• "Moja rodzina, mój świat"

      04.06.2024

      W poniedziałek 3 czerwca , w dużej sali kina MDK odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom XXII Konkursu Plastycznego " Moja rodzina, mój świat". Uczennica klasy 2 c Gabrysia Głowińska  wykonała pracę "Rodzinny spacer" i otrzymala I miejsce w kategorii klas II SP, a Zosia Kotecka również z klasy 2 c pracą"Wakacje na basenie" zdobyła II miejsce. Obu laureatką  serdecznie gratuluję. Jestem z was dumna.

      Maria Kozdęba

     • Smacznie i zdrowo na świetlicy

      04.06.2024

      W poniedziałek podczas zajęć świetlicowych uczniowie obejrzeli film o zdrowym odżywianiu. Dowiedzieli się o tym, że smaczne przekąski można zrobić w szybki sposób, dlatego pod opieką nauczycieli zrobili lody owocowe. Radość towarzyszyła nie tylko podczas procesu powstawania, ale także w czasie degustacji, co widać na zdjęciach.

      Patrycja Stachowiak

      Błażej Filipiak

     • Powiatowy Konkurs Recytatorski Kleks 2024

      03.06.2024

      Podczas XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Kleks 2024, naszą szkołę w kategorii klas 4-6 reprezentowały uczennice Hanna Zborowska, Maja Białkowska i Oliwia Stalica. Recytatorki świetnie poradziły sobie z tremą przed występem dla tak licznej publiczności i rewelacyjnie zaprezentowały przygotowane utwory. Hanna Zborowska otrzymała wyróżnienie. Oliwia Stalica również otrzymała wyróżnienie, a także jako jedyna z wszystkich uczestników konkursu nagrodzona została Nagrodą Młodzieżowego Jury.

      Gratulujemy uczestniczkom i życzymy dalszych sukcesów.

      Wanda Trybulska, Joanna Nalewalska

     • "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby PCK"

      01.06.2024

      W ramach Programu "Super Wiewiórka - Przyjaciółka Oli i Kuby PCK" do klas drugich przybył pracownik Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - Pani Ina Łapacz. Podczas spotkania przedstawiła uczniom specyfikę swojej pracy oraz przekazała garść wiedzy na temat: higieny osobistej, zdrowego odżywiania, aktywności na świeżym powietrzu, higieny umysłowej i odpowiedniego wypoczynku Dzieci wykazały się dużą znajomością tematu i chętnie zadawały gościowi pytania.

      Dziękujemy! 

      Koordynator Barbara Tyrakowska

     • Szach Mat z Dwójką

      29.05.2024

      Szkoła Podstawowa nr 2 po raz czwarty gościła szachistów powiatu wągrowieckiego, którzy wzięli udział w IV Powiatowym Turnieju Szachowym „Szach Mat z Dwójką” w dniu 28.05.24 r. W zawodach brało udział 32 zawodników z 7 szkół. Były to: SP Łekno, SP Damasławek, SP Gołańcz, SP Mieścisko oraz 3 szkoły  z Wągrowca: SP 3, SP im Marii Konopnickiej i oczywiście gospodarze SP 2. Naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Dominikowska, Aleksandra Śmigielska, Michał Smykowski, Jan Zborowski , Michał Dulęba oraz Jaromir Lica. Zawodnicy grali ze sobą 7 rund z czasem 10 minut dla zawodnika. Turniej odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas I-IV oraz V-VIII.

      Uroczystego otwarcia zawodów dokonała pani vice dyrektor Kornelia Jurga-Wełniak oraz sekretarz powiatu wągrowieckiego pan Radosław Kubisz.

      Po bardzo zaciętych pojedynkach przy szachownicach wyłoniono najlepszych.

      Wśród młodszych uczniów I miejsce zdobył Kacper Kilarski z Mieściska zdobywając 6 punktów, na II miejscu sklasyfikowany został Jan Święcichowski z SP im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, a na III jego kolega ze szkoły Piotr Michalak. Jedyny przedstawiciel naszej szkoły w tej kategorii Jaromir Lica zajął wysokie V miejsce.

      W kategorii uczniów klas V-VIII mistrzem powiatu został Michał Smykowski - reprezentant naszej szkoły. II miejsce zajął Wiktor Stróżewski ze szkoły im Marii Konopnickiej, a na najniższym stopniu podium stanął Adam Stężycki z SP 3 w Wągrowcu. Wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody – karty podarunkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wągrowcu oraz zestawy gier, które sfinansowane zostały przez Urząd Miejski w Wągrowcu.

      Turniej zorganizowała pani Izabela Lisiak, która była również sędzią głównym zawodów. Dekoracje wykonała pani Anna Ciszewska. Poczęstunek dla uczestników oraz ich opiekunów, jak co roku, przygotowała Rada Rodziców SP 2 w Wągrowcu.

      Gratulacje należą się wszystkim miłośnikom tej królewskiej gry, którzy brali udział w tym kilkugodzinnym turnieju.

      Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 pani Kinga Babicz zamykając dzisiejsze zawody zaprosiła za rok na V jubileuszowy - Powiatowy Turniej Szachowy „Szach Mat z Dwójką”

      Izabela Lisiak

     • Szkolny Turniej Szachowy

      27.05.2024

      W ubiegły wtorek, 21 maja, po raz kolejny pokazali swoje umiejętności miłośnicy gry w szachy.  Uczestnicy, a było ich 13 zagrali ze sobą 6 rund. W kategorii uczniów klas I-IV nie miał sobie równych Jaromir Lica z klasy 2b. Mistrzem szkoły w klasach (V-VIII) został Michał Smykowski z klasy 7c, drugie miejsce na podium wywalczył jego kolega z klasy Janek Zborowski . Na trzecim miejscu pojawiła się Aleksandra Śmigielska z klasy 6b. Wyżej wymienieni uczniowie oraz Michał Dulęba z klasy 8b i Wiktoria Dominikowska z 6b zakwalifikowali się do turnieju powiatowego „Szach Mat z Dwójką” , który już po raz czwarty zostanie rozegrany w naszej szkole dnia 28 maja.

      Trzymamy kciuki za naszą reprezentację.

      Organizator i sędzia zawodów: Izabela Lisiak

     • Konkurs z języka niemieckiego

      27.05.2024

      W konkursie plastycznym z języka niemieckiego w klasach 4-6 na najładniejszą baśń braci Grimm zwyciężyli : Laura Przysiek z klasy 5a, Piotr Przybysz z klasy 5c oraz Kacper Kołsut z klasy 4c.

      Gratulujemy .                           

       Konkurs zorganizowała Małgorzata Nowak

     • Program profilaktyczny Spinacz

      27.05.2024

      W dniu 23.05.2024 r. w sali kina Miejskiego Domu Kultury w Wągrowcu odbyło się spotkanie w ramach programu profilaktycznego Spinacz. Program ten skierowany był dla uczniów klas siódmych. Uczniowie wzięli udział w prelekcji i warsztatach trwających ponad trzy godziny. Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży czym może skutkować nadmierne korzystanie z Internetu czy gier komputerowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w proponowanych zajęciach i ćwiczeniach.W szkole również tego samego dnia odbyło się spotkanie z radą pedagogiczną oraz rodzicami / opiekunami uczniów klas siódmych. Wszystkim, którzy przybyli na spotkanie serdecznie dziękuję 🩷

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Przyjaźń zamiast przemocy - Happening

      27.05.2024

      Dnia 21 maja 2024 r. odbył się uroczysty happening kończący projekt  "Przyjaźń zamiast przemocy"  Z uwagi na brak miejsca przy naszej szkole spowodowanego budową sali gimnastycznej to Nasi uczniowie udali się do Miejskiego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wągrowcu.  Tam wykonali szereg zadań, bawiąc się przy tym wspaniałe 

      Klasy piąte oraz trzecie krótko wraz z wychowawcami  podsumowali projekt śpiewając piosenkę o przyjaźni oraz prezentując plakaty promujące koleżeństwo, tolerancję i akceptację drugiego człowieka 🩷

      Serdecznie dziękuję za przygotowanie i zaangażowanie w projekekt uczniom klas piątych i trzecich oraz ich wychowawcom:

       Pani Monice Serwatce,

       Panu Wiesławowi Koteckiemu,

       Panu Łukaszowi Osieckiemu,

       Pani Annie Drzewieckiej-Matuszak

       Pani Marioli Rakocy,

       Pani Paulinie Torzewskiej,

      Z pozdrowieniami Maja Białkowska-Gąsiorek 

     • IX Powiatowy Konkurs Matematyczny

      27.05.2024

      25 maja br. w Zespole Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku odbył się IX Powiatowy Konkurs Matematyczny. W konkursie brało udział 140 uczniów ze szkół powiatu wągrowieckiego. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów w kategoriach

      Klasy 4 - Maja Wojtalewicz, Maciej Wojdanowicz

      klasy 5 - Piotr Przybysz, Laura Przysiek

      klasy 6 - Aleksandra Śmigielska

      klasy 7 - Jan Zborowski, Igor Wagner

      klasy 8 - Michał Dulęba, Jakub Rzepkowski

      W klasach 4 Maciej Wojdanowicz zdobył I miejsce, a Maja Wojtalewicz III miejsce,

      W klasach 7 Igor Wagner miał III miejsce, podobnie jak Michał Dulemba z klasy 8

      Gratulujemy zaciekłej walki i osiągnięcia bardzo dobrych wyników.

      Zespół nauczycieli matematyki.

     • Konkurs online z okazji Dnia Matki

      26.05.2024

      Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy 2b przygotowali wyjątkowy konkurs online dla swoich Mam. Podczas zajęć każdy z uczniów najpierw ustnie opisał swoją mamę, a następnie napisał o niej krótką pracę pisemną, nie podając jej imienia. Każda praca została starannie ozdobiona przez autora. Prace otrzymały losowe numery nadane przez wychowawczynię, które nie odpowiadały numerom z dziennika. Zadaniem Mam było odnalezienie pracy swojego dziecka i wpisanie numeru tej pracy w komentarzu na facebooku. W tym konkursie liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i wzajemna radość.

      Barbara Tyrakowska

     • Projekt "Aktywni z Dwójką"

      24.05.2024

      W ramach realizacji projektu "Aktywni z Dwójką" uczniowie klasy 3a ì 3b wraz z nauczycielami udali się na wystawę prac malarskich do MDK w Wagrowcu, gdzie oglądali dzieła artystów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W drodze powrotnej miło spędziliśmy czas w Parku 600-lecia. Ten dzień upłynął nam pod hasłem aktywności kulturalnej i fizycznej. Zachęcamy do różnorodnych form aktywności, bo warto działać, poznawać i rozwijać swoje pasje.

      Realizacja: Maria Rakocy, Magdalena Kalkstein i Paulina Torzewska. 

     • Konkurs powiatowy - Kleks 2024

      19.05.2024

      18 maja br. odbył się w Wągrowcu XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,KLEKS 2024 ". Wśród reprezentantów naszej szkoły; Bodus Gabriela (1a), Aleksandra Michalska (2b), Cherniaieva Varvara (3a), uczennica klasy 2b – Marianna Durecka otrzymała wyróżnienie! Mariannie serdecznie gratulujemy, a pozostałym Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej SP2.

      Barbara Tyrakowska

     • "Wiosna w poezji"

      19.05.2024

      W Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji", adresowany dla uczniów klas 1-3.

      Nasza szkoła też miała swoją reprezentację. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Aleksandra Michalska z klasy 2b. II miejsce zdobył Wojciech Tęcza z klasy 2b. Pięknie recytowali również Anna Szuberska z kl. 1a, Franciszek Kierzek z kl. 1c oraz Julia Torzewska z kl. 3b. Laureatom  serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za popularyzowanie literatury dziecięcej i wspaniałe występy na scenie. Brawa dla Was. 

      Ewa Kantorska

     • W świetlicy o bezpieczeństwie

      17.05.2024

      W minionych dniach p. Patrycja Stachowiak i p. Błażej Filipiak podczas zajęć świetlicowych przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci tworzyły makietę miasta, auta z papieru oraz ludziki z plasteliny. Zwieńczeniem  było obejrzenie filmu z „Edukredki” o zasadach bezpiecznego poruszania się na ulicy.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie