• Dzień kryptologii

      30.01.2024

      Dnia 25 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kryptologii .Uczniowie poznali historię maszyny szyfrującej ,, Enigmy” i sukces trzech genialnych polskich matematyków, którym udało się ją rozszyfrować. Dowiedzieli się również , że kryptologia to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób tajny przed niepowołanym dostępem. Podczas lekcji uczniowie gimnastykowali swoje umysły rozszyfrowując informacje zakodowane różnymi szyframi, np. Cezara, Atbasza, zegarowym i komórkowym. Dzieci pracowały w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Niektórym udało się rozwiązać wszystkie łamigłówki. Kto wie? Może jakiś uczeń w przyszłości będzie sławnym detektywem, czy tajnym agentem???

      Izabela Lisiak i Małgorzata Smarzyk

     • Kółko języka norweskiego

      30.01.2024

      Jak się uczyć języka norweskiego gdy nie znamy jeszcze wszystkich literek? Pierwszoklasiści uczęszczający na kółko języka norweskiego poradzili sobie z tym problemem. Do nauki służą pomoce dydaktyczne a Wiktoria z klasy 6b pomaga młodszym w nauce. Nasza praca to także świetna zabawa! Vi har det bra!

      Magdalena Szweda

     • Projekt PCK

      21.01.2024

      Drugoklasiści naszej szkoły przystąpili do realizacji programu edukacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”.

      Celem programu jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, ekologii i wartości humanitarnych.

      Komenda Powiatowa Policji wprowadziła jako pierwsza dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa. 

      Koordynator programu Barbara Tyrakowska

     • Zajęcia języka angielskiego w 3c

      18.01.2024

      Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 3c poznawali ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Dzieci w sposób znaczący wzbogaciły swoja wiedzę zarówno jeśli chodzi o fakty jak i mity wspomnianych krajów. Był to miło spędzony czas.Brawa dla wszystkich za współpracę zespołową.

      Opiekun grupy: Lena Pol-Pachowicz.

     • ART VOYAGE

      13.01.2024

      Klasa 1c miała okazję uczestniczyć w niezwykłym  przedstawieniu artystycznym w wykonaniu międzynarodowej grupy ART VOYAGE. Dzieci zachwycone były tańcem pomarańczowego zespołu i pięknej Jasmine oraz występami zabawnego klauna Igora , różowej kostki, dziwnego profesora i człowieka sprężyny. Było głośno i bardzo wesoło. Dziękujemy za świetną zabawę.

      Ewa Kantorska

     • Wycieczka kl.4a i 4b

      09.01.2024

      W czwartek 4 stycznia 2024r. uczniowie z klasy 4a oraz 4b udali się na wycieczkę do Poznania aby obejrzeć musical „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.Jest to wspaniała opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Dodatkowym atutem spektaklu była gra świateł i przepiękna muzyka. Wycieczkę przygotowała pani Paulina Tylek, a opiekę sprawowały panie Patrycja Stachowiak, Kinga Przybysz oraz Agnieszka Maciejewska.

     • Turniej UNO

      09.01.2024

      W piątek 5 stycznia uczniowie z klasy 6d wzięli udział w klasowym turnieju UNO. Gra ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w kilka minut, dzięki temu już pierwsza rozgrywka przebiegła sprawnie i dała dużo zabawy. Rozgrywki były dość intensywne i emocjonujące, a do zwycięstwa przydał się zmysł taktyczny i odpowiednie planowanie strategii.Pierwsze miejsce zdobył Radosław Zarzeczny, drugie Gabriel Kukla, a trzecie Michał Wojciechowski. Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na wiosenny rewanż.Agnieszka Maciejewska

     • VIII WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE

      07.01.2024

      5 stycznia 2024 roku odbyło się VIII WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE, pt.”Kolędy z różnych stron świata”. Chór szkolny „TEMPO 2” z SP2 zaprezentował polską kolędę „DZISIAJ W BETLEJEM” oraz angielską piosenkę świąteczną „WINTER WONDERLAND”. Było wyjątkowo, nastrojowo i światowo.BAAAAARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM MOIM MAŁYM I TROCHĘ WIĘKSZYM WSPANIAŁYM ARTYSTOM!!!  Zaangażowana i chętna młodzież do muzykowania to połowa sukcesu.

      Monika Serwatka

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie