „lepiej zapobiegać niż leczyć”.

       

      Z wyrazami szacunku

       

      Anna Zalewska                                               Jarosław Pinkas
      Minister Edukacji Narodowej                             Główny Inspektor Sanitarny

    • Nasze szkolne świętowanie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości
     • Nasze szkolne świętowanie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości

      10.11.2018

      100. rocznica odzyskania przez Polską Niepodległości to czas szczególny.Serdecznie dziękujemy tym, którzy w piątek 9 listopada uczestniczyli w naszym szkolnym, radosnym świętowaniu.Wspólne przejście ulicami miasta z 70 metrową biało-czerwoną flagą, możliwość wspólnego świętowania z urzędnikami samorządowymi pod Urzędem Miasta Wągrowca, biegi masowe na wągrowieckim stadionie i wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczniów i nauczycieli hymnu państwowego o godzinie 11:11 niech pozostaną w naszej pamięci.Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne medale, upamiętniające 100 lat wolności, które niech po latach przypominają Wam to ważne wydarzenie.

      Życzymy Wszystkim radosnego, wspólnego świętowania.

     • Zbiórka na leczenie Szymona Kulczyńskiego

      09.11.2018

      Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że zakonczyliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie i koszty z tym związane naszego kolegi i ucznia Szymona Kulczyńskiego. Zebraliśmy 6 199, 76 zł. Wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i mieszkańcom Wągrowca składamy staropolskie "Bóg zapłać". Szymonowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    • Pamiętamy...
     • Pamiętamy...

      09.11.2018

      Uczniowie naszej szkoły wraz z katechetkami s. Ewą Walkowską i Małgorzatą Fimiak w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odwiedzili pobliski cmentarz farny, na którym spoczywają zasłużeni mieszkańcy miasta i pracownicy szkoły. Na grobie byłego wiceburmistrza miasta, poległego w pierwszych dniach września 1939 r. w ruinach ratusza, pana Wincentego Nitki oraz dr. Kulińskiego złożyliśmy piękne wiązanki, zapaliliśmy znicze, modliliśmy się za ich dusze. Nie zapomnieliśmy o grobach dyrektorów szkoły, nauczycielach, pracownikach obsługi i kucharkach.2 listopada odwiedziliśmy cmentarz komunalny, gdzie spoczywają doczesne szczątki ostatniego cystersa wągrowieckiego, a zarazem pierwszego proboszcza parafii poklasztornej ks. Jerzego Niwarda Musolffa. Tutaj także złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Swoją modlitewną pamięcią otoczyliśmy osoby związane z naszą szkołą, przede wszystkim nauczycieli.8 listopada ponownie odwiedziliśmy cmentarz farny, by ponownie zapalić znicze na grobach pracowników "dwójki" oraz na grobacg poległych powstańców wielkopolskich , to z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości.

      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

     • Spotkanie z panem Zygmuntem Strenczakiem

      08.11.2018

      „Pamiętać, nie znaczy żyć

      Żądzą zemsty czy odwetu!

      Pamiętać,  ale wybaczyć!”

       

      6 listopada na zaproszenie uczniów klas ósmych  przybył do naszej szkoły pan Zygmunt Strenczak – prezes Koła Sybiraków w Rogoźnie, autor  książek „Bramy piekieł”,  „Sowieckie piekło” i „Człowiek człowiekowi wilkiem”. Gość opowiedział uczniom o swoich przeżyciach związanych ze zsyłką na Syberię w czasie II wojny światowej. Dla uczniów była to swoista , żywa lekcja historii.Podarowana przez Gościa książka wzbogaciła zbiory szkolnej biblioteki. Spotkanie zorganizowały pani Beata Pałuka i Romana Mucha.

     • 12 listopada dniem wolnym od pracy

      08.11.2018

      Uprzejmie informujemy, że zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą o Święcie Narodowym z okazji 100.Rocznicy Odzyskania  Niepodległości, dzień 12 listopada 2018 roku jest dniem wolnym od pracy.Będzie to także dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych i opiekuńczych.

    • Narodowe kokardy klasy 1a
     • Narodowe kokardy klasy 1a

      07.11.2018

      7 listopada 2018 r. dzieci z klasy 1a,przy pomocy swoich mam, przygotowały kokardy narodowe z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którymi obdarowały pracowników  i uczniów naszej szkoły.

    • Lekcja historii w klasie 6D
     • Lekcja historii w klasie 6D

      04.11.2018

      Uczniowie klasy VI D uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Wcielili się bowiem  w role dziewiętnastowiecznych robotników, którzy próbowali  walczyć o swoje prawa różnymi metodami , np. strajkując i manifestując swoje niezadowolenie.  Uczniowie przygotowali  transparenty i  pytania do fabrykantów, którzy na co dzień ich wyzyskują i nie mają  zamiaru iść na ustępstwa. Grupa uczniów reprezentujących związki zawodowe  bezskutecznie chciała przemówić chciwym pracodawcom do rozsądku. Podczas burzliwej dyskusji nieoczekiwanie zjawił się dziennikarz, który próbował załagodzić spór, argumentując  za i przeciw spornych stron. Debata zakończyła sięniewielkimi ustępstwami ze strony fabrykantów z czego radość wyrazili robotnicy. Zadowoleni uczniowie samodzielnie zapisali wnioski.

    • Konkurs karaoke "ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 3 i 4
     • Konkurs karaoke "ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 3 i 4

      29.10.2018

      26 października w piątkowe popołudnie chętni, odważni wokaliści z klas trzecich i czwartych uczestniczyli w szkolnym konkursie karaoke z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości „ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY”. Młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale, wyrażając w ten sposób patriotyczną postawę do polskich pieśni legionowych i naszego kraju. Serdecznie gratulujemy naszym melomanom! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i sponsorom za upominki. Oto nagrodzeni uczniowie:

      I MIEJSCE: Julia Rajewska z klasy 4f

      II MIEJSCE: Milena Grabarkiewicz i Alex z klasy 3a

      III MIEJSCE: Julia Łuczak z klasy 4e

      WYRÓŻNIENIE: Xawier z klasy 3a.

      Dwie NAGRODY PUBLICZNOŚCI powędrowały do Mileny Grabarkiewicz i Alexa z klasy 3a, których wybrały uczennice chóru szkolnego „TEMPO 2”.

      Dziękujemy za udział, Monika Serwatka i Joanna Bucholc.

       

    • Konkurs karaoke "ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 5 i 6
     • Konkurs karaoke "ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 5 i 6

      26.10.2018

      Dnia 25 października odbył się konkurs karaoke z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości ”ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY” w kategorii klas piątych i szóstych. Poziom konkursu był niezwykle wysoki! Młodzi artyści śpiewali doskonale i w niebywały sposób prezentowali swoje zdolności wokalne.  Gratulujemy wszystkim artystom.! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i sponsorom za muzyczne upominki.

      A oto nagrodzeni uczniowie:

      I MIEJSCE – DANIEL PISAREK z klasy 5c oraz NATALIA SZPIS z klasy 6a,  II MIEJSCE dla AMELII ŁOŚ    z klasy 6b, III MIEJSCE dla JAGODY HERMANN  z klasy 5F. Wyróżnieni wokaliści to: Patrycja Kurant z klasy 5c, Jakub Kujawa z klasy 5e, Martyna Kasprowicz z klasy 5f, Julia Gryszczyńska z klasy 5g i Anna Rolewska z klasy 6c. Dziękujemy za Waszą patriotyczną postawę!

      A już niebawem konkurs klas 3 i 4. Pozdrawiamy -  Monika Serwatka, Joanna Bucholc i Anna Ciszewska.

    • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny
     • Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - etap szkolny

      24.10.2018

      Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa wielkopolskiego, który odbył się 19.10.2018 r. 

      ETAP SZKOLNY

      Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas VII -VIII. Aby dostać się do etapu rejonowego, należało uzyskać 40 pkt. na możliwych do uzyskania 50 punktów.  

       

      1. Natalia Grzemska  - klasa VII  C                  45
      2. Weronika Szpis      - klasa VIII A                  40
      3. Marianna Kołacka – klasa VIII B                  40
      4. Antonina Kreskowiak  - klasa VII  C            40
      5. Aleksandra Piastanowicz - klasa VIII A         37
      6. Blanka Macioszek  - klasa VIII A                    34
      7. Julia Zeman -  klasa VIII  B                              32
      8. Kacper Kamiński - klasa VIII A                        30
      9. Weronika Woźniak - klasa VII C                    30
      10. Filip Nowicki -  klasa VIII A                             29
      11. Maria Jastrząbek  - klasa VII C                       27
      12. Margarita Konieczna -  klasa VII B                27
      13. Klaudia Przybylska – klasa VIII C                   26
      14. Magdalena Rojtek – klasa VII B                     23
      15. Oliwia Piechnik klasa - VIII C                          23
      16. Anna Sielewicz – klasa -  VII C                        18
      17. Oliwier Krysztofiak – klasa VIII B                   17
      18. Sara Głuchowska  klasa – VII B                      16 
      19. Eliza Raczyńska – klasa VII C                           15     
      20. Julia Dąbrowicz - klasa VII C                             9           

       

      Do etapu rejonowego, który odbędzie się 23.11.2018 roku,  przechodzą:

      Natalia Grzemska, Weronika Szpis, Marianna Kołacka i Antonina Kreskowiak.

      Gorące gratulacje!

       

      Prace konkursowe oceniała komisja w składzie:

      • Beata Pałuka
      • Brygida Spychała
      • Jolanta Godawa

       Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i ich nauczycielom i dziękujemy za wielotygodniowe przygotowania.  Na etapie szkolnym spotkamy się za rok, bogatsi o nowe doświadczenia.

       

     • Wycieczka do Poznania

      23.10.2018

      Dnia 22 października klasa 6b, 6d i kilka uczennic z klasy 6c uczestniczyło w wycieczce do Poznania. Naszym celem była świetna zabawa w Parku Trampolin JUMP ARENA oraz musical „Zemsta” na podstawie komedii Aleksandra Fredry w Teatrze Muzycznym. Atrakcji było wiele! Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni.

    • Konkurs karaoke"ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 7 i 8.
     • Konkurs karaoke"ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY" dla klas 7 i 8.

      22.10.2018

      Dnia 19 października odbył się konkurs karaoke z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości ”ŚPIEWAMY DLA NASZEJ OJCZYZNY” w kategorii klas siódmych i ósmych. Gratulujemy wszystkim artystom! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i sponsorom za muzyczne upominki.

      A oto nagrodzeni uczniowie:

      I MIEJSCE – OLIWIA PIECHNIK z klasy 8c, II MIEJSCE dla JAKUBA PISARKA   klasy 8a, III MIEJSCE dla ANNY SIELEWICZ  z klasy 7c i JULII BORAKIEWICZ z klasy 8c. Wyróżnieni wokaliści to: Margarita Konieczna z klasy 7b, Sandra Krych również z klasy 7b i Michał Wehr z klasy 8a. Dziękujemy za Waszą patriotyczną postawę oraz prezentację Waszych umiejętności wokalnych.

      Już niebawem konkurs klas 5 i 6 oraz 3 i 4. Pozdrawiamy -  Monika Serwatka i Joanna Bucholc.

     • "Tydzień z niepodległością"

      22.10.2018

       

      "Wolność jest nam dana, ale i zadana" (Jan Paweł II)

      Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to okazja do świętowania. W naszej szkole postanowiliśmy to uczcić organizując "Tydzień z niepodległością", który trwać będzie od 5 do 12 listopada 2018r. w tym czasie uczniowie pod kierunkiem nauczycieli będą zaangażowani w różną działalność i wykonają ciekawe zadania. Każdy znajdzie coś dla siebie.

       

      Zadania do realizacji:

       

      1.Język polski:

      -Czytanie na lekcjach  fragmentów książek patriotycznych np. „Pamiętniki  gen. Hallera”,  
      „Pan Tadeusz” i inne -   do wyboru

      -Sentencje o Polsce- na kartkach biało- czerwonych

      -Życzenia dla Polski-wybór najlepszych

      -Szkolne dyktando o niepodległości
      -Konkurs recytatorski  „Moja ojczyzna”

      2.Technika  i plastyka:

      - „Łączy nas biało- czerwona” Każda klasa tworzy flagę  o odpowiednich wymiarach - fotografia wspólnej flagi na boisku szkolnym

      -Miejsca pamięci  narodowej  w naszym mieście i okolicy związane z niepodległością w obiektywie – konkurs fotograficzny

      -Postacie niepodległości- konkurs - galeria na korytarzach

      -Konkurs na plakat związany z niepodległością

      3.Muzyka:

      -„Śpiewamy dla naszej ojczyzny”- konkurs muzyczny, karaoke

      - Hymn państwowy przez głośniki, godz. 11:11 (w wyznaczonym terminie)

      4.Religia:

      - Światełko dla bohaterów- zapalenie zniczy na grobach poległych za naszą wolność

      5.Informatyka:

      - Konkurs na prezentację multimedialną- „Drogi do wolności”  klasy VI- VIII

      6.Wychowanie fizyczne:

      - Turnieje niepodległościowe  w zespołowych grach sportowych

      - Biegi niepodległościowe na stadionie

      7.Lekcje wychowawcze:

      -Gazetki w klasach związane  z niepodległością (oceniane przez RSU),

      - pogadanki na godzinach wychowawczych

      8.Szachy:

      - Symultana szachowa – mecz 11 szachistów z instruktorem szachowym

      9. Historia:

      - Godziny z niepodległością - spotkania ze świadkami historii  i zaproszonymi gośćmi z muzeum

      - Kapsuła czasu- wiadomość dla przyjaciół z przyszłości

      - Quiz - 100 lat niepodległości naszej ojczyzny,

      - Podsumowanie ”Tygodnia   z niepodległością”

      10. Języki obce:

      Przedstawienie postaci  historycznych ”Przyjaciół Polski” na fotografiach

      11. Przyroda:

      - Posadzenie dwóch krzewów  w barwach narodowych

      12. Nauczanie zintegrowane:

      - Kolorowanie ilustracji patriotycznych wskazanych  na gazetce historycznej

       lub odgadywanie zagadek historycznych

      -Warsztaty z dziadkami lub rodzicami – wykonanie kotylionów biało- czerwonych,

      -Wyrzucenie w górę balonów biało - czerwonych  w dniu prezentacji flagi

       

    • DZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ
     • DZIEŃ Z BIBLIOTEKĄ

      18.10.2018

      16 października 2018 r. w bibliotece szkolnej odbył się międzyklasowy turniej drużyn z klas IV - VIII zorganizowany pod hasłem: "Dzień z biblioteką".  Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością kojarzenia wylosowanego przedmiotu z lekturą szkolną, znajomością budowy książki, zdać test z wiedzy o książce i bibliotece, dopasować do siebie pomieszane tytuły lektur, ułożyć puzzle na czas oraz rozwiązać rebus. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy.

      • Na poziomie klas 4 pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 4e, drugie miejsce 4c  i 4d, a trzecie 4b i 4g.

      • Na poziomie klas 5 pierwsze miejsce –  klasa 5a i 5c, drugie 5b.

      • Na poziomie klas 6 pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy 6b, drugie miejsce  6a, a trzecie 6c i 6d.

      • Na poziomie klas 7 pierwsze miejsce – klasa 7c, drugie 7a, a trzecie 7d.

      • Na poziomie klas 8  pierwsze miejsce – klasa 8a i 8b, drugie 8c.

     • Dzień Patrona

      15.10.2018

      W dniu 12 października w naszej szkole odbyło się po raz czternasty Święto Patrona. Przebiegało ono w tym roku na sportowo. Nie zabrakło też wągrowieckiej gwary.Uczniowie klasy VI D pod kierunkiem pani Małgorzaty Smarzyk przygotowali przedstawienie  pt. „Na szlak cysterski by się szło” Dzieci w sposób humorystyczny poszukiwały śladów  po  działalności cystersów w Łeknie i  Wągrowcu. Nad oprawą muzyczną czuwała pani Monika Serwatka wraz z chórkiem Tempo 2. Natomiast ilustracje  do przedstawienia wykonała pani Ania Ciszewska.Po przedstawieniu  uczniowie  brali udział w potyczkach sportowych i umysłowych, które przygotowały i przeprowadziły panie Romana Mucha, Małgorzata Smarzyk, Izabela Lisiak i Ania Ciszewska.  W zabawach wzięli też udział nauczyciele.Z okazji  Święta Patrona rada rodziców przygotowała dla wszystkich dzieci słodki poczęstunek.

     • Uczniowie z SP2 z wizytą w SP3

      11.10.2018

      Troje uczniów z naszej szkoły : Alex Łosiński z 8a oraz Klaudia Przybylska i Amadeusz Dąbrowicz z 8c uczestniczyli w warsztatach językowych z j. niemieckiego w SP 3. Były to wspólne warsztaty z osobami niepełnosprawnymi z Adendorfu.

     • Klasa 3B z wizytą w księgarni.

      08.10.2018

      III B  uważa jesienny sezon czytelniczy za otwarty 🙂 . Wykonaliśmy zakładki do książek w stylu decoupage. W piątek 5 października poszliśmy z wizytą do księgarni p. Muszyńskich. Spotkaliśmy  się z Nelą małą reporterką. Podróżowaliśmy po Azji. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o gibonach, jedliśmy ryż pałeczkami, wykonaliśmy czapki , w których chodzą Wietnamczycy chroniąc się od słońca i deszczu. Rozwiązaliśmy zagadki. Było wspaniale.

     • Konkurs na prezentację multimedialną "Droga do wolności"

      08.10.2018

      W ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłaszamy konkurs na prezentację multimedialną pod tytułem "Droga do wolności". Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI-VIII.Regulamin konkursu przedstawiamy poniżej:

      Regulamin szkolnego konkursu na prezentację multimedialną „Droga do wolności”

      1. Cele konkursu:
       • przybliżenie historii polski
       • rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
       • kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji,
       • wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich,
      2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VI - VIII
      3. Prezentacja ma być wykonana w programie Microsoft PowerPoint.
      4. Prezentacja powinna zawierać od 10 do 15 slajdów.
      5. W prezentacji powinny być zawarte informacje o wykorzystanych materiałach źródłowych (na ostatnich slajdach prezentacji).
      6. Wykonane i podpisane  prace należy dostarczyć na nośniku (płycie CD lub pendrive) do nauczycieli informatyki w terminie do 26 października 2018r.            
      7. Komisja najwyżej oceni prace, które:
      • temat ujęły w sposób interesujący i przyciągający uwagę,
      • charakteryzują się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi przemyśleniami,
      • są napisane językiem zrozumiałym dla jak najszerszego grona osób,
      •  mają walory edukacyjne i popularyzacyjne

             8. Komisja zwróci także uwagę na:

      • estetykę,
      • samodzielność wykonania pracy,
      • grafikę i całą szatę graficzną,
      • techniczną poprawność wykonania,

       

     • Apel RSU

      07.10.2018

      We wtorek 2.10.2018 roku odbył się pierwszy apel Rady Samorządu Uczniowskiego, na którym przedstawiono społeczności szkolnej nowy skład RSU, wybrany w demokratycznych wyborach w czerwcu. Członkowie RSU zdali relację z tego, czego dokonano we wrześniu  oraz przedstawili plany na najbliższe dwa miesiące.

     • Nietypowe lekcje

      07.10.2018

      W ubiegłym tygodniu na lekcjach języka polskiego klasy 6b i 7c wykonywały w grupach lapbooki do lektur szkolnych " Ten obcy" i "Pozłacana rybka". Nauka, dzięki aktywnej metodzie, znanej już z ubiegłego roku uczniom 7c, sprawiła wiele radości i satysfakcji, bowiem oceny za wykonane prace były bardzo wysokie. Uczniowie  przyswoili wiedzę o świecie przedstawionym w powieściach, wyszukali wiele ciekawostek związanych z lekturami i ich autorami, wykorzystali talenty plastyczne, przywódcze, uczyli się współpracy i odpowiedzialności.

     • VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      03.10.2018

      W piątek 28 września 2018 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to akcja edukacyjna, która ma na celu  propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-8 w przyjemny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. 
      Ekspertom serdecznie gratulujemy!

     • Uwaga konkurs!

      03.10.2018

      KONKURS KARAOKE Z OKAZJI SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NEPODLEGŁOŚCI:

      „ŚPIEWAMY  DLA  NASZEJ  OJCZYZNY!”

      • Klasy 3 i 4 – 26 października (piątek) o godz. 13. 40 (zapisy trwają do 24. 10),
      • Klasy 5 i 6 – 25 października (czwartek) o godz. 13. 40 (zapisy trwają do 23. 10),
      • Klasy 7 i 8 – 19 października (piątek) o godz. 14. 30 (zapisy trwają do 17. 10).

      Miejsce konkursu: sala 15.

      Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela p. Monika Serwatka i p. Joanna Bucholc.

      Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności wokalne  oraz miło spędzić czas!

      ZGŁOSZENI WOKALIŚCI WYBIERAJĄ JEDNĄ PIEŚŃ PATRIOTYCZNĄ Z PONIŻSZEJ LISTY:

      1. BIAŁY KRZYŻ”.
      2. „CZEŚĆ POLSKIEJ ZIEMI”.
      3. „JAK DŁUGO NA WAWELU”.
      4. „JEDENASTY LISTOPADA” („Uwięziony ptak”).
      5. „KOCHAM CIĘ POLSKO!”.
      6. „O MÓJ ROZMARYNIE”.
      7. „PAŁACYK MICHLA”.
      8. „PIECHOTA”.
      9. „PIERWSZA BRYGADA”.
      10. „PRZYBYLI UŁANI”.
      11. „ROTA”.
      12. „ROZKWITAJĄ PĄKI BIAŁYCH RÓŻ”.
      13. „SERCE W PLECAKU”.
      14. „TU WSZĘDZIE JEST MOJA OJCZYZNA”.
      15. „UŁANI, UŁANI”.
      16. „WARSZAWSKIE DZIECI”.
      17. „WOJENKO, WOJENKO”.
      18. „ŻEBY POLSKA”.

       

     • Wojewódzki konkurs historyczny "Tytus" rozstrzygnięty.

      03.10.2018

      We wrześniu 2018 roku został rozstrzygnięty wojewódzki konkurs historyczny „Tytus” pod honorowym Patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Wielkopolskiego. Organizatorem  tego przedsięwzięcia była Fundacja Zakłady Kórnickie.W konkursie brała udział grupa historyczna z naszej szkoły w składzie: Blanka Macioszek,Kacper Kamiński, Magdalena Rojtek, Margarita Konieczna, Łukasz Malak, Eliza Raczyńska, Julia Wagner, Martyna Bresz, Julia Dąbrowicz i Weronika Szpis.
      Uczniowie w ciekawy sposób upamiętnili  Powstanie Wielkopolskie i  Polski Sejm Dzielnicowy. Przygotowali też przedstawienie o cystersach propagując historię naszego miasta.W konkursie brało udział 31 szkół naszego województwa. Grupa historyczna z naszej szkoły zajęła 6 miejsce zdobywając 111 punktów.
      Uczniów przygotowały pani dyrektor Kinga Babicz i Małgorzata Smarzyk.

     • DZIEŃ CHŁOPCA

      03.10.2018

      Uczennice z klasy 7 d przygotowały wraz z wychowawczynią niespodziankę dla chłopców z klasy. Z okazji Dnia Chłopca  zaprosiły ich do cukierni na Rynku na pyszne ciastka i lody.Z kolei 1 października w klasie 6b odbył się klasowy Dzień Chłopca. Było pysznie, muzycznie i bardzo przyjemnie.

     • NARODOWE CZYTANIE "Przedwiośnia"

      23.09.2018

         Dnia 8 września 2018r. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała na dworcu kolejowym w Wągrowcu NARODOWE CZYTANIE "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. W tej akcji nie zabrakło również nauczycieli i uczniów z naszej szkoły, którzy najpierw przeczytali wybrane przez siebie fragmenty, a później wspólnie wraz z wszystkimi uczestnikami przeczytali otrzymany fragment powieści, popularyzując w ten sposób wybitne dzieła literatury polskiej.

     • Sukces naszej uczennicy

      23.09.2018

      Ogromne gratulacje dla naszej uczennicy Matyldy Ciszewskiej z klasy 3A za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym "Mój dzień bez samochodu" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu. Cieszymy się bardzo i życzymy kolejnych sukcesów.

     • Stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Wągrowca za rok szkolny 2017/2018

      19.09.2018

      16 września 2018 roku w Kinie Miejskiego Domu Kultury,  odbyło się uroczyste wręczenie nagród i stypendiów naukowych Burmistrza Miasta Wągrowca, za rok szkolny 2017/2018. Wśród grona najlepszych uczniów znalazł się Patryk Konopiński z klasy 6b, który w klasie 5b zdobył największą średnią 5,91 i wzorowe zachowanie. Serdeczne gratulacje Patryku! Życzymy dalszych sukcesów w nauce! Wielkie brawa!!!

     • Zebrania z rodzicami

      13.09.2018

      Uprzejmie informujemy, że w dniach 17 i 18 września 2018r. odbędą się pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania z rodzicami:

      17 września o godz. 16.30 - prelekcja dla rodziców uczniów kl.4 prowadzona przez psychologa i pedagoga na temat "Jak pomóc dziecku w adaptacji do klasy IV"

      17 września o godz. 17.00 - zebrania rodziców uczniów klas 1-4

      18 września o godz. 17.00 - zebrania rodziców uczniów klas 5-8

      Serdecznie zapraszamy!

    • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
     • Inauguracja roku szkolnego 2018/2019

      05.09.2018

      W poniedziałek 3 września 2018r. uczniowie naszej szkoły powitali nowy rok szkolny 2018/2019. Uroczystą akademię prowadzili Weronika Szpis z klasy 8A i Karol Nowak z klasy 7C. Swoją obecnością na uroczystości zaszczycili nas: Burmistrz Miasta Wągrowca pan Krzysztof Poszwa, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wiesław Zając, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej pan Ryszard Rączkowski, kierownik Wydziału Oświaty w Wągrowcu pani Mariola Czelna, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej pani Małgorzata Fimiak, przedstawiciele Rady Rodziców oraz byli pracownicy szkoły. Szczególnie, gorąco i serdecznie powitaliśmy uczniów klas pierwszych rozpoczynających swoją edukację w naszej szkole. W czasie akademii głos zabrali: Dyrektor Szkoły pani Kinga Babicz, Burmistrz Miasta Wągrowca pan Krzysztof Poszwa oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Polityki Społecznej pani Małgorzata Fimiak. Uczniowie klasy 3A i 3B oraz grupa "I co teraz" pod czujnym okiem pań: Barbary Tyrakowskiej i Lucyny Naumczyk zaprezentowali krótką część artystyczną, w której pożegnali tegoroczne wakacje i powitali nowy rok szkolny. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami. Życzymy wszystkim wielu sukcesów, wytrwałości oraz niezapomnianych chwil spędzonych w naszej szkole, a na pocieszenie mamy dobrą wiadomość - kolejne wakacje już za 10 miesięcy.

     • Spotkanie rodziców i uczniów klas pierwszych

      22.08.2018

      Uprzejmie informujemy, że w poniedziałek 27 sierpnia 2018r. o godz.17.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 im.Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu odbędzie się spotkanie rodziców i uczniów klas pierwszych.

      Serdecznie zapraszamy!

    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego
     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

      22.06.2018

      22.06.2018 roku zadzwonił ostatni raz dzwonek. Uczniowie zasłużyli na wakacje. Z radością odbierali świadectwa i nagrody książkowe. Podczas uroczystej akademii gościem specjalnym był Burmistrz Miasta pan Krzysztof Poszwa. Wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem uczniom z poszczególnych klas. Zostały również przekazane Statuetki Cystersa klasom, które po całorocznej pracy zgromadziły największą ilość punktów. Wśród klas młodszym Statuetkę Cystersa otrzymali uczniowie z klasy 2a, a wśród uczniów klas 4-7 Statuetkę otrzymała klasa 6c.Akademię zakończył program artystyczny przygotowany przez uczniów klas szóstych.Wszystkim Rodzicom dziękujemy za współpracę a uczniom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku. Do zobaczenia 3.09.2018 roku. 

      Władze szkoły i Grono Pedagogiczne.

    • Happening dla Szymona
     • Happening dla Szymona

      14.06.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Happening dla Szymona.

      W dniu dzisiejszym, 14.06.2018 roku dzieci i młodzież z wągrowieckich przedszkoli i szkół zgromadzili się na wągrowieckim rynku by zmobilizować mieszkańców Wągrowca do pomocy dla Szymona  i innych oczekujących na przeszczep. Każdy swoją obecnością chciał pozdrowić Szymona i dać mu wiarę w to, że się uda. Wszystkim bardzo dziękujemy za ten gest, a Ciebie Szymonie serdecznie pozdrawiamy. Wracaj do nas jak najszybciej.

      Twoi Koledzy, Koleżanki, Przyjaciele i Nauczyciele

      Fotografie zamieszczone na facebooku oficjalnej strony naszego miasta 

     • Łączmy się w pomocy dla Szymona

      11.06.2018

      POMÓŻ SZYMONOWI I INNYM!!!

      Szymon ma zaledwie 11 lat, ale chcąc zrozumieć swoją chorobę podjął rozmowę z lekarzem prowadzącym i zadawał pytania, których dojrzałością zadziwił wszystkich dorosłych. Rozmawiał o aplazji szpiku–bo właśnie taką diagnozę rodzina Szymona usłyszała w kwietniu. Jedyną możliwością,aby Szymon wrócił do zdrowia jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego.Szymon chce wrócić do rodzinnego domu w Wągrowcu i do Szkoły Podstawowej nr 2, gdzie ma swoich ulubionych kolegów. Chce być cały czas z mamą Marzeną, tatą Krystianem i ukochaną siostrą Wiktorią. W zaciszu swojego pokoju zgłębiać wiedzę na temat komputerów i komputerowych programów – bo Szymon ma bardzo sprecyzowane marzenie – chce być sławnym informatykiem, tworzącym oprogramowanie i sprzęt. Rodzice mówią, że to „mały mózg operacyjny”. Każdy z nas może pomóc nie tylko Szymonowi, ale wszystkim Pacjentom potrzebującym przeczepienia od dawców niespokrewnionych. „Razem możemy więcej. Twoja rejestracja jako potencjalny dawca szpiku, znaczy naprawdę więcej niż możesz sobie wyobrazić. Możesz podarować szansę na życie” – apelują rodzice Szymona –„Przyjdź! Zarejestruj się!

      Prezentacja_DKMS_201804.pptx

      Opis_prezentacji_201802.pdf

      biedroneczka_-_bajka.pdf

      biedronka_kolorowanka.pdf

      Poniższe filmy jeśli Państwo zechcą je pokazać dzieciom, można zastosować w klasach szkoły podstawowej:

      Film przedstawiający Pacjenta po przeszczepieniu. Adaś ma 5 lat i opowiada o tym kim dla niego jest Dawca szpiku.

      Film przedstawiający Pacjenta po przeszczepieniu.

      Animacja pokazująca na czym polega pobranie komórek macierzystych

       

       

       

    • Dla Szymona
     • Dla Szymona

      05.06.2018

      Szymonie, jesteśmy z Tobą!

      Szymon Kluczyński, uczeń naszej szkoły oczekuje na naszą pomoc. Wszyscy możemy pomóc wspierając akcje zorganizowane dla Szymona na terenie miasta.

      Rejestracja potencjalnych dawców szpiku w Wągrowcu odbędzie się:

      22 czerwca, godz. 9:00-13:00 – Szkoła Podstawowa nr 2

      23 czerwca, godz. 10:00-16:00 – hala OSiR oraz Park 600-lecia

      24 czerwca

      godz. 9:00-14:00 - Betania (ul. Klasztorna)

      godz. 9:00-16:00 – Park 600-lecia

      Nasi uczniowie przyłączą się do kampanii promocyjnej i w dniu 14 czerwca 2018 roku wezmą udział
      w przemarszu ulicami miasta. O godz. 11:00 w centralnym miejscu naszego miasta, na Rynku, odbędzie się „happeningiem dla Szymona”.
      Wszystkich, którym nie jest obojętne zdrowie Szymona prosimy o wsparcie i udział w akcjach rejestracji dawców komórek macierzystych.

                                           Życzliwi Szymonowi!!!

    • GORĄCY APEL DO WSZYSTKICH! POMÓŻMY SZYMONOWI!
     • GORĄCY APEL DO WSZYSTKICH! POMÓŻMY SZYMONOWI!

      22.05.2018

      Oddaj krew! Podziel się życiem!

      Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Przyjaciele i Znajomi!

      Zwracamy się z ogromną prośbą o POMOC i WSPARCIE dla ucznia naszej szkoły SZYMONA KLUCZYŃSKIEGO. Chłopiec oczekuje na dawcę szpiku kostnego. Niezbędna jest także krew, szczególnie ABRh+.

      Wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc prosimy o informowanie, że krew oddawana jest na rzecz Szymona Kluczyńskiego, który przebywa na oddziale Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej – Oddział V - II Katedry Pediatrii UM  ul. Szpitalna 27/33 w Poznaniu.

      Informujemy, że 30.06.2018 roku na Rynku w Wągrowcu trwać będzie akcja zbiórki krwi. W tym dniu możemy także wspierać Szymona.

      Za okazałą pomoc wszystkim już dzisiaj dziękujemy.

      Pamiętajmy, że Szymon potrzebować będzie naszej pomocy przez dłuższy czas, więc niech akcja zbiórki krwi trwa niezmiennie, a nie tylko jednorazowo.


      Dajmy Szymonowi oraz jego Rodzinie wsparcie, nie bądźmy obojętni!

      Życzliwi dla Szymona

      Poniżej umieszczony jest link jak można zostać dawcą krwi i szpiku kostnego.

    • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"
     • "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

      08.06.2018

      Bijemy rekord!

      W związku z propagowaniem czytelnictwa w naszej szkole organizowanych jest szereg akcji. W dniu dzisiejszym, tj. 8.06.2018 roku uczniowie starszych klas przebrani za różne postaci z lektur szkolnych zachęcali do czytania młodsze koleżanki i kolegów, odwiedzając ich w klasach. Atrakcją dzisiejszego dnia było także bicie rekordu czytania. Uczniowie spotkali się na płycie boiska i tworząc kształt serca upewnili wszystkich, że są aktywnymi czytelnikami wznosząc napis "JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM"

    • Festyn z okazji Dnia Dziecka
     • Festyn z okazji Dnia Dziecka

      30.05.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Festyn z okazji Dnia Dziecka.

      30 maja 2018 roku był dla uczniów naszej szkoły okazją do miłego spędzenia czasu. Rodzice uczniów zorganizowali dla swoich dzieci Festyn Rodzinny. Pan Krzysztof Poszwa, Burmistrz Miasta Wągrowca rozpoczął uroczystość przekazując uczniom kolorowe piłki do gry. Następnie na dzieci czekało wiele atrakcji. Mała gastronomia dostarczyła słodkości a dmuchane tory przeszkód pozwalały na bezpieczną zabawę. Suczka Lora skradła serca dzieci podczas pokazu swoich umiejętności. Pokaz udzielania pierwszej pomocy był okazją na przypomnienie jakże ważnych informacji dotyczących ratowania życia.Uczniowie zaprezentowali swoje klasy w programach artystycznych. Ostatnią atrakcją tego festynu był mecz piłki koszykowej dziewcząt z klas szóstych z nauczycielkami. Wynik meczu to 30:8 dla nauczycielek. Wszystkim Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tylu atrakcji a Nauczycielom za pomoc w ich realizacji.

     • Informacja związana z administracją bezpieczeństwa informacji

      02.06.2018

      W związku z powołaniem Administratora Bezpieczeństwa Informacji, jawny rejestr zbiorów danych osobowych prowadzonych na podstawie rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 11 maja 2015 r.(Dz. U. 2015 poz. 719) został przygotowany i jest dostępny w wersji papierowej na terenie naszej jednostki. Wszelkie osoby zainteresowane zapraszamy do naszej siedziby.

    • Konkurs wiedzy o cystersach
     • Konkurs wiedzy o cystersach

      16.05.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs wiedzy o cystersach.

      W dniu dzisiejszym, 16.05.2018 roku na terenie naszej szkoły odbył się Konkurs Wiedzy o Cystersach. Jest to już jego XV edycja. Pytania konkursowe podzielone zostały na kategorie dla uczniów klas III, uczniów z klas IV - VI oraz uczniów z klas VII i gimnazjalnych. Młodzież reprezentowała szkoły z powiatu oraz miasta. Zwycięzcy orzymali nagrody oraz dyplomy. Wysoki poziom konkursu jak zawsze dostarczył sporo emocji. Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów, gościom za udział w jury, organizatorom za włożony wkład pracy i uczniom za reprezentowanie swoich szkół.

    • Akademia z okazji świąt majowych
     • Akademia z okazji świąt majowych

      01.05.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Akademia z okazji świąt majowych.

      27 kwietnia 2018 roku uczniowie z klasy 5d oraz chór tworzący grupę Tempo 2 przygotowali wraz z opiekunami, panią Małgorzatą Smarzyk oraz dbającą o oprawę muzyczną panią Moniką Serwatką, uroczystą akademię poświęconą świętom majowym. Wszystkim bardzo dziękujemy za włożony wkład pracy i przypomnienie tych ważnych dla wszystkich kart historii.