Strona główna
Spotkanie z biblioteką
22.11.201821 listopada uczniowie klasy 1a zostali wprowadzeni w świat książek biblioteki szkolnej. Spotkanie z biblioteką rozpoczęło się od przedstawienia teatrzyku kamishibai pt. Szukamy Marudka. Następnie dzieci zostały zapoznane z księgozbiorem dla najmłodszych, zasadami korzystania z biblioteki, złożyły uroczyste przyrzeczenie szanowania książek. Klasa otrzymała pamiątkowy dyplom. Dzieci wypożyczyły swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.
WF dziewcząt kl.6B
22.11.2018Dziewczynki z klasy 6b na lekcji wychowania fizycznego świetnie rozwijają swoją koordynację ruchową, poczucie rytmu i wrażliwość muzyczną w trakcie zajęć rytmiczno – tanecznych. Oto fotorelacja z „Tańca belgijskiego” – integracyjnego oraz „Tańca kowbojskiego”.
Sukces naszej uczennicy
22.11.2018W listopadzie br. odbył się Miejski Konkurs Plastyczny "Namaluj Godło Polski" zorganizowany przez MBP w Wągrowcu. Uczennica naszej szkoły Milena Grabarkiewicz z klasy 3A zdobyła w nim I MIEJSCE.
Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu i życzymy dalszych!
Kurtyna 2018
19.11.201816 listopada 2018 r. odbyły się XX Powiatowe Konfrontacje Małych Form Teatralnych - KURTYNA 2018. Grupa teatralna I CO TERAZ? prowadzona przez Panią Barbarę Tyrakowską i Panią Wandę Trybulską zdobyła SREBRNĄ KURTYNĘ za spektakl pt. "Winnetou czerwonoskóry dżentelmen" w reżyserii Opiekunek grupy. Cieszymy się wspólnie z Ich odniesionego kolejnego sukcesu i GRATULUJEMY, życząc następnych osiągnięć na niwie teatralnej.
X Powiatowy Konkurs Recytatorski
18.11.201814.11.2018 roku w Mieścisku odbył się X Powiatowy Konkurs Recytatorski "NA SKRZYDŁACH KSIAŻEK". Naszą szkołę reprezentowali:Gustaw Matuszak z 2 a, Anna Sielewicz i Eliza Raczyńska z 7 c. Anna zajęła trzecie miejsce, a Eliza - wyróżnienie. Gratulujemy.
Gościem specjalnym i przewodniczącą jury była Ewa Chotomska, córka słynnej poetki - Wandy Chotomskiej.
Międzyszkolny konkurs recytatorski
15.11.2018Serdecznie gratulujemy uczniom klasy 3a Milenie Grabarkiewicz (II miejsce) i Alexowi (III miejsce) za sukcesy odniesione w III MIĘDZYSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM "POLSKA W POEZJI" zorganizowanym w listopadzie przez SP4 w Wągrowcu. Nasi Recytatorzy zaprezentowali wiersze, którego tematyką była NASZA OJCZYZNA. Cieszymy się z tych sukcesów i życzymy kolejnych!
Podsumowanie „Tygodnia z niepodległością”
14.11.2018W dniach 5-12 listopada odbył się w naszej szkole „Tydzień z niepodległością”, który wprowadził uczniów i nauczycieli w niezwykłą atmosferę setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Dwójka okazale ją świętowała i podjęła w tym kierunku wiele zadań.Na lekcjach języka polskiego w klasach IV- VIII odbyły się dyktanda niepodległościowe. Uczniowie czytali też fragmenty pamiętników generała Józefa Hallera – twórcy błękitnej armii. Pisali życzenia urodzinowe i sentencje dla naszej ojczyzny, które można podziwiać na gazetce w holu. Najpiękniejsze życzenia ułożyli uczniowie klasy VIIA i VIIC.Wszystkie dzieci tworzyły kapsułę czasu, pisząc przesłania dla przyszłych pokoleń. Najbardziej ujmujące były te osobiste refleksje: radość z wolnej ojczyzny, miłość do swoich rodzin, duma ze szkoły do której uczęszczają, przywiązanie do rodzinnego miasta i zadowolenie z czasów, w których żyjemy, czy też s
Mistrz rachunków
14.11.2018Podsumowując dział: „Liczby i działania” klasy 5a, 5b, 5d i 5g zmagały sięz rachunkami pamięciowymi i pisemnymi. Pozwoliło to na przyswojenie omówionego materiału oraz wyłonienie mistrza, wicemistrza i II wicemistrza w poszczególnych klasach.
Serdeczne gratulujemy wyróżnionym uczniom!
Tangramy
14.11.2018Klasa 6a mogła się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe. Podsumowując dział: „Figury na płaszczyźnie” uczniowie mieli okazję układać tangramy, co pozwoliło na uporządkowanie i utrwalenie podstawowych pojęć geometrii, kształtowanie logicznego myślenia oraz usprawnienie szukania nietypowych rozwiązań.
Symultana szachowa
13.11.2018W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości najlepsi szachiści naszej szkoły wzięli udział w niecodziennym meczu szachowym tzw. „Symultanie szachowej”.
Symultana szachowa to mecz w którym szachista gra jednocześnie z wieloma przeciwnikami, z których każdy rozgrywa partię na swojej szachownicy. Szachistką rozgrywającą partie szachowe, jak również organizatorem tego meczu była pani Izabela Lisiak. Mecz trwał około 1,5 godziny. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli, a najbliżej zwycięstwa był Dawid Nowicki z klasy 7d. Wśród 12 zawodników rozgrywających partie szachowe byłajedna dziewczyna - Emilia Walczak z klasy 4d.
Serdecznie dziękuję szachistom, że zechcieli spędzić popołudnie przy pięknej „Królewskiej grze” jednocześnie grając dla „Niepodległej”
Każdy z uczestników symultany otrzymał pamiątkowy dyplom.
Matematyczna e-konferencja
13.11.2018We wtorek 13 listopada odbyła się e-konferencja matematyczna.Już po raz kolejny połączyliśmy się ze Szkołą Podstawową w Mieścisku. Uczniowie z naszej szkoły omówili zagadnienie „Ciekawostki matematyczne”. Pokazali kilka ciekawych sposobów mnożenia, zwrócili uwagę na to, jakie zadania matematyczne rozwiązywano w szkole sto lat temu oraz jakich jednostek wtedy używano. Uczniowie z Mieściska omówili temat „Polska w liczbach”. Przedstawili i przeanalizowali dane demograficzne od 1918 roku, przypomnieli ważne wydarzenia historyczne oraz liczby rzymskie. Wirtualne spotkanie tradycyjnie zakończyło się rozwiązywaniem zagadek logicznych.
TYDZIEŃ Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ KLASY VIIc
13.11.2018W TYGODNIU Z NIEPODLEGŁOŚCIĄ klasa VII C wraz z wychowawczynią i Panią Małgosią udała się z wizytą do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych, gdzie miała możliwość sprawdzenia i ugruntowania swojej wiedzy na temat stuletniej niepodlegości. Wizyta w Escape Room była ekscytująca ze względu na niecodzienny wystrój sal oraz ciekawe i róznorodne zagadki, które uczniowie z zainteresowaniem i dość szybko rozwiązali. Potem była jeszcze okazja, żeby zwiedzić tę ogromną i nowoczesną szkołę. Dziękujemy serdecznie Pani Dyrektor, Małgorzacie Nowak, za miłe przyjęcie i za świetnie zorganizowany nasz pobyt w tej placówce.
Warsztaty origami
13.11.2018Dnia 7 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty origami. Na zajęciach uczniowie pogłębiali wiedzę matematyczną oraz rozwijali swoje zainteresowania. Dzieci wykonały rozety, motyle oraz serduszka. Wszystkie dzieła wykonane zostały w barwach narodowych. Kolejne warsztaty o tematyce świątecznej już w grudniu. Serdecznie zapraszamy.
List Minister Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego do Rodziców i Opiekunów Uczniów
11.11.2018Warszawa, 8 listopada 2018 roku
Szanowni Państwo,
Rodzice i Opiekunowie,
W poczuciu odpowiedzialności za zdrowie dzieci i młodzieży zwracamy się do Państwa z gorącym apelem o docenienie wagi problemu, jakim jest zabezpieczenie Państwa Dziecka przed skutkami zachorowań na choroby zakaźne.
Nasze szkolne świętowanie 100. rocznicy odzyskania Niepodległości
10.11.2018100. rocznica odzyskania przez Polską Niepodległości to czas szczególny.Serdecznie dziękujemy tym, którzy w piątek 9 listopada uczestniczyli w naszym szkolnym, radosnym świętowaniu.Wspólne przejście ulicami miasta z 70 metrową biało-czerwoną flagą, możliwość wspólnego świętowania z urzędnikami samorządowymi pod Urzędem Miasta Wągrowca, biegi masowe na wągrowieckim stadionie i wspólne odśpiewanie przez wszystkich uczniów i nauczycieli hymnu państwowego o godzinie 11:11 niech pozostaną w naszej pamięci.Wszyscy uczestnicy otrzymali specjalne medale, upamiętniające 100 lat wolności, które niech po latach przypominają Wam to ważne wydarzenie.
Zbiórka na leczenie Szymona Kulczyńskiego
09.11.2018Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że zakonczyliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie i koszty z tym związane naszego kolegi i ucznia Szymona Kulczyńskiego. Zebraliśmy 6 199, 76 zł. Wszystkim darczyńcom – Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i mieszkańcom Wągrowca składamy staropolskie "Bóg zapłać". Szymonowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Pamiętamy...
09.11.2018Uczniowie naszej szkoły wraz z katechetkami s. Ewą Walkowską i Małgorzatą Fimiak w przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych odwiedzili pobliski cmentarz farny, na którym spoczywają zasłużeni mieszkańcy miasta i pracownicy szkoły. Na grobie byłego wiceburmistrza miasta, poległego w pierwszych dniach września 1939 r. w ruinach ratusza, pana Wincentego Nitki oraz dr. Kulińskiego złożyliśmy piękne wiązanki, zapaliliśmy znicze, modliliśmy się za ich dusze. Nie zapomnieliśmy o grobach dyrektorów szkoły, nauczycielach, pracownikach obsługi i kucharkach.2 listopada odwiedziliśmy cmentarz komunalny, gdzie spoczywają doczesne szczątki ostatniego cystersa wągrowieckiego, a zarazem pierwszego proboszcza parafii poklasztornej ks. Jerzego Niwarda Musolffa. Tutaj także złożyliśmy wiązanki i zapaliliśmy znicze. Swoją modlitewną pamięcią otoczyliśmy osoby związane z naszą szkołą, przede wszystkim nauc
Spotkanie z panem Zygmuntem Strenczakiem
08.11.2018„Pamiętać, nie znaczy żyć
Żądzą zemsty czy odwetu!
Pamiętać, ale wybaczyć!”
6 listopada na zaproszenie uczniów klas ósmych przybył do naszej szkoły pan Zygmunt Strenczak – prezes Koła Sybiraków w Rogoźnie, autor książek „Bramy piekieł”, „Sowieckie piekło” i „Człowiek człowiekowi wilkiem”. Gość opowiedział uczniom o swoich przeżyciach związanych ze zsyłką na Syberię w czasie II wojny światowej. Dla uczniów była to swoista , żywa lekcja historii.Podarowana przez Gościa książka wzbogaciła zbiory szkolnej biblioteki. Spotkanie zorganizowały pani Beata Pałuka i Romana Mucha.
12 listopada dniem wolnym od pracy
08.11.2018Uprzejmie informujemy, że zgodnie z przyjętą przez Sejm ustawą o Święcie Narodowym z okazji 100.Rocznicy Odzyskania Niepodległości, dzień 12 listopada 2018 roku jest dniem wolnym od pracy.Będzie to także dzień wolny od zajęć dydaktyczno - wychowawczych i opiekuńczych.