• Powiatowy Konkurs Piosenki Świątecznej

      07.12.2023

      W Powiatowym Konkursie Piosenki Świątecznej zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 3 naszą szkołę  reprezentowało  dwoje uczniów: Martyna Jerzakowska z kl. 2 C i Franciszek Przybylski z kl. 2 B. Konkurs przebiegał w miłej i świątecznej atmosferze. Piosenką " Przyjdź  Mikołaju " Franek zdobył  wyróżnienie.  Wielkie gratulacje dla Franka i Martynki. Uczniów  przygotowały  panie: Barbara Tyrakowska i Maria Kozdęba.

     • "BohaterOn - włącz historię"

      04.12.2023

      Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "BohaterOn - włącz historię!" Podczas lekcji dowiedzieli się czym jest projekt „BohaterOn” – włącz historię!”, zapoznali się i utrwalili wiadomości dotyczące II Wojny Światowej i Powstania Warszawskiego. Na każdych zajęciach skupiliśmy się na wyjaśnieniu i omówieniu takich pojęć jak patriotyzm, honor, odwaga, pamięć i szacunek. Jak te hasła rozumiemy, co one znaczą i czym są dla nas współcześnie? Każda klasa wysłuchała opowiadania Magdaleny Górskiej „Iskra nadziei”, a następnie odpowiadała na pytania dotyczące tekstu. Historia z audiobooka dotyczyła rzeczywistości Janki, dziesięcioletniej dziewczynki, której przyszło przeżyć II Wojnę Światową i wybuch Powstania Warszawskiego. Fabuła opowiedziana została z perspektywy głównej bohaterki, co sprawiło, że uczniowie słuchali wypowiedzi z uwagą i empatią. Projekt został przeprowadzony w ramach lekcji bibliotecznych.

      Joanna Nalewalska

     • Budżet domowy, czyli parę zdań z ekonomii

      02.12.2023

      Dziś w naszej szkole w ramach lekcji bibliotecznych w klasach 4 A, 4 B oraz 4 C gościem była pani Karola Glasner – Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Wągrowcu. Zajęcia składały się z dwóch części , w pierwszej uczniowie czytali fragment książki „ABC Ekonomii, czyli pierwsze kroki w świecie finansów” autorstwa Wiktora Czapczyńskiego i Żanety Kupczyk. Temat dotyczył budżetu domowego, co to takiego jest. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, a ich zadaniem było ćwiczenie wydawać by się mogło typowo matematyczne, ale musieli też wykazać się umiejętnym rozdysponowaniem zgromadzonych dochodów rodziny. Nie było to łatwe, ponieważ kwota, która pozostała po zapłaceniu koniecznych rachunków nie była duża. Natomiast każdy z 6 - osobowej rodziny miał swoje potrzeby. Dlatego też uczniowie musieli dokonać wyboru między potrzebami niezbędnymi, a tymi z których na razie można zrezygnować. Dużym sukcesem było, gdy po dokonanym wyborze zostały jeszcze pieniądze. Jest to przesłanie, że nie powinniśmy wydawać wszystkich zarobionych pieniędzy ponieważ wówczas możemy być zmuszeni do zaciągania pożyczek, a te trzeba oddawać płacąc jeszcze dodatkowo bankowi.Dzięki warsztatom uczniowie, którzy chętnie wydają pieniądze otrzymane od rodziców, dziadków poznali mechanizm związany z funkcjonowaniem budżetu domowego, a co najważniejsze potrafiły dokonać dobrych wyborów spośród potrzeb całej rodziny.

      Joanna Kramer-Neumann

     • Nasi Liderzy

      01.12.2023

      Wielkie gratulacje za uzyskanie wyróżnień kierujemy dla:

      EduLidera - Małgosi Nowak z klasy 7d za wybitne osiągnięcia artystyczne

      Lidera - Nadii Hinc z klasy 2 c, która po wizycie klasowej w schronisku dla zwierząt Cywil w Rybowie z darami dla zwierząt, wzięła do adopcji pieska o imieniu Bosik

      EkoLidera - Leny Naworyty z klasy 1 c za postawę ekologiczną, wygrana w konkursie Moje Zielone Miasto.

      WIELKIE GRATULACJE 

      Opiekun RSU - Anna ciszewska

     • Wizyta w Waszym Radio FM

      01.12.2023

      We wtorek 28 listopada prezenterki oraz akustycy Radia Top wraz z opiekunami p. Tadeuszem Piaseckim, oraz p. Agnieszką Maciejewską, wybrali się z wizytą do Waszego Radia. Pani Marta Przybył oraz pan Arkadiusz Majszak pokazali nam, jak wygląda montażownia materiałów, które są przygotowywane, chociażby do codziennych newsów. Zobaczyliśmy również główne studio radia, w którym prowadzone są audycje radiowe. Usłyszeliśmy także, jak wygląda praca reportera i z jakimi trudnościami nieraz trzeba się zmierzyć, aby powstał dobry materiał. W imieniu Radia Top dziękujemy za cenne rady oraz możliwość zgłębienia dziennikarskich tajników. Pozdrawiamy i liczymy na dalszą współpracę.

       Opiekun Radia Top - Agnieszka Maciejewska

     • Zaczarowany świat wróżb i magii, czyli Andrzejki w naszej szkole.

      01.12.2023

      Czwartek przebiegł pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów przyszłości, poznawał znaczenie swojego ulubionego koloru. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego…Pieczę nad całym przedsięwzięciem objęła Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego Asia Przesławska. Dzielnie pomagali jej Stasiu Grzesiak, Milena Grabarkiewicz, Klara Głos, Marzena Przesławska oraz Nikola Klimas. Dziękujemy za miło spędzony czas.

      Opiekun RSU - Anna Ciszewska

       

      ​​​​​​​

      ​​​​​​​

      Andrzejki w klasie 2b

      Wczoraj mieliśmy niesamowitą zabawę z okazji andrzejek! 🌟🔮

      Dzieci nie tylko wróżyły w klasie, ale również wzięły udział w fascynujących wróżbach zorganizowanych na holu szkoły przez naszych starszych kolegów z klasy ósmej.

      Atmosfera była magiczna, a śmiech i radość unosiły się w powietrzu.

      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wyjątkowego dnia! 🌈✨ Niech przewidywania z andrzejkowych wróżb spełnią się dla nas wszystkich! 🤞🎉

      Wych. kl. 2b - Barbara Tyrakowska

     • Dzień Kolejarza

      30.11.2023

      Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, 25 listopada odbył się w naszej szkole Dzień Kolejarza. Na pierwszym piętrze powstała wystawa, na której nasi uczniowie mogli zgłębić wiedzę na temat transportu kolejowego. Dziękujemy pasjonatom kolejnictwa - naszemu absolwentowi Piotrowi Krystkowiakowi oraz uczniowi klasy 7d Frankowi Pyrzyńskiemu za zorganizowanie akcji. Brawo!

      Opiekun RSU Anna Ciszewska

     • Powiatowy Konkurs Plastyczny

      29.11.2023

      26 listopada br. w MDK w Wągrowcu odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego nt. Prawa Konsumenta zorganizowanego przez Towarzystwo Społeczno-Prawne.

      Z naszej szkoły w kategorii klas I-III wysokie lokaty zajęli uczniowie z klasy 2𝗯:

      III miejsce - Nikodem Rączkowski

      wyróżnienie - Franciszek Pruszczyński

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

      Barbara Tyrakowska

     • Warsztaty pierniczkowe kl.2b

      29.11.2023

      Niedawno klasa 2b przeżyła niesamowitą przygodę na warsztatach pierniczkowych w Restauracji RejaNo1 w naszym mieście!

       Drugoklasiści dosłownie "wtopili się" w magiczną atmosferę świąt.

      Początek był równie ekscytujący jak sam finał – każde dziecko otrzymało pięknie wydrukowany przepis na pierniczki, wszyscy razem wałkowali ciasto, wykrawali różne kształty pierniczków, a potem przystąpili do magicznego etapu dekorowania! 

      Maluchy pokazały, że są prawdziwymi artystami - ich pierniczki to prawdziwe dzieła sztuki! 

      Nie do opisania była radość na twarzach dzieci, gdy zobaczyły efekty swojej pracy.

      Ale to nie koniec! Na zakończenie, dzieci zaskoczyły prowadzących warsztaty - świąteczną piosenką, będącą wyrazem wdzięczności za wspaniale spędzone chwile. 

      Specjalne podziękowania dla Właścicieli Restauracji RejaNo1 za ciepłe przyjęcie i możliwość stworzenia cudownych świątecznych wspomnień dla naszych uczniów.

      Dziękujemy, że tworzycie miejsce, gdzie rodzą się nie tylko pierniczki, ale także niezapomniane chwile pełne magii!

      Wychowawca kl. 2b - Barbara Tyrakowska

     • Informacja PixBlocks

      27.11.2023

      Drodzy Rodzice,nasza szkoła dołączyła do Programu Partnerskiego "Rozwijaj się z PixBlocks".Współpraca ta może bardzo korzystnie wpłynąć na Wasze dzieci i naszą szkołę!

      PixBlocks to nie tylko aplikacja do nauki programowania w szkołach (z której korzystamy na lekcjach informatyki), ale także akademia oferująca kursy rozwijające kompetencje cyfrowe, kluczowe dla przyszłości Waszych dzieci: logiczne myślenie, kreatywność, cierpliwość i umiejętność rozwiązywania problemów. Zachęcamy Państwa do zastanowienia się nad wyborem kursu programowania dla Waszego dziecka.Dzięki udziale w Programie „Rozwijaj się z PixBlocks”: 

      • Korzystając z kodu naszej szkoły podczas zakupu kursu na www.pixblocks.com/kursy,otrzymują Państwo natychmiastową zniżkę 10% na dowolny kurs 10 i 15 godzinnyonline lub elastyczną naukę programowania online.Elastyczna nauka programowania to nauka metodą małych kroków, w dogodnym dla dziecka czasie. Dziecko ogląda video-instrukcje Mentora w aplikacji PixBlocks, a następnie przystępuje do krótkich, 15-20 minutowych zadań w aplikacji. Mentor zawsze jest gotów odpowiedzieć na pytania i udzielić cennych wskazówek. Dziecko może nauczyć się programowania wygodnie za jedynie 149 zł za 3 miesiące!

      • Co ważne, część wartości kursu wróci do naszej szkoły na zakup sprzętu edukacyjnego, również dla Państwa dziecka.

      • Dodatkowo zniżki, jakie szkoła otrzymała w ramach Programu na licencję szkolną PixBlocks sprawią, że Wasze dzieci będą mogły korzystać z aplikacji także na zajęciach informatyki. Dzięki temu, że dzieci korzystają z aplikacji PixBlocks w szkole, będą mogły rozszerzać swoje cyfrowe umiejętności podczas kursu w dobrze znanym im i komfortowym środowisku, w którym czują się pewnie!Wybierając kurs PixBlocks, nie tylko inwestują Państwo w przyszłość swojego dziecka, ale również pomagają naszej szkole zdobyć dodatkowe środki na sprzęt edukacyjny. To oznacza, że Wasze dzieci będą miały jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju.Zapraszamy do skorzystania z kodu naszej szkoły PP_SP2WAG przy wyborze kursu na www.pixblocks.com/kursy

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      22.11.2023

      Dnia 17 listopada 2023 roku w naszej szkole obchodziliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od początku tygodnia uczniowie na lekcjach matematyki w różny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek  przeszli egzamin z jej znajomości.Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”. Uczniowie klas 1-3 również włączyli się w akcję. Powtarzali mnożenie kolorując obrazki.

     • Andrzejki kl.5a

      22.11.2023

      Klasa 5a Andrzejki spędziła na wróżbach i zwyczajach ludowych w Muzem Regionalnym. Było zabawnie i bardzo aktywnie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Wychowawca kl.5a - Monika Serwatka

     • Klasa 2b w schronisku "CYWIL"

      20.11.2023

      Cześć Wszystkim! Dzięki zaangażowaniu każdego ucznia z klasy 2b oraz wsparciu rodziców i wychowawczyni - Barbary Tyrakowskiej udało nam się zgromadzić ogromną ilość rzeczy dla bezdomnych, porzuconych psów i przekazać je SCHRONISKU CYWIL w Rybowie. Nasza klasa podarowała: karmę, zabawki, koce, prześcieradła, ręczniki, kołdry, miski, szampony i wiele innych potrzebnych artykułów.W schronisku panuje niezwykła atmosfera troski i miłości do zwierząt. Pracownicy są niesamowici, a psy pełne wdzięczności. Możemy być pewni, że nasza pomoc trafiła we właściwe ręce. Dziękujemy również za ciepłe przyjęcie ze strony pracowników schroniska, a Mamie Zosi Wilczek i Panu Waldkowi za poświęcony czas i transport darów. Razem zrobiliśmy coś pięknego!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie