• Dzień Kolejarza

      30.11.2023

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 25 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Kolejarza. Na pierwszym piętrze powstała wystawa, na której nasi uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat transportu kolejowego. Dziękujemy pasjonatom kolejnictwa - naszemu absolwentowi Piotrowi Krystkowiakowi oraz uczniowi klasy 7d Frankowi Pyrzyńskiemu za zorganizowanie akcji. Brawo!

      Opiekun RSU Anna Ciszewska

     • Powiatowy Konkurs Plastyczny

      29.11.2023

      26 listopada br. w MDK w Wągrowcu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego nt. Prawa Konsumenta zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Prawne.

      Z naszej szkoły w kategorii klas I-III wysokie lokaty zajęli uczniowie z klasy 2𝗯:

      III miejsce - Nikodem Rączkowski

      wyróżnienie - Franciszek Pruszczyński

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      Barbara Tyrakowska

     • Warsztaty pierniczkowe kl.2b

      29.11.2023

      Niedawno klasa 2b przeżyła niesamowitą przygodę na warsztatach pierniczkowych w Restauracji RejaNo1 w naszym mieście!

       Drugoklasiści dosłownie "wtopili się" w magiczną atmosferę świąt.

      Początek był równie ekscytujący jak sam finał – każde dziecko otrzymało pięknie wydrukowany przepis na pierniczki, wszyscy razem wałkowali ciasto, wykrawali różne kształty pierniczków, a potem przystąpili do magicznego etapu dekorowania! 

      Maluchy pokazały, że są prawdziwymi artystami - ich pierniczki to prawdziwe dzieła sztuki! 

      Nie do opisania była radość na twarzach dzieci, gdy zobaczyły efekty swojej pracy.

      Ale to nie koniec! Na zakończenie, dzieci zaskoczyły prowadzących warsztaty - świąteczną piosenką, będącą wyrazem wdzięczności za wspaniale spędzone chwile. 

      Specjalne podziękowania dla Właścicieli Restauracji RejaNo1 za ciepłe przyjęcie i możliwość stworzenia cudownych świątecznych wspomnień dla naszych uczniów.

      Dziękujemy, że tworzycie miejsce, gdzie rodzą się nie tylko pierniczki, ale także niezapomniane chwile pełne magii!

      Wychowawca kl. 2b - Barbara Tyrakowska

     • Informacja PixBlocks

      27.11.2023

      Drodzy Rodzice,nasza szkoła dołączyła do Programu Partnerskiego "Rozwijaj się z PixBlocks".Współpraca ta może bardzo korzystnie wpłynąć na Wasze dzieci i naszą szkołę!

      PixBlocks to nie tylko aplikacja do nauki programowania w szkołach (z której korzystamy na lekcjach informatyki), ale także akademia oferująca kursy rozwijające kompetencje cyfrowe, kluczowe dla przyszłości Waszych dzieci: logiczne myślenie, kreatywność, cierpliwość i umiejętność rozwiązywania problemów. Zachęcamy Państwa do zastanowienia się nad wyborem kursu programowania dla Waszego dziecka.Dzięki udziale w Programie „Rozwijaj się z PixBlocks”: 

      • Korzystając z kodu naszej szkoły podczas zakupu kursu na www.pixblocks.com/kursy,otrzymują Państwo natychmiastową zniżkę 10% na dowolny kurs 10 i 15 godzinnyonline lub elastyczną naukę programowania online.Elastyczna nauka programowania to nauka metodą małych kroków, w dogodnym dla dziecka czasie. Dziecko ogląda video-instrukcje Mentora w aplikacji PixBlocks, a następnie przystępuje do krótkich, 15-20 minutowych zadań w aplikacji. Mentor zawsze jest gotów odpowiedzieć na pytania i udzielić cennych wskazówek. Dziecko może nauczyć się programowania wygodnie za jedynie 149 zł za 3 miesiące!

      • Co ważne, część wartości kursu wróci do naszej szkoły na zakup sprzętu edukacyjnego, również dla Państwa dziecka.

      • Dodatkowo zniżki, jakie szkoła otrzymała w ramach Programu na licencję szkolną PixBlocks sprawią, że Wasze dzieci będą mogły korzystać z aplikacji także na zajęciach informatyki. Dzięki temu, że dzieci korzystają z aplikacji PixBlocks w szkole, będą mogły rozszerzać swoje cyfrowe umiejętności podczas kursu w dobrze znanym im i komfortowym środowisku, w którym czują się pewnie!Wybierając kurs PixBlocks, nie tylko inwestują Państwo w przyszłość swojego dziecka, ale również pomagają naszej szkole zdobyć dodatkowe środki na sprzęt edukacyjny. To oznacza, że Wasze dzieci będą miały jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju.Zapraszamy do skorzystania z kodu naszej szkoły PP_SP2WAG przy wyborze kursu na www.pixblocks.com/kursy

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      22.11.2023

      Dnia 17 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od początku tygodnia uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek  przeszli egzamin z jej znajomości.Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w akcję. Powtarzali mnożenie kolorując obrazki.

     • Andrzejki kl.5a

      22.11.2023

      Klasa 5a Andrzejki spędziła na wróżbach i zwyczajach ludowych w Muzem Regionalnym. Było zabawnie i bardzo aktywnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Wychowawca kl.5a - Monika Serwatka

     • Klasa 2b w schronisku "CYWIL"

      20.11.2023

      Cześć Wszystkim! Dzięki zaangażowaniu każdego ucznia z klasy 2b oraz wsparciu rodziców i wychowawczyni - Barbary Tyrakowskiej udało nam się zgromadzić ogromną ilość rzeczy dla bezdomnych, porzuconych psów i przekazać je SCHRONISKU CYWIL w Rybowie. Nasza klasa podarowała: karmę, zabawki, koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry, miski, szampony i wiele innych potrzebnych artykułów.W schronisku panuje niezwykła atmosfera troski i miłości do zwierząt. Pracownicy są niesamowici, a psy pełne wdzięczności. Możemy być pewni, że nasza pomoc trafiła we właściwe ręce. Dziękujemy również za ciepłe przyjęcie ze strony pracowników schroniska, a Mamie Zosi Wilczek i Panu Waldkowi za poświęcony czas i transport darów. Razem zrobiliśmy coś pięknego!

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

      12.11.2023

      Narodowe Święto Niepodległości to ważne i piękne święto- święto każdego Polaka. Jak co roku w trosce o pamięć tego historycznego wydarzenia, a także kształtując postawy młodego pokolenia, nasza szkoła przygotowała uroczystą akademię . W wierszach i pieśniach patriotycznych uczniowie ukazali ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Przypomnieli również, że wartości zdobyte i niepodległość raz osiągnięta, nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż o nie dbać i pielęgnować. Wznosząc biało- czerwone flagi dali wyraz pamięci, o naszych przodkach, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

      Dnia dziesiątego listopada o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn państwowy w ramach akcji ,,Szkoła do hymnu”

      Ten niepodległościowy spektakl miały okazje zobaczyć władze i mieszkańcy miasta Wągrowca. Podczas znanej pieśni ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, uczniowie rozdawali piękne kwiatki w barwach narodowych, wykonane przez Panią Annę Ciszewską i Romanę Muchę, które zadbały również o oprawę plastyczną. Akademię przygotowały Panie: Monika Serwatka i Małgorzata Smarzyk.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie