• "Dwójka w Dwójce"

      29.03.2024

      Drugi raz, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich mieli przyjemność uczestniczyć w obchodach Dnia Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim. To święto związane jest z mieszkańcami naszego miasta, którzy w 1945 roku tworzyli tam polską administrację. Na gorzowskich bulwarach znajduje się pomnik, pod którym rokrocznie odbywają się uroczystości upamiętniające te wydarzenia, spotykają się potomkowie wągrowieckich osadników, władze Gorzowa i Wągrowca, a od dwóch lat w tych uroczystościach uczestniczą także nasi uczniowie. Dlaczego „Dwójka”? Stało się to za sprawą odnalezionej kroniki dawnego dyrektora SP2 Mariana Kurczewskiego. Opisał on współpracę naszej szkoły z gorzowską „Dwójką” właśnie w 1945 r., gdy niemiecki Landsberg przeistaczał się za sprawą wągrowczan w Gorzów Wielkopolski. Stało się to inspiracją do wznowienia kontaktów między szkołami. Naszą szkołę reprezentowali członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką Anny Ciszewskiej i Kingi Babicz. Mimo okresu przedświątecznego i dnia wolnego od zajęć lekcyjnych w uroczystościach w Gorzowie cały czas towarzyszyli nam uczniowie z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowe nr 2 z Oddziałami Sportowymi  im. Szarych Szeregów wraz z opiekunami: Jolantą Stępkowską i wicedyrektor Agnieszką Wroniak.  Po części oficjalnej mieliśmy okazję spotkać się ponownie z uczniami gorzowskiej „Dwójki”, tym razem w jej murach, gdzie czekała na nas dyrektor szkoły Katarzyna Gromiec i Katarzyna Wojniusz. Kolejny raz, przekazaliśmy symboliczne upominki i kartki z życzeniami gorzowskim kolegom, nawiązując tym samym do wydarzeń z 1945 r., kiedy zaleceniem Kuratorium oraz decyzją z Inspektoratu Szkolnego w Wągrowcu  SP2 Wągrowiec miała przydzieloną pod opiekę Szkołę Podstawową nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim.

      Po kilkugodzinnej, niezwykle sympatycznej wizycie w szkole liczymy, że uda nam się kontynuować i zacieśnić wzajemne kontakty. Nasi uczniowie wrócili do domu obdarowani upominkami przez prezydenta miasta oraz uczniów szkoły.

      Serdecznie dziękuję naszej delegacji za godne reprezentowanie szkoły i miasta.

      Kinga Babicz

     • Konkurs wiedzy o Św. Patryku

      29.03.2024

      Podczas obchodów Dnia Św. Patryka odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tym człowieku. Laureatami zostali:

      w kategorii klas 3

      1 miejsce - Bartosz Kulczyński kl. 3a

      2 miejsce - Mateusz Wawrzyniak kl.3a

      3 miejsce - Laura Garcia-Książkiewicz kl. 3a

      W kategorii klas 6 przyznano dwa pierwsze miejsca Wojciechowi Szwedkowi i Kamilowi Wegrzynowi z kl. 6d i dwa drugie miejsca Michałowi Wojciechowskiemu i Adrianowi Zielonce z kl. 6d.

      Laureatom serdecznie gratulujemy.

      Nauczyciele języka angielskiego.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      28.03.2024

      Niech te święta Wielkiej Nocy

      spłyną rzeką Boskiej mocy,

      otuliwszy serca Wasze

      spokojem i radością.

      Życzymy Państwu chwili refleksji

      i chwil radości

      spędzonych wspólnie

      przy rodzinnym stole.

     • Sp2 dla wągrowieckiego hospicjum!

      25.03.2024

      W minionych dniach wolontariusze z naszego Szkolnego Koła Wolontariatu pod opieką p. Joanny Kramer- Neumann oraz p. Błażeja Filipiaka zaangażowali się w zbiórkę na rzecz wągrowieckiego hospicjum. Kwestowano w budynku szkoły jak również na ulicach miasta. Wszystkim, za nawet  najmniejszy datek, bardzo dziękujemy.

      Joanna Kramer-Neumann i Błażej Filipiak

     • Światowy Dzień Wody

      25.03.2024

      22 marca obchodzimy co roku Światowy Dzień Wody. Ma on nam przypominać, że wielu mieszkańców Ziemi cierpi z powodu braku dostępu do wody pitnej. Z tej okazji uczniowie klas 7a i 7b przygotowali ulotki jak żyć w zgodzie z naturą na co dzień – często są to małe gesty, które powtórzone wielokrotnie dają duże efekty. Oto kilka naszych propozycji:

      1. Bierz szybki prysznic zamiast kąpieli

      2. Zakręcaj wodę podczas mycia zębów

      3. Naprawiaj wadliwe instalacje

      4. Używaj regulowanej spłuczki

      5. Włączaj tylko pełną pralkę i zmywarkę

      6. Zrezygnuj z wody butelkowanej

      7. Gotuj zawsze pod przykryciem

      8. Wodę z mycia owoców i warzyw wykorzystaj do podlewania roślin

      9. Jeśli masz ogród – zbieraj deszczówkę do podlewania.

      10. Oszczędzaj prąd i segreguj śmieci – w ten sposób również oszczędzasz wodę, która jest potrzebna do wyprodukowania tych wszystkich rzeczy!

      Te i inne dobre rady uczennice klasy 7a przekazały swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1-3.

      Anna Ciszewska i Anna Malak

       

     • Konkurs Matematyczny Kangur

      22.03.2024

      Czwartek 21.03.2024r w naszej szkole odbył się międzynarodowy konkurs matematyczny KANGUR. 50 uczniów rozwiązywało zadania konkursowe w 4 kategoriach wiekowych. Uczniowie klas 2 w kategorii żaczek, klas 3 i 4 w kategorii maluch, 5 i 6 w kategorii beniamin i klas 7 i 8 w kategorii kadet. Każdy z uczestników po rozwiązaniu testu otrzymał upominek od organizatora. W tym roku był to tangram chiński. Obecnie z niecierpliwością oczekujemy wyników, które zostaną nam udostępnione na koniec maja.

     • Dzień Kolorowej Skarpetki

      22.03.2024

      21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem stały się kolorowe skarpetki. W tym dniu Szkoła Podstawowa nr 2 również okazuje solidarność z osobami z zespołem Downa.Wyrazem integracji był zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Wągrowcu oraz Ognisko Pracy Pozaszkolnej Koncert Integracyjny „Przez życie w kolorowych Skarpetkach”.

     • Laureaci konkursu "Obrazy dla Europy"

      22.03.2024

      Mamy ZWYCIĘZCÓW konkursu plastyczneg „Obrazy dla Europy”

      W kategorii: dzieci w wieku 6-10 lat, czterej uczniowie

      z naszej szkoły - wszyscy z klasy 2b;

      - Nikodem Rączkowski (I MIEJSCE)

      - Marianna Durecka     (II MIEJSCE)

      - Zofia Rajnik                 (III MIEJSCE)

      - Jaromir Lica,                (III MIEJSCE)

      wykonali najlepsze prace plastyczne na temat "Kocham moje miasto".

      Wyjątkowe dzieła naszych uczniów poruszyły jury konkursowe, co zaowocowało ich zakwalifikowaniem się do udziału w dodatkowym etapie konkursu w Le Plessis-Trevise we Francji.

      Z wyrazami uznania i życzeniami dalszych sukcesów,

      wychowawczyni  Barbara Tyrakowska

      Co jeszcze niesamowitego czeka naszych artystów, można zobaczyć w poniższym linku

     • Konkurs Poezji Anglojęzycznej

      21.03.2024

      Dnia 19 marca pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Wśród bardzo dużej liczby uczestników, aż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia:

      1. Aleksandra Michalska

      2. Nikodem Rączkowski

      3. Wojciech Tęcza

      4. Zofia Pilarczyk

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: Lena Pol-Pachowicz

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

      20.03.2024

      Data 14 marca według amerykańskiego zapisu to 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie wypełniali karty pracy oraz rozwiązywali zagadki związane z tą liczbą.Dla tych , którzy nadal nie wiedzą - liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętujemy Pi jako 3,14... ale liczba ta ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.

      Agnieszka Grabicka

     • Dzień Kobiet w 1c i 4c

      09.03.2024

      Dzień Kobiet w klasie 1c był słodki, pachnący i kolorowy. Pozdrawiamy wszystkie Kobietki. 

      Ewa Kantorska

      Dzień Kobiet w 4c

      Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią udali się do pizzerii Tanzo w celu przygotowania i oczywiście skonsumowania wykonanej przez siebie pizzy. Każdy uczeń mógł dowolnie dobierać składniki pizzy i stworzyć swoją ulubioną. Wszystko to odbyło się oczywiście pod okiem szefa restauracji. Uczniowie bardzo zadowoleni i oczywiście najedzeni wrócili do szkoły.

      Izabela Lisiak

     • XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami" 2024

      09.03.2024

      9.03.2024 r. odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami " 2024. Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca - Milena Grabarkiewicz z klasy VIII A zdobyła drugą lokatę, a Jan Zborowski z VII C - wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jolanta Godawa i Konrad Szadkowski

      Z wielką dumą i ogromną radością dzielę się wokalnymi sukcesami moich podopiecznych. 9 marca odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między wierszami 2024”. W kategorii poezji śpiewanej uczniów klas 7-8 szkół podstawowych I MIEJSCE wyśpiewała NIKOLA KLAR z klasy 7a, natomiast II MIEJSCE zajęła MILENA GRABARKIEWICZ z klasy 8a. Dla Mileny był to już jeden z ostatnich konkursów wokalnych w murach naszej „dwójki’, dlatego życzymy naszej wyjątkowej wokalistce samych sukcesów muzycznych w przyszłości. Zapraszam do fotorelacji i wysłuchania dwóch piosenek Sanah  w wykonaniu naszych utalentowanych laureatek.

      Z muzycznymi pozdrowieniami, Monika Serwatka

     • Olimpiada Franciszkańska

      01.03.2024

      Dnia 29 lutego 2024 roku trzej uczniowie naszej szkoły: Paweł Różak /kl.VIIb/, Michał Werda i Jan Zborowski /kl.VIIc/ wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie. Drugi, diecezjalny, etap Olimpiady odbył się tradycyjnie w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Zmagania z wiedzą o św. Maksymilianie były także dobrą okazją do zapoznania sięz gnieźnieńskim klasztorem /zwiedziliśmy m.in. klasztorną Bibliotekę Prowincjalną zawierającą w swych zbiorach cenne starodruki, podziemia klasztoru, mogliśmy również spojrzeć na kościół z nieco innej niż zwykle perspektywy/. Pawłowi, Michałowi i Jankowi dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

      Wojciech Kapczyński

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie