Archiwum Aktualności
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
26.04.2025Dnia 24 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas żywej lekcji historii uczniowie mieli okazję zobaczyć bawiące się podczas majówki dzieci, które król zabrał na obrady Sejmu Wielkiego. Pokazał, jak patrioci dzielnie walczą o zachowanie niepodległości Polski. Konstytucja , która była ich wielkim dziełem obowiązywała tylko piętnaście miesięcy, ale była dowodem że Polska weszła na drogę postępu i reform. Przedstawienie historyczne było przeplatane pięknymi pieśniami patriotycznymi i utworami poetyckimi , przyśpiewkami, rapem i tańcem. Wysiłek uczniów nagrodzono gromkimi brawami. Akademię przygotowały Panie: Monika Serwatka, Małgorzata Smarzyk, Romana Mucha i Anna Ciszewska.
Małgorzata Smarzyk
43
Wielki sukces uczniów naszej szkoły!
25.04.2025Drużyna MATHETEAM w składzie: Karolina Adamczewska, Wiktoria Bukowska i Maksymilian Cholewiński będzie reprezentowała Polskę w części europejskiej tegorocznej edycji Europejskiego Konkursu Statystycznego. Uczniowie nagrali film pod tytułem Czy Gen Z zmienia świat? Wyniki europejskiej części EKS poznamy 6 czerwca.
Gratulujemy i życzymy sukcesów.
Kornelia Jurga- Wełniak
Dyktando Biegane
25.04.2025Klasa 6C podczas lekcji języka polskiego napisała dyktando w niecodzienny sposób - biegając. Klasa została podzielona na mniejsze zespoły, a zadaniem każdego z nich było bezbłędne przepisanie tekstu. Trudność polegała na tym, iż kartka, na której miał zostać napisany tekst znajdowała się na samym końcu sali, a tekst, który należało na niej zapisać przypięty był do tablicy. Uczeń musiał zapamiętać treść i poprawność przeczytanego tekstu, przybiec do stolika w końcu sali i zapisać go. Zadanie zostało wykonane na zasadzie sztafety - każda osoba z grupy musi podejść do tablicy, zapamiętać tekst, a następnie zapisać go na kartce swojej grupy. Kiedy wykona to zadanie, wykonuje je kolejna osoba z grupy. Wygrała nie grupa, która zapisała tekst najszybciej, ale ta, która zapisała go poprawnie. Cała klasa pracowała z pełnym zaangażowaniem.
Joanna Nalewalska
6
Dzień z Postacią z Lektury Szkolnej
25.04.2025W naszej szkole odbył się Dzień z Postacią z Lektury Szkolnej. Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie przebrać się za wybranego bohatera lektury szkolnej i dokonać krótkiej autoprezentacji.
Miło nam poinformować, iż nagrodzeni zostali:
🏅 Zofia Wojcieszak z kl. 2A w kategorii klas drugich,
🏅 Franciszek Pruszczyński z kl. 3B w kategorii klas trzecich,
🏅 Nadia Nowakowska z kl. 3C w kategorii klas trzecich,
🏅 Łucja Kubisz z kl. 4A w kategorii klas czwartych,
🏅 Alan Spychała z kl. 5B w kategorii klas piątych,
🏅 Izabela Witkowska z kl. 5B w kategorii klas piątych,
🏅 Jagoda Górecka z kl. 6A w kategorii klas siódmych,
🏅Nikola Klar z kl. 8A w kategorii klas ósmych.
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i zakładkę do książki. Zwycięzca danej kategorii otrzymał nagrodę specjalną, ufundowaną przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w Szkolnym Dniu z Postacią z Lektury Szkolnej, poświęcili swój czas na wykonanie przebrania, wykazali się pomysłowością, nieprzeciętnym myśleniem o lekturach szkolnych i zaprezentowali swoją kreatywność.
Joanna Nalewalska
Anna Ciszewska
Błażej Filipiak
RSU
Szkolny konkurs LAND ART-SZTUKA ZIEMI
25.04.2025Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie LAND ART-SZTUKA ZIEMI - zmień się w artystę i stwórz swój obraz.
Regulamin konkursu w załączniku:
Patrycja Stachowiak
Uroczyste wręczenie zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych
23.04.2025Maksymilian Cholewiński, laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego ,odebrał zaświadczenie laureata z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty dr Igora Bykowskiego. Uroczystość odbyła się w auli Wydziału Prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu w dniu 16 kwietnia . Laureat ma wolny wstęp do wybranej szkoły średniej. Gratulujemy!
Lidia Bielecka
Wielkanocne życzenia
18.04.2025Z okazji Świąt Wielkanocnych
składamy serdeczne życzenia:
zdrowia, radości, spokoju i odpoczynku.
Życzymy wszystkim Pracownikom, Uczniom i Rodzicom
chwili refleksji i chwil radości
spędzonych wspólnie
przy rodzinnym stole.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
16.04.2025Z ogromną radością dzielimy się niezapomnianą relacją z Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w Wapnie „Dwa słówka na temat zdrówka”! , który odbył się 14 kwietnia br.
Nasza szkoła była reprezentowana przez 6 niesamowitych uczennic, które zaprezentowały się wspaniale, zdobywając nie tylko uznanie, ale i zasłużone wyróżnienia!
A oto, co udało się osiągnąć:
Anna Szuberska (2a) - wyróżnienie – gratulujemy wspaniałej recytacji!
Gabriela Bodus (2a) - II miejsce – ogromne brawa za świetną prezentację!
Iga Krysztofiak (3b) - Nagroda Specjalna Portalu Wągrowieckiego – wyjątkowe wyróżnienie za pasję i zaangażowanie!
Jesteśmy niesamowicie dumni z naszych recytatorek i ich sukcesów! Brawo, dziewczyny, za talent, odwagę i serce włożone w każdą recytację!
Barbara Tyrakowska
8
Dwójka ma kolejnego laureata z biologii!
15.04.2025W lutym Maksymilian Cholewiński pisał finał wojewódzki Kuratoryjnego Konkursu Biologicznego. 100 finalistów rozwiązywało trudne zadania na Wydziale Biologii Uniwersytetu im . Adama Mickiewicza w Poznaniu. Maks został, jedynym w powiecie wągrowieckim , laureatem tego konkursu . Bycie laureatem daje mu wolny wstęp do wybranej szkoły średniej . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Lidia Bielecka
Wycieczka do Poznania kl. 3b
14.04.2025Klasa 3b wróciła z niezapomnianej, pełnej magii wycieczki do Poznania!
Dzieci zanurzyły się w niezwykłe warsztaty „Widokówka z Poznania”, gdzie tworzyły kolorowe pocztówki, sypiąc piaskiem jak czarodzieje. Wzięły też udział w bajkowej animacji, gdzie ratusz ożywał i opowiadał historię koziołków, hejnału oraz swojego ukochanego Starego Rynku. Dzieci miały także okazję ozdabiać koperty magiczną techniką frotażu, a każda pieczątka z poznańską gwarą była jak zaklęcie, które przenosiło je w serce miasta.
Edukatorzy docenili wzorowe zachowanie trzecioklasistów i jako dodatkową atrakcję pozwolili im trzymać prawdziwe miecze, a odważnym dali lekcję fechtunku!
Następnie dzieci udały się na spacer po Starym Rynku i zanurzyły w atmosferze muzealnych arcydzieł w Galerii Malarstwa i Rzeźby w Muzeum Narodowym. W lekcji „W świecie arcydziełek” odkrywały, jak przez malarstwo można wyrażać najskrytsze emocje i opowiadać historie. Oswajały się z muzealną przestrzenią, uczyły się rozpoznawać podstawowe tematy w malarstwie, takie jak m.in.: portret, martwa natura, pejzaż, scena rodzajowa. Każde dziecko wzięło udział w warsztacie plastycznym, tworząc swoje magiczne dzieło.
To była podróż pełna inspiracji, sztuki i niezwykłych przeżyć!
Barbara Tyrakowska
14
XXI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach zakończony
12.04.2025Dnia 11 kwietnia 2025 roku po raz dwudziesty pierwszy spotkali się w naszej szkole pasjonaci wiedzy o cystersach i ich działalności na Pałukach. Przybyli do nas uczniowie z siedmiu szkół. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. W młodszej zwyciężył Bartosz Świniarski z SP2 Wągrowiec, drugie miejsce zajęła uczennica ze Skoków Oliwia Nowakowska, a trzecie Piotr Przybysz z SP2 Wągrowiec. Wśród uczniów z klas starszych najlepszy okazał się Maksymilian Sadłowski z naszej szkoły. Drugie miejsce zdobyła Marcelina Piotrowska z SP4,a trzecie Maria Przykucka ze Skoków. Pytania konkursowe układali pracownicy Muzeum Regionalnego w Wągrowcu. Nad sprawiedliwym przebiegiem konkursu czuwało niezawodne, jak zawsze sześcioosobowe jury.
Na podsumowanie konkursu przybyli zaproszeni goście, którzy wręczyli laureatom nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Muzeum Regionalne, Towarzystwo Ziemi Pałuckiej i Radę Rodziców SP2.
Pani dyrektor Kinga Babicz serdecznie podziękowała wszystkim, którzy przybyli i od lat wspierają konkurs. Organizatorami konkursu były Panie: Romana Mucha, Anna Ciszewska i Małgorzata Smarzyk.
Małgorzata Smarzyk
14
Kartki wielkanocne
12.04.2025Uczniowie klasy 7d z radością odebrali kartki z życzeniami wielkanocnymi od zaprzyjaźnionych uczniów z SP 4 i zrewanżowali się wykonując również dla nich piękne kartki
Małgorzata Nowak
3
Drużyny 3TEAM oraz MATHETEAM laureatami części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego
11.04.2025Drużyna 3TEAM z klasy 8a w składzie: Jan Wronkowski, Natasza Patelska i Igor Wagner zajęła trzecie miejsce w Polsce w krajowym etapie konkursu. Natomiast drużyna MATHETEAM z klasy 8c w składzie: Karolina Adamczewska, Wiktoria Bukowska i Maksymilian Cholewiński zajęła IV miejsce.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w czerwcu w Warszawie.
Obie nasze drużyny biorą udział w eliminacjach do części europejskiej konkursu. Uczniowie nagrali filmy na temat „Czy Gen Z zmienia świat?”
Zachęcamy do głosowania.
Kornelia Jurga - Wełniak
Głos można oddać klikając w poniższy link:
,,Mit o Demeter i Persefonie"
09.04.2025Podczas lekcji języka polskiego, uczniowie klasy 5B treść "Mitu o Demeter i Persefonie" zaprezentowali w sposób teatralny. Dzięki przedstawieniu, uczniowie mogli lepiej zrozumieć tęsknotę matki za córką, jej żałobę, a przede wszystkim zapamiętać jak starożytni Grecy tłumaczyli zmienność pór roku. Uczniowie zaprezentowali atrybuty bogów greckich występujących w micie. Zrozumieli, co oznacza jabłko granatu i czym jest narcyz.
Joanna Nalewalska
Warsztaty wielkanocne kl. 3b
08.04.20257 kwietnia br. klasa 3B miała przyjemność uczestniczyć w wyjątkowych czekoladowych warsztatach, które poprowadziła słodka i kreatywna Babeczka.
Uczniowie wcielili się w rolę małych mistrzów czekolady, samodzielnie przygotowując przepyszne czekoladowe przysmaki.
Podczas warsztatów poznali fascynującą historię czekolady, tajniki jej temperowania oraz różne rodzaje czekolady i ich wpływ na zdrowie.
Po słodkich chwilach przyszedł czas na relaks – dzieci obejrzały film "Minecraft". Serdecznie dziękujemy Rodzicom za zorganizowanie tego magicznego, wiosennego wyjścia pełnego radości, smaku i zabawy!
Barbara Tyrakowska
5
Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii
08.04.2025W naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, do którego przystąpili uczniowie klas 7. Sprawdzali oni swoją wiedzę o historii, kulturze, geografii, zwyczajach i tradycjach Wielkiej Brytanii, którą zdobyli na lekcjach języka angielskiego, zajęciach pozalekcyjnych i innych przedmiotach. Przyznano jedno pierwsze i dwa drugie miejsca. Laureatami zostali: Michał Kujawa z kl. 7b - 1 miejsce, Paweł Załachowski z kl. 7b i Bartosz Ciężki z kl. 7c - 2 miejsce ex aequo. Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Magdalena Szweda
Dorota Krygier-Bubacz
"Postrzyżyny"
05.04.2025W klasie 4B, podczas lekcji języka polskiego uczniowie mieli okazję wziąć udział w starosłowiańskim obrzędzie "postrzyżyn". Po przeanalizowaniu legendy "O Piaście Kołodzieju" i wyjaśnieniu znaczenia obrzędu, uczniowie sami mogli doświadczyć postrzyżyn. Tak jak w legendzie, zostały one uroczyście wyprawione, uczniowie dokonali symbolicznego obcięcia włosów i nadawali imię wybranym uczniom.
Joanna Nalewalska
3
Kolejny sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 2
31.03.2025Wiktoria Bukowska, Michalina Pietrowska oraz Maksymilian Cholewiński zakwalifikowali się do etapu finałowego Ponadpowiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego Północnej Wielkopolski. Przypomnijmy, że 12 marca w Pile odbył się I etap tego konkursu i uczniowie z naszej szkoły pomyślnie przeszli ten etap i wszyscy 27 maja pojadą do Piły na etap finałowy. Trzymamy kciuki za najlepszych biologów i chemików z powiatu wągrowieckiego.
Lidia Bielecka i Izabela Lisiak