Z okazji Dnia Matki uczniowie z naszej szkoły składają najserdeczniejsze życzenia wszystkim Mamom
Aktualności
Archiwum Aktualności
26 maja każdy pamięta o swojej Mamie
26.05.2021
DRODZY ÓSMOKLASIŚCI
24.05.2021Przed Wami ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty.
Życzymy, aby podczas egzaminu towarzyszyły Wam: opanowanie stresu, skupienie, umiejętność podejmowania trafnych decyzji oraz wiara we własne siły i wiedzę.
Życzymy również osiągnięcia jak najlepszych wyników.
Niech będzie łatwo, spokojnie i oczywiście na maksymalną ilość punktów!!!
POWODZENIA! TRZYMAMY KCIUKI
Rekrutacja do klasy I - aktualizacja
21.05.2021W załączniku przedstawiamy zaktualizowaną listę kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Załącznik: Lista_kandydatow_zakwalifikowanych_do_klasy_I_w_roku_szkolnym_2021.doc
Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych
17.05.2021Stopniowo wracamy do zajęć stacjonarnych. Od 31 maja br. już wszyscy uczniowie i słuchacze będą uczyć się w szkołach i placówkach. Aby powrót do szkół był bezpieczny, MEiN we współpracy z MZ i GIS przygotowało wytyczne sanitarne dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
Wytyczne rozpoczynają się od przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa, takich jak: dystans, dezynfekcja, higiena, noszenie maseczki w przestrzeniach wspólnych czy wietrzenie. Zalecenia zostały podzielone na kilka części, w których szczegółowo zostały omówione następujące zagadnienia:
- organizacja zajęć w szkole,
- higiena, czyszczenie i dezynfekcja pomieszczeń i powierzchni,
- gastronomia,
- postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.
Szczegóły w załączniku:
wytyczne_mein_mz_i_gis_dla_szkol_podstawowych_i_ponadpodstawowych.pdf
Dzień Dobrych Uczynków
17.05.202119 maja przypada Dzień dobrych Uczynków. Ciekawe informacje na temat zbliżającego się święta społecznych i bezinteresownych działań znajdziecie klikając w poniższe linki:
Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
12.05.2021Dnia 4 listopada 2020r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów. Komisja w składzie: Milena Kapczyńska, Małgorzata Michaluk, Krzysztof Lis wyłoniła zwycięzcę - uczennicę klasy 8b Agnieszkę Sokalską. Agnieszka w etapie szkolnym zdobyła 41 punktów przechodząc tym samym do etapu rejonowego.
Etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego odbył się 25 stycznia 2021r. Agnieszka zdobyła 54 punkty i zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego zdobywając tam zaszczytny tytuł laureata. Jesteśmy bardzo dumni, serdecznie gratulujemy Agnieszce i życzymy kolejnych sukcesów.
GRAJ MUZYKA 2021!
10.05.20218 maja 2021 roku został rozstrzygnięty XVI POWIATOWY KONKURS WOKALISTÓW „GRAJ MUZYKA! 2021”.
Chociaż konkurs odbywał się online, to wśród wielu uczestników nie zabrakło oczywiście uczniów naszej szkoły.
W kategorii uczniów klas 4-8 II miejsce zdobyła Nadia Wenzel z kl. 7b, natomiast miejsce III należy do Mileny Grabarkiewicz z kl. 5a.
Serdecznie gratuluję młodym, utalentowanym artystkom!!!
Jesteśmy wszyscy z Was baaaaardzo dumni i oczywiście życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
Pozdrawiam, Monika Serwatka
WEŹ UDZIAŁ W SZKOLNYM KONKURSIE "WOKÓŁ WSZYSTKO GRA"
10.05.2021ZASADY KONKURSU:
- Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4 - 7
- Sfotografuj lub wykonaj samodzielnie własne dzieło artystyczne na temat otaczającej nas przyrody, w której można dostrzec elementy muzyki.
- Na pracę czekam do 24 maja 2021 r.
- Swój projekt konkursowy proszę przesłać przez Teamsa, na mój czat indywidualny lub przez dziennik w załączniku,
- W tytule umieść swoje imię i nazwisko oraz klasę, do której uczęszczasz,
- Liczę na Twoją pomysłowość, oryginalność, uważność i spostrzegawczość!
- Na autorów najciekawszych prac CZEKAJĄ NAGRODY!
- Jeśli jesteś już dziś pewny/a uczestnictwa w konkursie, odpisz w informacji zwrotnej „Jestem zainteresowany/a”.
GORĄCO ZACHĘCAM!
Monika Serwatk
Sukces SP2TEAM
08.05.2021Film „Informacja i dezinformacja. Oficjalne statystyki w świecie pełnym danych” przygotowany przez drużynę SP2TEAM w składzie: Magdalena Długa, Lena Kołacka i Kornelia Friska znalazł się wśród dwóch filmów, które będą reprezentowały Polskę w części europejskiej Europejskiego Konkursu Statystycznego.
Gratulujemy i trzymamy kciuki!
Zaproszenie na XXV Targi Edukacyjne
06.05.2021W terminie 7-8 maja br. odbędą się XXV Targi Edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Hasło tegorocznej edycji, która odbędzie się w wersji on-line brzmi: Uwaga Edukacja!
Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do odwiedzenia wirtualnego stoiska Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Przygotowaliśmy ciekawe oraz przydatne informacje m.in. na temat oferty szkół ponadpodstawowych, terminów postępowania rekrutacyjnego, konkursów przedmiotowych, doradztwa zawodowego, czy praw i obowiązków rodziców.
Do udziału w targach, w charakterze wystawców, zgłosiły się szkoły ponadpodstawowe z całej Wielkopolski, szkoły wyższe oraz instytucje działające w obszarze edukacji i nauki. W programie znalazły się konferencje, webinaria, szkolenia e-learningowe, panele dyskusyjne dla nauczycieli, uczniów i rodziców.
Konferencja on-line, otwierająca targi, odbędzie się 7 maja, o godzinie 13:00. Zgłoszenie udziału oraz zapisywanie się na towarzyszące im wydarzenia na stronie XXV Targów Edukacyjnych w Poznaniu.
Informacja
06.05.2021Ruszyły zapisy do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. B. Zielińskiego w Wągrowcu.
Więcej informacji w załącznikach:
Rekrutacja do klasy I(aktualizacja)
06.05.2021W załączniku przedstawiamy zaktualizowaną listę kandydatów do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022
Załącznik:
Dzień Ziemi - dzieła uczniów klas czwartych
04.05.2021Zainspirowani na lekcji muzyki piosenką ekologiczną "Ekorock". Zapraszamy, Monika Serwatka.
Wyróżnione uczennice w II Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej, Łekno 2021.
04.05.2021Serdeczne gratulacje dla Mileny Grabarkiewicz z kl.5a i Nadii Wenzel z kl.7b, które zostały wyróżnione w II Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej Łekno 2021. Życzymy dalszych muzycznych sukcesów.
Pozdrawiam serdecznie, Monika Serwatka.
Kl. 2c w akcji "MYSIEJEMY" i "ŚMIECIOBRANIE"
03.05.2021kl.2c pod opieką wych. Barbary Tyrakowskiej włączyła się do akcji kształtujących świadomość ekologiczną organizowanych przez Ekologiczną Fundację ARKA; "MYSIEJEMY" i "ŚMIECIOBRANIE". Dzięki tym inicjatywom wychowawczyni i dzieci otrzymały dwa certyfikaty z podziękowaniem od Prezesa fundacji - Pana Wojciecha Owczarza.
Pod hasłem: „Podziel się roślinami z zapylaczami” uczniowie klasy 2 c wyhodowali z nasion fasole wielokwiatowe. Podczas cyklu zajęć dzieci poznały rolę owadów w funkcjonowaniu ekosystemu, zdobyły wiadomości o roślinach przyjaznych pszczołom. Dowiedziały się , iż rośliny te potrzebują zapylenia, aby trwać w przyrodzie, owady potrzebują kwiatów dokładnie w tym samym celu, a my na takich powiązaniach tylko korzystamy. Zwracając uwagę na problem ginącej populacji pszczół, wychowawczyni zachęciła dzieci, aby posadziły miododajne fasole w swoich ogrodach, na tarasach i na balkonach.
Pomimo trwającej pandemii uczniowie kl. 2c postanowili w majowy weekend indywidualnie oczyszczać Ziemię poprzez zbieranie śmieci na terenie miasta, okolic, a nawet tam, dokąd wyjadą na majówkę.1
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
01.05.2021Zbliża się rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Jest ona niezwykła, bo mija właśnie 230 lat od jej napisania. Był to dokument przełomowy , jak na czasy kiedy powstał.
Pierwsza w Europie i druga na świecie Konstytucja3 maja z 1791 roku była próbą unowocześniania ustroju Polski i ratowania jej suwerenności. Obowiązywała niedługo , bo tylko 14 miesięcy. Jest jednym z fundamentów polskiej tradycji republikańskiej i powodem dumy Polaków. Uchwalona przez Sejm Wielki , a napisana w duchu oświeceniowego racjonalizmu i szacunku dla praw obywateli. Konstytucja 3 maja przekształca państwo w monarchię konstytucyjną i wprowadzała zasadę trójpodziału władzy. Ograniczała nadmierne przywileje szlachty ,w tym zasadę liberum veto, znosiła wolną elekcję i nakładała stałe podatki na szlachtę i duchowieństwo. Zapisy Konstytucji zwiększały prawa mieszczan i gwarantowały ochronę chłopom. Już dwa dni po uchwaleniu Konstytucji dzień 3 maja uznano za święto narodowe, które później z powodu niewoli kraju zostało na długi czas zawieszone.
Święto 3 maja zostało przywrócone w II Rzeczypospolitej Polskiej w kwietniu 1919 roku. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej
Od 1990 roku, 3 maja ponownie jest oficjalnym świętem narodowym Polaków. Wydaje nam się, że dużo wiemy o Konstytucji . Kojarzymy te wydarzenie z obrazem Jana Matejki namalowanym dla uczczenia setnej rocznicy uchwalenia tej ustawy. Dzieło to wciąż kryje wiele tajemnic. Zastanówmy się ,jak dzisiaj odczytamy wizję Matejki? Kogo uwieńczył na płótnie? Jak odniósł się do faktów. Zachęcam do rozwiązania quizu o obrazie wielkiego malarza i obejrzenia krótkiego filmu o Konstytucji 3 maja