• Pasowanie na Czytelnika
     • Pasowanie na Czytelnika

      18.02.2022

      W środę 16 lutego odbyło się Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej. Ponieważ obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiły zorganizowanie uroczystości w minionym roku szkolnym, w obecnym do pasowanych uczniów klas pierwszych dołączyli uczniowie obecnych klas drugich.

      Uroczystość była podzielona na dwa etapy, a udział w pierwszym z nich wzięły klasy:

      2 A pod opieką pani Teresy Gąsiorek

      2 B pod opieką pani Ewy Kantorskiej

      2 C pod opieką pani Justyny Mruk

      Po przerwie spotkałam się z uczniami klas:

      1 A w  pod opieką pani Moniki Sergiel

      1 B pod opieką pani Pauliny Torzewskiej

      1 C pod opieką pani Justyny Łochowicz

      Zadaniem wszystkich dzieci było zdanie egzaminu ze znajomości zasad dbania o książki, a także wskazania różnic między księgarnią a biblioteką. Następnie wszyscy uczniowie złożyli przysięgę Wzorowego Czytelnika. Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie kolorową kredką, którego dokonała w przypadku klas drugich pani Wicedyrektor Kornelia Jurga. Natomiast najmłodszych uczniów naszej szkoły pasowała na Czytelników biblioteki pani Dyrektor Kinga Babicz. 

      Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe okolicznościowe znaczki oraz dyplomy.

      Po części oficjalnej dzieci przedstawiły krótki program artystyczny. W przypadku klas drugich były to piosenki „W podróż z książką” oraz „Gra w kolory” natomiast jako reprezentant klas pierwszych wystąpił Leon Zalaszewski recytując wiersz „Abecadło”

      Serdecznie dziękuję Dzieciom za otrzymane pamiątkowe prezenty, Wychowawcom oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do uroczystości. Natomiast młodych Czytelników zapraszam do krainy fantazji, przygody i ciekawostek w świecie książek.

      Joanna Kramer-Neumann


     • Walentynki w SP2

      15.02.2022

      W dniu świętego Walentego, nic nie może dziać się złego, nikt nie może się dziś złościć, bo dziś nadszedł dzień miłości!

      Od klasy 6b wraz z wychowawcą dla WSZYSTKICH czytających ten post.

      Klasa 3c wesoło obchodziła tegoroczne walentynki. Została nawet wybrana Królowa walentynkowej poczty

      Walentynki... kim jest Patron 14 lutego

      Z uśmiechem wspominamy dzień św. Walentego... ale kim tak naprawdę On był? W krótkim filmiku prezentujemy Jego życiorys i ciekawą historię. Jest trochę oparta o legendę, ale przesłanie bardzo często widać w naszym życiu i oby tak zostało... drobne gesty miłości i sympatii niech nam na zawsze towarzyszą.

      Sw._Walenty.mp4

     • Zaproszenie

      05.02.2022

      Samorząd Uczniowski wraz z Wolontariatem

       zapraszają na obchody Walentynek w naszej szkole.

       

      Z tej okazji zostanie zorganizowana POCZTA WALENTYNKOWA dla klas I-IV.

       

      Od piątku tj. 04.02. na parterze S pojawi się skrzynia z serduszkami, do której będzie można wrzucać WALENTYNKI - do dnia 10.02.

      Kartki zostaną poddane kwarantannie i przekazane adresatom w dniu 14.02.

       

      Ponadto 14.02 ustanawiamy DNIEM KOLORU CZERWONEGO.

      Wobec tego gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, zarówno tych w szkole jak i tych "przed monitorami"

      aby mieli na sobie element stroju w kolorze czerwonym.

       

      Do wspólnej zabawy zapraszamy również

      WSZYSTKICH PRACOWNIKÓW SZKOŁY ORAZ RODZICÓW

     • Wieczornica Powstańcza

      04.02.2022

      Corocznie w styczniu uczniowie naszej szkoły zapraszają mieszkańców Wągrowca i okolic na Wieczornicę Powstańczą do Domu Seniora przy ulicy Powstańców Wielkopolskich. W tym roku o tych odległych, ważnych dla Polski i naszego regionu czasach, mieli opowiedzieć uczniowie najmłodszych klas. Wieczornica została zaplanowana na 13.01.2022 r., ale koronawirus, kolejny raz pokrzyżował nam plany i do spotkania nie doszło.

      Wpadliśmy na pomysł, że opowiemy o poznańskiej rodzinie Grześkowiaków tej z 1918 r. i tej z 2021r. w formie słuchowiska. Scenariusz powstał na podstawie książki pt. „A u nas powstanie!” pani Magdy Podbylskiej. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa BIS.

      Serdecznie zapraszamy do wysłuchania Wieczornicy w niedzielę 06.02.2022r. na antenie Waszego Radia FM w audycji „Weekend z dobrą książką” o godz. 20.00 - https://www.waszeradiofm.pl/online Zaprezentują się przed Wami uczniowie z klasy III a i III b. A oto krótka fotorelacja z dzisiejszego nagrania ...

     • Sukces Marty Wiertel

      03.02.2022

      We wtorek, 1 lutego br. w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z okazji podsumowania konkursu ekologicznego promującego Dzień bez Opakowań Foliowych, który obchodziliśmy 23 stycznia br. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na możliwość wykorzystania niektórych niepotrzebnych rzeczy jako tworzywa artystycznego oraz uświadomienie roli człowieka w ograniczaniu ilości odpadów trafiających na składowiska.

      Konkurs adresowany był dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i osób pełnoletnich. Odrębne regulaminy konkursów dla wymienionych grup wymagały od uczestników wykonania toreb wielokrotnego użytku, plakatu czy też ułożenia rymowanki.

      W kategorii klas 7-8 III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Marta Wiertel z klasy 8B.

      Serdecznie gratulujemy.

      Więcej informacji i zdjęcia pod załączonym linkiem:


    • Komunikat
     • Komunikat

      28.01.2022

      Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podpisał 26 stycznia 2022r. rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Zgodnie z rozporządzeniem od 27 stycznia 2022 roku do 27 lutego 2022 roku uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną, która będzie prowadzona  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

    • Informacja
     • Informacja

      21.01.2022

      W II semestrze nastąpi zmiana planu lekcji dla uczniów klas 4-8. Plan dla klas 1-3 pozostaje bez zmian.Nowy plan zajęć dla  klas 4-8 znajduje się na Stronie głównej, w zakładce Plan lekcji.

      Zapraszamy do zapoznania się.

     • Orszak kolędników

      07.01.2022

      Dziękujemy za tak piękne świadectwo wiary, radość,  stroje, wspólny śpiew kolęd i wędrowanie ulicami naszego miasta. Jak Trzej Królowie trzeba nam wyruszać w drogę... czasem trudną, stromą ale jeśli idziemy za dobrą Gwiazdą nie zbłądzimy... a jeszcze możemy innym pomóc w drodze...

     • Zaproszenie

      05.01.2022

      Zapraszamy 6 stycznia 2022r. wszystkich, całe rodziny - w strojach mędrców, pasterzy, aniołków... do Orszaku Kolędników ulicami parafii św Jakuba w Wągrowcu. O godzinie 15.30 wyruszymy spod Fary, by śpiewem i radością ogłosić światu, że Bóg jest z nami i chce nam błogosławić.

    • Informacja
     • Informacja

      31.12.2021

      Zimowa przerwa świąteczna kończy się 31 grudnia 2021r. Zajęcia zdalne zostaną wznowione w poniedziałek 3 stycznia 2022r. i potrwają do środy 5 stycznia. 6 stycznia -Święto Trzech Króli. 7 stycznia jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia czynna będzie świetlica szkolna w godzinach 6.30 - 16.30

     • Kartka dla Chorego

      28.12.2021

      Uczniowie klas 1-3 włączyli się już po raz kolejny do akcji organizowanej przez nauczycieli - " Kartka dla Chorego". Pełnej dziecięcej fantazji dzieła z wiązanką świątecznych życzeń wniosły promyk radości i nadziei przebywającym w Ośrodku Opieki Pozaszpitalnej - Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu oraz Chorym będącym w szpitalu powiatowym w naszym mieście.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      23.12.2021

      Pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom 

      życzymy

      zdrowych, spokojnych świąt Narodzenia Pańskiego, 

      odpoczynku od codziennego zabiegania,

      nabrania dystansu do tego, co wokół,

      chwil roziskrzonych kolędą,śmiechem i wspomnieniami.

      Ciepłem otulmy naszych bliskich i uśmiechnijmy się do siebie.

      Świąt magia niechaj zjedna wszystkich.

     • Wyniki konkursu "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci"

      20.12.2021

      Nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym - "Święty Mikołaj przyjacielem dzieci". W każdej kategorii wiekowej obowiązywała inna technika plastyczna: pastele, farby plakatowe i wydzieranka. 

      Miło nam zakomunikować, że:

      w kategorii klas drugich:

      - Martyna Koprowska i Blanka Witkowska z kl. 2b otrzymały wyróżnienie

       w kategorii klas trzecich;

      - I miejsce zajął Filip Koczorowski z kl. 3c 

      - II miejsce zajęła Lena Koczorowska z kl. 3c

      - Dawid Kołsut z kl. 3b otrzymał wyróżnienie

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie