• Koszulka Lidera

      31.05.2023

      Z wielką dumą przedstawiamy Lidera wyróżnionego w tym tygodniu:

      EDU-LIDER 

      • koszulka pomarańczowa - przyznawana za promowanie szkoły w środowisku lokalnym, udział w konkursach na różnych szczeblach, rozwijanie własnych uzdolnień.

      Maksymilian Sadłowski kl. 6c 

      I miejsce w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Cystersach.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

     • Wyniki konkursu plastycznego

      19.05.2023

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na ilustrację do dowolnego wiersza Juliana Tuwima pt. "RAZ - DWA - TRZY!".

      Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Wągrowcu.

      Konkurs zorganizowany został z okazji 70. rocznicy śmierci pisarza.

      Na konkurs wpłynęły 63 prace wykonane przez młodych artystów. Autorzy prac zastosowali wiele różnych technik plastycznych.

      Laureatami naszej szkoły zostali:

      I miejsce - Blanka Witkowska kl. 3b 

      Wyróżnienie otrzymały:

      Alicja Różak kl. 1a,

      Izabela Witkowska kl. 3b,

      Laura Grabowska kl. 3b.

      Gratulujemy! 

    • Komunikat
     • Komunikat

      18.05.2023

      W dniach 23, 24 i 25 maja 2023 r. odbędą się egzaminy uczniów klas ósmych. W tych dniach uczniowie klas 1 -7 nie mają zajęć. Nieczynna będzie również świetlica szkolna.

     • Rejonowy Finał w Czwórboju Lekkoatletycznym

      17.05.2023

      We wtorek 16 maja wzięliśmy udział w Finalach Rejonowych w Pile w Czwórboju Lekkoatletycznym . Startując w 4 konkurencjach ( 60m, skok w dal , rzut piłeczka palantową , bieg 1000m ) daliśmy z siebie wszystko i uzyskaliśmy drużynowo 6 miejsce . Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszych podopiecznych którzy walczyli do końca o lepszy wynik . O wyższych lokatach zadecydowały minimalne różnice punktowe .Szkołę reprezentowali: Alex Śliwiński, Filip Kierzek, Wojtek Łuczak, Antek Niewiadomy, Wojtek Wojdanowicz, Wiktor Donal.        Trenerzy : Zbigniew Maćkowiak, Łukasz Osiecki.

     • Wolontariat ma swoje Logo

      16.05.2023

      W poniedziałek 15 maja ogłoszono wyniki konkursu plastycznego na logo Szkolnego Koła Wolontariatu. Wpłynęło blisko 100 prac, zatem komisja konkursowa nie miała łatwego zadania. Wyłoniono zwycięzcę oraz wyróżniono autorów sześciu prac. I miejsce zajął Bartek Kulczyński natomiast wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kuśnierkiewicz, Jagna Warchał, Roksana Widzińska, Wiktoria Resztak, Julia Wietrzyńska, Joanna Przesławska.Dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców wręczyła pani dyrektor Kinga Babicz.

     • Planszówkowy zawrót głowy

      16.05.2023

      W dniu 12 maja br. w ramach Obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przypadającego od 8 do 15 maja pod hasłem: Moja. Twoja. klasa IVA została zaproszona do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu. Uczniowie zwiedzili edukacyjny EKO- zakątek znajdujący się przy bibliotece. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zapoznać się z funkcjonowaniem biblioteki. Czwartoklasiści mieli również okazję zobaczyć okolicznościową wystawę książek i medali związaną z 140. rocznicą śmierci Cypriana Kamila Norwida oraz Świętem Konstytucji 3 Maja. Główną atrakcją wizyty była zabawa: gry planszowe i karciane. Na zakończenie uczniowie otrzymali zakładki do książek oraz zostali zachęceni do korzystania z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

     • Finał Rejonu w Piłce Nożnej

      15.05.2023

      W sobotę 13 mają braliśmy udział w Finale Rejonu w Piłce Nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. Zawody odbyły się  w Pile . Naszą szkołę reprezentowało 11 zawodników . Wśród 5 zespołów zajęliśmy 3 miejsce. Szkołę reprezentowali: Bartosz Michalak, Wiktor Donal, Alex Śliwiński, Filip Kierzek, Wojtek Łuczak, Wiktor Niewiadomy , Antek Wojdanowicz, Mateusz Ratajczak, Alan Piechnik, Igor Wrzeszcz. Trenerzy: Łukasz Osiecki, Marek Kubiak.

     • Projekt ZDROWO ROSNĄ

      12.05.2023

      Aby przekonać pierwszaków, że uprawa roślin to nie tylko element zdrowego stylu życia, ale również świetna zabawa, KLASA 1b przystąpiła do akcji ZDROWO ROSNĄ! Zadaniem dzieci był wysiew nasion kopru ogrodowego do doniczek. Mali ogrodnicy dowiedzieli się m. in., jak wiele zalet niesie ze sobą zakładanie samodzielnych upraw roślin w domu lub w ogrodzie. Przeprowadzenie tych inspirujących zajęć umożliwiła firma W. LEGUTKO poprzez dostarczenie darmowych pakietów edukacyjnych. SERDECZNIE  DZIĘKUJEMY!

     • Szkolny Turniej Szachowy

      10.05.2023

      W dniu 09 maja 2023 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję zmierzyć się w wyjątkowych zawodach, a mianowicie w kolejnym Szkolnym Turnieju Szachowym. Turniej zorganizowany został przez Izabelę Lisiak, która była również sędzią głównym tych zawodów. Do rozgrywek zgłosiło się 22 miłośników tej królewskiej gry z klas: I, II, III, IV, V, VI oraz VIII. Pasjonaci szachów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności. Wielu z nich to jeszcze początkowi gracze, którzy będą dopiero rozwijać swój talent w tym kierunku, mając ku temu okazję na cotygodniowym kółku szachowym.

      W zawodach rozegrano 5 rund w tempie 10 minut na zawodnika, w dwóch kategoriach:klasy I-IV, oraz klasy V-VIII.

      W kategorii klas V-VIII zwyciężył Kamil Kuśnierkiewicz z klasy 8c, zdobywając komplet punktów.

      II miejsce: Michał Smykowski z klasy 6c,

      III miejsce Cezary Łoś z 8c.

      W kategorii klas I-IV bezkonkurencyjny okazał się Oskar Szwed                                                                               II miejsce: Antoni Marcinkowski                                                                                                                               III miejsce: Lilianna Wędzińska

      Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych sukcesów. Dziękujemy za zaciętą rywalizację, grę fair-play i atmosferę świetnej zabawy!.  Mamy nadzieję, że szkolne zawody szachowe staną się dodatkową zachętą dla pozostałych uczniów do zgłębiania tajników tej królewskiej gry. Szachy to wspaniała gra, która sprzyja wszechstronnemu rozwojowi: uczy logicznego myślenia, przewidywania, sportowego współzawodnictwa oraz cierpliwości  i koncentracji uwagi.

      Najlepsi zawodnicy tego turnieju wezmą udziałw III Powiatowym Turnieju Szachowym „Szach mat z Dwójką”, który odbędzie się  w naszej szkole dnia 30 maja 2023 roku.

     • Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej

      09.05.2023

      W dniu 8 maja 2023r. na Obiektach OSiR w Wągrowcu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Piłce Nożnej chłopców rocznika 2008 i  młodsi. Organizatorem turnieju była   Szkoła Podstawowa nr 2 z Wągrowca. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn , które rywalizowały na 3 boiskach . W rywalizacji zwyciężyła Szkoła Podstawowa ze Skoków. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe Puchary oraz Dyplomy które wręczyła Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 W Wągrowcu Pani Kinga Babicz .  Dziękujemy wszystkim zawodnikom za sportową rywalizację i ducha gry FAIR PLAY . Organizatorom za wspaniałe przygotowanie turnieju na 3 boiskach i sprawne przeprowadzenie zawodów . Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Wągrowcu za użyczenie obiektów . Ze sportowymi Pozdrowieniami SP 2 w Wągrowcu

     • Klasa 1b uczestniczyła w projekcie "Mam haka na czerniaka"

      09.05.2023

       Projekt ten miał na celu zwiększenie świadomości na temat raka skóry i zwrócenie uwagi na znaczenie ochrony przed słońcem.

      Uczniowie zostali poproszeni o wykonanie plakatu związanego z powyższym tematem. Podczas pracy nad projektem, uczniowie dyskutowali na temat znaczenia ochrony przed słońcem i jak można chronić swoją skórę przed rakiem skóry. Wychowawczyni pomagała uczniom w zrozumieniu tematu i zachęcała ich do zadawania pytań. Następnie każdy podzielił się swoim pomysłem związanym z wykonaniem plakatu i zaprezentował swój projekt przed całą klasą.

      Projekt "Mam haka na czerniaka" był dla pierwszaków wspaniałym doświadczeniem edukacyjnym, który pomógł zwiększyć ich świadomość na temat raka skóry i wzmocnił ich umiejętności artystyczne.

     • Dzień Flagi

      05.05.2023

      2 maja na Rynku naszego miasta uroczyście wciągnięto na maszt biało- czerwoną flagę 🇵🇱. W tym wydarzeniu uczestniczyli uczniowe klasy 3b w towarzystwie Pani Dyrektor.

     • Uczniowie SP2 uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      04.05.2023

      3 maja uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę.
      W tym dniu była obchodzona 232 rocznica uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji. Ustawa ta wprowadziła wiele zmian m.in. regulowała organizację władz państwowych, znosiła liberum veto i wolną elekcję, określała prawa i obowiązki obywateli. Po upadku Rzeczypospolitej Konstytucja 3 Maja stała się symbolem wielkich dokonań i dowodem na to, że można było stworzyć silne, sprawne i nowoczesne państwo. Jej legenda pobudzała do walk o jego odrodzenie przez cały okres zaborów. Polacy, dzięki przyjęciu Konstytucji 3 Maja, odzyskali poczucie własnej wartości i szacunek dla swego politycznego dziedzictwa. W latach niewoli były to ważne czynniki wzmacniające wolę walki o odzyskanie państwowości. 

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie