• Konkurs fotograficzny Zwierzęcy Przyjaciel

      20.06.2024

      W czwartek 20 czerwca w EKO PARKU odbyło się wręczenie nagród  uczestnikom Konkursu Fotograficznego ZWIERZĘCY PRZYJACIEL zorganizowanego przez Centrum Edukacji Ekologicznej. Wyróżnienie w konkursie otrzymała uczennica klasy 2c Lena Wiśniewska. W konkursie wzięli także udział uczniowie: Nadia Hinc, Martyna Jerzakowska, Nadia Nowakowska, Nadia Tomkowiak, Emma Lindner, Seweryn Rybacki, Brunon Kaźmierczak, Nela Zielińska, Nadia Hinc  i Zosia Zborowska. 

      Gratulacje dla wszystkich uczestników. 

      Maria Kozdęba 

     • Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Eko Szkoła

      20.06.2024

      Eko Szkoła to ogólnopolski projekt edukacyjny, który powstał w celu stworzenia sieci placówek mających na celu kształtowanie ekologicznej świadomości dzieci i młodzieży. Wśród 233 placówek z całej Polski, nasza Szkoła spełniła wymagania formalne i zdobyła zaszczytny tytuł EkoSzkoły 2024. (tym samym powtórzyliśmy sukces z 2022 roku). W czasie całego roku szkolnego realizowaliśmy zadania z obowiązkowych zagadnień tematycznych:

      • Czysta i dostępna woda

      • Zdrowe i czyste powietrze

      • Przeciwdziałanie zmianom klimatu

      • Odnawialne źródła energii

      • Ekologiczny transport i podróże

      • Zielona przestrzeń wokół

      • Ochrona bioróżnorodności

      • Zdrowa i ekologiczna żywność

      • Odpowiedzialna konsumpcja

      • Gospodarowanie odpadami

      • Bardzo dziękuję i gratuluję wszystkim zaangażowanym nauczycielom oraz przede wszystkim Wam, drodzy uczniowie! Bez Waszej pracy nie byłoby tego efektu!

      • Anna Malak – szkolny koordynator projektu

     • Wakacyjne życzenia pedagoga i psychologa szkolnego

      19.06.2024

      Wszystkim uczniom    życzymy  wesołych i słonecznych  wakacji, przypominając jednocześnie przydatne numery telefonów.  Do zobaczenia we wrześniu.

      Maja Białkowska-Gąsiorek wasz pedagog 

      Klaudia Królczyk - psycholog 

       116 111 - całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

       800 70 22 22 - całodobowy telefon dla osób w kryzysie psychicznym.

       116 123 - telefon zaufania dla osób dorosłych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

       800 12 12 12 - dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

     • Apel podsumowujący dorobek uczniów za rok szkolny 2023/2024

      19.06.2024

      Promując wartość edukacyjną naszej szkoły, w dniu 18 czerwca br. odbył się apel podsumowujący, na którym zaprezentowano dorobek naszych uczniów za rok szkolny 2023/2024.

       

      Etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego:

      I miejsce Michał Dulęba

      II miejsce Wojciech Szalaty

      III miejsce Jakub Rzepkowski

      Szkolny Konkurs Chemiczny dla uczniów klas  siódmych:

      I Michalina Pietrowaka

      II Olga Spychalska

      III Nikola Raczyńska

      Szkolny Turniej Szachowy w kategorii klas V-VIII

      I Michał Smykowski

      II Jan Zborowski

      III Aleksandra Śmigielska

      Jaromir Lica- I miejsce w Szkolnym Turnieju Szachowym w kategorii klas I-IV.

      Uczniów przygotowała Izabela Lisiak

       Maksymilian Cholewiński z klasy 7c został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego i zdobył dzięki temu dodatkowe punkty do rekrutacji w szkole średniej.Również w tym roku  3 uczniowie dwójki zostali laureatami III Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej. Klaudia Wawrzyniak z klasy 7 d zajęła I miejsce . Emilia Banach z klasy 7 d i Maksymilian Cholewiński z klasy 7 c zajęli II miejsce. Laureaci otrzymali nagrody i zdobyli punkty do rekrutacji. Otrzymali także nagrody finansowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy!

      Uczniów przygotowała Lidia Bielecka

     • "Od liter do literatury"

      18.06.2024

      7 czerwca 2024 r. odbył się konkurs Patron Roku 2024- Melchior Wańkowicz. Konkurs był  przeznaczony dla uczniów klas siódmych i ósmych.

      Zakończył się następującymi wynikami:

      I miejsce Elena Bartol klasa 8b

      II miejsce Michał Dulęba klasa 8b

      III miejsce Marzena Przesławska  klasa 8a

      Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

      Beata Pałuka

     • Koszulka Lidera

      17.06.2024

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów, którzy zostali wyróżnieni za wybitne osiągnięcia:  

      Nikodem Rączkowski z klasy 2b za zaangażowanie i godne reprezentowanie Szkoły w konkursach:

      · I miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym "Obrazy dla Europy", gdzie zakwalifikował się do międzynarodowego finału konkursu we Francji,

      ·  II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Wapnie - "DWA SŁÓWKA NA TEMAT ZDRÓWKA",

      ·  wyróżnienie w Regionalnym Konkursie Recytatorskim poezji anglojęzycznej w Pile.

      Hanna Zborowska z 5a za zdobycie WYRÓŻNIENIA w XIX POWIATOWYM KONKURSIE WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2024" w kategorii klas 4-6,

      Milena Grabarkiewicz z 8a za zdobycie WYRÓŻNIENIA w XIX POWIATOWYM KONKURSIE WOKALISTÓW "GRAJ MUZYKA 2024" w kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych.

      Nikola Klar z 7a:

      · I miejsce w XVII Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Między Wierszami 2024",

      · III miejsce w V Powiatowym Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Łeknie.

      GRATULUJEMY

     • "Aktywni z Dwójką"

      14.06.2024

      Z przyjemnością informuję, że 19 uczniów z klasy 2b wzięło udział w konkursie fotograficznym "Aktywni z Dwójką". Czterech z nich osiągnęło zaszczytne miejsca oraz wyróżnienia, co jest wspaniałym sukcesem.Pozostali uczniowie – 15, również nie pozostali niezauważeni, otrzymując piękne upominki od sponsorów, co zostało uwiecznione na fotografii 

      Gratuluję wszystkim uczestnikom ich zaangażowania i sukcesów!

      Barbara Tyrakowska

     • ARCHIPELAG SKARBÓW

      13.06.2024

      W dniach 04-05.06.2023 r. Uczniowie klas 8 Naszej szkoły uczestniczyli programie profilaktycznym Archipelag Skarbów. Realizacja programu miała miejsce w kinie MDK. Archipelag Skarbów odwołuje się do marzeń i pragnień młodych ludzi związanych ze szczęściem w miłości i życiu osobistym oraz realizacja życiowych pasji. Młodzież chętnie uczestniczyła w programie biorąc aktywny udział w wykonywaniu zadań, które były im proponowane przez specjalistów i twórców programu. Po spotkaniu dla uczniów odbyło się spotkanie dla rodziców i rady pedagogicznej w szkole 

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Wycieczka 2b do Alpakolandu

      13.06.2024

      W dniu 10 czerwca br. zorganizowaliśmy niezapomnianą wycieczkę edukacyjną do "Alpakolandu" w Klotyldzinie. Dzięki uprzejmości gospodarzy, na miejscu czekało na nas mnóstwo atrakcji. Mieliśmy okazję karmić alpaki kawałkami marchewek, głaskać je i nawet przytulać.Te łagodne i przyjazne zwierzęta zdobyły nasze serca. Dowiedzieliśmy się również, skąd pochodzą, jak należy je pielęgnować i jakie mają charakterystyczne zachowania.Gospodarstwo oferowało spotkania z innymi zwierzętami, takimi jak kozy, owce, kury, króliki i konie. Te zwierzęta również wniosły wiele radości i pozytywnej energii do naszego dnia. Niektórzy z nas po raz pierwszy w życiu mogli zaliczyć jazdę konną.Punktem kulminacyjnym wycieczki było ognisko, wokół którego odbywały się gry i zabawy na świeżym powietrzu.Spotkanie to miało wyjątkowy charakter integracyjny, ponieważ uczestniczyli w nim nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i rodzeństwo. Wspólne ognisko stworzyło doskonałą okazję do bliższego poznania się, wymiany doświadczeń i wspólnego spędzenia czasu w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Było to idealne miejsce na zacieśnienie więzi i tworzenie wspólnych, niezapomnianych wspomnień.Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci jako wyjątkowe wydarzenie pełne radości i wspaniałych chwil.

       Dziękujemy Gospodarzom za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie naszych podopiecznych!

       Barbara Tyrakowska

     • "Balladyna" na informatyce

      13.06.2024

      Uczniowie kl. 7A wykonali podczas lekcji informatyki pracę w edukacyjnym Minecraftcie, która polegała na stworzeniu "miejsc akcji" omówionej na języku polskim lektury. Zadanie wymagało, aby uczniowie wykazali się kreatywnością, umiejętnością planowania,przeniesieniem swojego wyobrażenia treści książki na wirtualną rzeczywistość, a przede wszystkim utrwaleniem i lepszym zapamiętaniem poznanej lektury. Uczniowie wykazali się zaangażowaniem i różnorodnym podejściem do tematu zadania.

      Joanna Nalewalska

     • Sukces naszych uczniów w Europejskim Konkursie Statystycznym

      11.06.2024

      Dnia 10.06.2024 r. w Głównym Urzędzie Statystycznym w Warszawie odbyło się podsumowanie Europejskiego Konkursu Statystycznego.

      W tym roku szkolnym w konkursie wzięły udział dwie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu i obie zostały laureatami  grupy B części krajowej .

      Drużyna MATHETEAM w składzie: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński i Igor Wagner zajęła I miejsce, a drużyna MJKTEAMSP2 w składzie: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski, Jan Zborowski zajęła III miejsce.

      Uczniowie podczas uroczystości wzięli udział w warsztatach Co warto wiedzieć o inflacji?

      Nagrody zostały wręczone przez pana Dominika Rozkruta - Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, panią Annę Borkowską - Dyrektora Generalnego GUS oraz panią Magdalenę Ambroch- Dyrektora Departamentu Edukacji i Komunikacji.

      W uroczystości wzięli udział również pan Roman Pawłowski - Kierownik Wydziału Oświaty oraz pani Kinga Babicz - Dyrektor SP2 w Wągrowcu. Zespoły przygotowała pani Kornelia Jurga-Wełniak.

     • Ireniada 2024

      10.06.2024

      8 czerwca odbył się IX Ogólnopolski Festiwal Polskiej Piosenki im. Ireny Jarockiej „Ireniada” w Srebrnej Górze. Naszą szkołę reprezentowała uzdolniona wokalnie i muzycznie uczennica klasy 8a Milena Grabarkiewicz DZIĘKUJĘ serdecznie Milenie za udział w konkursie, za wielkie zaangażowanie, wrażliwość muzyczną i artystyczną DZIĘKUJĘ za to, że zawsze była gotowa do współpracy przez te wszystkie lata uczęszczania do naszej „dwójki” Życzymy Milenie wielu sukcesów muzycznych i edukacyjnych.

      Monika Serwatka

     • Podsumowanie konkursu "Aktywni z Dwójką'

      07.06.2024

      W dniu 4 czerwca 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu im. Cystersów Wągrowieckich odbyło się podsumowanie konkursu fotograficznego pt. "Aktywni z Dwójką", który był zwieńczeniem projektu profilaktycznego o tej samej nazwie. Projekt zakładał przeprowadzenie lekcji wychowawczych w klasach przy wykorzystaniu ulotek i kart pracy udostępnionych przez MOPIRPA w Wągrowcu. Tematem tych lekcji była aktywność fizyczna, różne sposoby na spędzanie czasu wolnego i przeciwdziałanie uzależnieniom behawioralnym. Każda z klas wykonała plakaty  obrazujące różne możliwości spędzania czasu bez użycia mediów. 

      Wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom w szkole odbyła się rada szkoleniowa dla nauczycieli i pedagogów z zaprzyjaźnionych wągrowieckich szkół. Centralnym punktem projektu "Aktywni z Dwójką" był międzyszkolny konkurs fotograficzny mający na celu propagowanie aktywnego spędzania czasu bez urządzeń elektronicznych. W trakcie wernisażu odbyło się wręczenie nagród wyróżnionym autorom dzieł. Sponsorami nagród byli: Urząd Miejski w Wągrowcu, MOPIRPA w Wągrowcu, Restauracja Jamajca, Firma Kabat Tyre w Budzyniu, MDK w Wągrowcu, Cukiernia Kilian w Wągrowcu i  Rada Rodziców. Dziękujemy za współpracę jury, w której skład wchodzili: Natalia Galus (psycholog MOPIRPA), Marta Łukaszewicz (fotografka), Anna Ciszewska (nauczyciel plastyki), Robert Wójtych (nauczyciel w-fu, sportowiec). Serdecznie dziękujemy za współpracę świetnej i utalentowanej pani Fotograf Marcie Łukaszewicz, która jest autorką zdjęcia naszej szkoły i sponsorem nagrody specjalnej fotografa. Pragniemy również podziękować Pani Dyrektor, Paniom Wicedyrektorkom, wszystkim Nauczycielom, Radzie Rodziców i Rodzicom, którzy wspierali swoich podopiecznych, by powstały tak piękne prace, które zdobią naszą szkołę. Na konkurs wpłynęło 67 prac. Każda z nich była indywidualnym spojrzeniem młodego artysty na aktywne spędzanie czasu. Jury w trakcie obrad wyłoniło 19 zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

      Kategoria I – klasy 1-3

      I miejsce – Gabriela Głowińsk

      II miejsce -  Franciszek Przybylski

      III miejsce – Łucja Fludra

       

      Kategoria II – klasy IV – VIII

      I miejsce – Wojciech Trytt

      II – miejsce – Oskar Granos

      III – Urszula Fludra

       

      Nagroda Specjalna Fotografa – Krzysztof Taborek

       

      Wyróżnienia:

      1.       Szymon Futro

      2.       Fryderyk Myrcha

      3.       Piotr Przybysz

      4.       Martyna Jerzakowska

      5.       Vadim Cardash

      6.       Wiktoria Dominikowska

      7.       Kornelia Antkowiak

      8.       Marianna Durecka

      9.       Kornelia Dzikowska

      10.   Aleksander Bobowski

      11.   Ewa Przybylska

      12.   Maja Brzostowska

       

      Organizatorzy projektu:

      Klaudia Królczyk, Lena Pol – Pachowicz, Magdalena Kalkstein, Paulina Torzewska.

     • Koszulki lekturowe

      06.06.2024

      Klasa 7A podczas lekcji języka polskiego wykonała w grupach ,,koszulki lekturowe". Zadanie polegało na wybraniu dowolnej omawianej lektury w klasie siódmej i przedstawieniu wybranych jej treści na koszulce. Uczniowie wykazali się kreatywnością, niebywałym talentem i umiejętnością pracy w grupie.

      Joanna Nalewalska

     • Konkurs "AKTYWNI Z DWÓJKĄ"

      05.06.2024

      Ogromne gratulacje dla 4 Zwycięzców z klasy 2b w Międzyszkolnym Konkursie Fotograficznym dla Uczniów Szkół Podstawowych z Terenu Miasta Wągrowiec "AKTYWNI Z DWÓJKĄ" w kategorii klas 1-3!  Są nimi:

      - Franek Przybylski (II miejsce),

      - Marianna Durecka (wyróżnienie),

      - Fryderyk Myrcha (wyróżnienie)

      - Franek Pruszczyński (wyróżnienie).

      Cieszymy się bardzo z Waszych sukcesów i gratulujemy Wam serdecznie! 

      Barbara Tyrakowska

     • Ocalić od zapomnienia...

      04.06.2024

      Odkrycie kapsuły czasu przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu, w której znajdował się list ze zdjęciami uczniów, zainspirowało nas do zorganizowania spotkania z absolwentami rocznika 1967. Dyrektor szkoły zaprasza wszystkich absolwentów tego rocznika na uroczystą akademię 21 czerwca o godzinie 9:00 do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu. Będzie to wyjątkowa okazja do spotkania przy kawie z przyjaciółmi, z którymi spędziliście Państwo wiele wspaniałych chwil w szkolnej ławie. Wierzymy, że dzięki Państwa wspomnieniom uda nam się uzupełnić historię szkoły, która w roku 2025 obchodzić będzie 80-lecie powstania.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie