• OTK i „Mam Talent”

      30.10.2023

      Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) odbywał się od 16 do 21 października 2023 roku pod hasłem „Talent i praca - to się opłaca”.

      W ramach OTK uczniowie kl. IV-VIII wykonali gazetkę szkolną o ludziach, także z naszego powiatu, którzy swój talent przekuli w pracę. Uczniowie klas I -III wykonali prace plastyczne na temat „Mój Talent”, które były prezentowane na holu głównym szkoły i podczas konkursie „Mam Talent”. W klasach I- VI przeprowadzono lekcje związane z tematyką OTK.

      Podsumowaniem tych przedsięwzięć był szkolny konkurs „Mam Talent” zorganizowany dla całej społeczności uczniowskiej24.10.br., na który zgłosiło się 58 uczniów. Prezentowali różne swoje zainteresowania i umiejętności, niejednokrotnie zaskakując komisję i rówieśników. Komisja przez to nie miała łatwego zadania.

      Gośćmi specjalnymi byli: p. Anna Borczykowska – redaktor naczelna portalu Gazety Wągrowieckiej oraz Zespół muzyczny Rockowy CUT FLOWERS z I LO (Liceum Ogólnokształcącego) w Wągrowcu, w składzie: Zosia Serwatka, Jakub Serwatka, Franek Pukaczewski (absolwent naszej szkoły), Franek Drążkiewicz i Błażej Świtniewski. Zespół umilił nam konkurs swoją muzyką i był niespodzianką dla naszych uczniów.

      Komisja konkursowa „Mam Talent”:

      Przewodniczący – p. Kornelia Jurga-Wełniak

      Zastępca przewodniczącego – p. Anna Borczykowska

      Sekretarz -p. Joanna Kramer –Neumann 

      Członkowie komisji- p. Klaudia Królczyk

      oraz p. Joanna Śliwińska(wiceprzewodnicząca Rady Rodziców), wyłoniła laureatów:

      W kategorii klas I -III

      I miejsce – Kornelia Dzikowska Ic; Balet śpiąca Królewna

      I miejsce -Wojciech Tęcza IIb; wiersz Lokomotywa -gwara poznańska

      I miejsce Zuzanna Brzezińska IIIb – malowanie

      II miejsce – Igor i Nikodem Tarnowieccy IIIa – układanie Kostki Rubika

      II miejsce – Dorian Heckert i Franciszek Przybylski IIb – taniec.

      Nagroda specjalna portalu Gazeta Wągrowiecka - Nadia Nowakowska IIc – jazda na wrotkach

      Kategoria klas IV – VI

      I miejsce-Zofia Walewska IVa; -malowanie

      I miejsce- Hanna ZborowskaVa - śpiew

      II miejsce- Jan Brząkała VIc – pszczelarstwo

      II miejsce -Oliwier Trzciński VIa – Beatbox

      III miejsce-Jagoda Matysiak Va – taniec

      Kategoria klas VII -VII

      I miejsce- Milena Grabarkiewicz IIIa – śpiew

      II miejsce –Nikola Klar VIIa – śpiew

      II miejsce – Pola Szymańska -VIIa - recytacja

       Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy a laureaci -nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

      Dziękuję gościom za przybycie do nas a Radzie Rodziców za ufundowanie ciekawych nagród.

      Dziękuję nauczycielom za pomoc w organizacji konkursu; wychowawcom za rozpropagowanie konkursu, p. Annie Ciszewskiej za dekorację sali, p. Monice Serwatka za oprawę muzyczną, p. Zbyszkowi Maćkowiakowi za nagłośnienie, p. Wiesławowi Koteckiemu za wydrukowanie dyplomów, p. Joannie Kramer-Neuman  za zbieranie prac od uczniów, p. Piotrowi Misiakowi za nagrywanie całego konkursu i oczywiście p. dyrektor Kindze Babicz za wyrażenie zgody na ten konkurs.

      Dziękuję uczniom za prowadzenie konkursu: Maksymilianowi Sadłowskiemu, Joannie Przesławskiej oraz Michalinie Pietrowskiej i Nataszy Patelskiej.

      Lareatom gratuluję a wszystkim uczestnikom dziękuję za tak liczne zgłoszenie się do konkursu. Rozwijajcie swoje talenty, nie zapominajcie o nich. Każdy ma talent. Pamiętajcie tym.

      Organizator Małgorzata Włodarczyk

       

       

       

       

       

       

       

     • Wyprawa na Grenlandię z Robertem Robbem Maciągiem

      30.10.2023

      W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek uczniowie klasy 3A, 3B oraz 3C wzięli udział w spotkaniu autorskim połączynym z warsztatami. Spotkanie związane było z książką Czesława Centkiewicza "Anaruk, chłopiec z Grenlandii". W tą daleką wyprawę zabrał dzieci pan Robert Robb Maciąg. Spotkanie odbyło się w zaprzyjaźnionej Księgarni Państwa Muszyńskich.Podczas spotkania uczniowie poznali życie ludzi zamieszkujących Grenlandię, zwyczaje i zabawy. Jedną z nich było przeciąganie się jelitem zahaczonym wokół ucha (dzieci użyły do tego sznurka). Wykonały też swój Inuksuk, czyli drogowskaz w kształcie człowieka. Następnie miały za zadanie pokolorowanie drewnianej zabawki zręcznościowej z otrzymanych z kółka, patyka oraz sznurka. Pan Robert zaznaczył, że otwór w kole jest bardzo duży. Inuici używali do wykonania zabawki ości, a kółko miało bardzo mały otwór.Największym zaskoczeniem dla dzieci była informacja, że renifer ciągnący sanie Świętego Mikołaja nazywany Rudolfem  właśnie teraz pod  koniec października zrzuca poroże. Dlatego w grudniu do zaprzęgu Mikołajowych sań wykorzystuje się Rudolfiny. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Monice Hoffmann, Panu Piotrowi Muszyńskiemu za wspaniałą zabawę w piątkowe przedpołudnie.

      Joanna Kramer-Neumann

     • Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2023 w klasach pierwszych

      29.10.2023

      Tegoroczna edycja Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pod hasłem "Tu kwitnie wyobraźnia" powoli dobiega końca. W czwartek 26 października odbyły się ostatnie warsztaty z cyklu "Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom". W tym roku motywem przewodnim była jesień.Starsze koleżanki czytały opowiadaniem Leo Buscaglia "Jesień liścia Jasia."Następnie po krótkiej pogadance o tej kolorowej porze roku przy małej pomocy Klary, Mileny, Asi i Marzeny oraz pań użyły swojej wyobraźni wykonując przepiękne witrażowe drzewa. Spotkania w klasach pierwszych były też okazją do zareklamowania książek zakupionych w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

       

     • Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

      26.10.2023

      W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie  trzech klas drugich pod opieką wychowawców pań Marii Kozdęby, Barbary Tyrakowskiej, Iwony Wojteckiej oraz bibliotekarza szkolnego Joanny Kramer-Neumann uczestniczyli w warsztatach przybliżających gwarę poznańską oraz pałucką. Składały się one z pogadanki przeprowadzonej przez panią  Elżbietę Chojnacką. Kolejnymi zadaniami było odgadywanie nazw przedmiotów pokazanych na ilustracji oraz połączenie rozsypanych słów z obrazkami. Ostatnim punktem zajęć było uzupełnienie kart pracy wykorzystujących gwarę.Okazało się, że  często nie zdajemy sobie sprawy z tego jak często używane są słowa z gwary w codziennym życiu. Wiele zwrotów było dzieciom doskonale znanych od rodziców lub dziadków.Dziękujemy bardzo za ciekawe zajęcia w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną

      Joanna Kramer - Neumann

     • POWIATOWY DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY

      22.10.2023

      Kolejny raz uczniowie  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu wystartowali w powiatowych, drużynowych zawodach szachowych. Turniej odbył się 20 października w MDK w Wągrowcu. W zawodach  wzięło udział 10 drużyn: 3 szkoły średnie z Wągrowca: I LO, SZ nr 1 i ZS nr 2, dwie drużyny ze szkoły podstawowej z Pawłowa Żońskiego, dwie drużyny ze szkoły im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu oraz szkoła z Damasławka i Mieściska. Zawodnicy rozegrali 9 rund „każdy z każdym”        z czasem 10 minut dla zawodnika. Drużyna naszej szkoły w składzie:  Aleksandra Śmigielska, Michał Smykowski, Oskar Szwed oraz Jan Zborowski zdobyła I miejsce w powiecie w swojej kategorii wiekowej i zakwalifikowała  się do udziału w zawodach wojewódzkich do których kwalifikują się dwie najlepsze drużyny z powiatu.  Najwięcej punktów dla drużyny uzyskała  Ola, zdobywając 7,5 punktu na 9 możliwych do zdobycia. Gratulujemy zwycięskiej drużynie i życzymy dalszych sukcesów,   a  przede wszystkim udanego startu w zawodach wojewódzkich, w których w ubiegłym roku zajęliśmy 9 miejsce. Opiekunem drużyny jest pani Izabela Lisiak.

     • Święto Patrona

      19.10.2023

            W miniony piątek  po raz kolejny obchodziliśmy Święto Patrona. Najpierw uczniowie starszych klas wysłuchali audycji o przybyciu zakonników do Łekna i ich wkładzie w dorobek naszego regionu. Każda klasa otrzymała  kopertę z zadaniami. Trzeba było odpowiedzieć na pytania, rozwiązać krzyżówkę, uzupełnić  luki hymnu szkolnego i ubrać postać zgodnie z poznańską gwarą. Wszyscy wykazali się znajomością tematu i otrzymali cukierki ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców. 

     • NAUCZYCIEL NA MEDAL

      17.10.2023

      Rada Samorządu Uczniowskiego już po raz kolejny wręczyła nagrodę Nauczyciela na medal.

      W bieżącym roku szkolnym tytuł trafił do Pana Tadeusza Piaseckiego, który w oczach społeczności szkolnej jawi się jako charyzmatyczny i kreatywny nauczyciel. Fenomenalny geograf, założyciel Szkolnego Radia TOP. Nie tylko doskonale przekazuje wiedzę, lecz także posiada umiejętność nawiązywania relacji, cieszy się autorytetem i wielką sympatią. 

      Gratulujemy

     • Narodowe Czytanie - wręczenie nagród

      11.10.2023

      W dniu dzisiejszym podczas uroczystego Apelu upamiętniającego 250. Rocznicę Powołania Komisji Edukacji Narodowej zostały wręczone nagrody uczennicom reprezentującym Szkołę Podstawową nr 2 w Wągrowcu w tegorocznej edycji Narodowego Czytania. 

      Dziewczyny odebrały dyplomy oraz książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. 

     • Impreza integracyjna kl.2b

      09.10.2023

      Dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Wągrowiec oraz Pani sołtys Beaty Marciniuk uczniowie klasy 2b wspólnie z rodzicami i wychowawczynią Barbarą Tyrakowską spotkali się ponownie na imprezie integracyjnej w Centrum Edukacji Ekologicznej w Kobylcu.

      W ramach tego niezwykłego wydarzenia zorganizowali Fashion Show, które miało na celu nie tylko dostarczenie mnóstwa zabawy, ale także podniesienie świadomości na temat segregowania odpadów i promowania recyklingu. 

      Wspaniale było zobaczyć naszych drugoklasistów błyszczących na wybiegu, prezentujących ubrania stworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. To prawdziwa lekcja, jak można tworzyć coś pięknego, dbając jednocześnie o naszą planetę. 

      Dzięki inicjatywie Pana Sławka rodzice również mieli do wykonania wymagające sprytu i szybkiego myślenia – zadania, co zostało uwiecznione na poniższych zdjęciach.

      Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział i wspierali nas w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wasza obecność sprawiła, że to spotkanie było jeszcze bardziej wyjątkowe!

     • Kółko języka norweskiego

      08.10.2023

      W naszej szkole działa kółko języka norweskiego. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w środy. Zainteresowani tym skandynawskim językiem chętnie przychodzą na lekcje i uczestniczą w różnorodnych aktywnościach mających na celu nie tylko naukę tego języka ale także poznawanie obyczajów norweskich i rozbudzanie zainteresowań uczestników. Kółko cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy chętnych!

     • Dzień Chłopca w SP2

      01.10.2023

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Chłopca w SP2, która została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

      Dzień Chłopca w 4c

      Klasa 2b

      Z okazji Dnia Chłopca uczniowie klasy 2b wzięli udział w miłej klasowej imprezie! To była inicjatywa 7 dziewczynek i wychowawczyni, które przygotowały mnóstwo atrakcji dla 14 chłopców.Wszystko zaczęło się od serdecznych życzeń i wymiany prezentów, które rozświetliły twarze chłopców uśmiechem. Jednak największą niespodzianką były przepięknie wykonane przez dziewczynki laurki, pełne ciepłych słów i wyjątkowych życzeń.Atmosfera była naprawdę magiczna, a wspólne tańce tylko ją wzmocniły. Uwieńczeniem tego święta była klasowa wyprawa do kina na pełen wzruszeń film pt. O psie, który jeździł koleją".Te niezapomniane chwile na pewno na długo pozostaną w pamięci.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie