• „W podróż z książką" - PASOWANIE NA CZYTELNIKA' 2024

      03.02.2024

      W piątek, 26 stycznia miała miejsce uroczystość Pasowania na Czytelnika Biblioteki Szkolnej.W uroczystości wzięły udział klasy:1 A pod opieką pani Lucyny Naumczyk1 B pod opieką pani Teresy Gąsiorek1 C pod opieką pani Ewy KantorskiejPo powitaniu przybyłych gości w osobach pani Dyrektor Kingi Babicz oraz Wychowawców klas pierwszych, wspólnie z dziećmi sprawdziłam ich znajomość zasad dbania o książki, a także poprosiłam o wskazanie różnic między księgarnią, a biblioteką. Pierwszaki chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. By zachęcić dzieci do korzystania z biblioteki zostały im zaprezentowane książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a przy okazji zobaczyły też jak wygląda książka zniszczona.Uroczystość uatrakcyjnili uczniowie klas 2B: Fryderyk Myrcha i Nikodem Rączkowski, 3A: Barbara Cherniaieva, Bartosz Kulczyński oraz 3B: Gabriela Kaczor, Weronika Paulus, Julia Torzewska i Leon Zalaszewski recytacjąc wiersze nawiązujące do czytania. Całość dopełnili wspaniale przygotowanymi piosenkami uczniowie klas pierwszych .Po wysłuchaniu "Pierwszoklasistów" pani Dyrektor  potwierdziła, że najmłodsi uczniowie zdali egzamin, by stać się pełnoprawnymi Czytelnikami Biblioteki Szkolnej. Następnie wszyscy Pierwszoklasiści złożyli przysięgę Wzorowego Czytelnika. Zwieńczeniem uroczystości było pasowanie kolorową kredką, którego dokonała pani Dyrektor Kinga Babicz. Wszystkie dzieci na zakończenie otrzymały pamiątkowe okolicznościowe przypinki oraz dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców, a także książki i zakładki.Serdecznie dziękuję Gościom za udział, Dzieciom, Wychowawcom oraz Rodzicom za przygotowanie dzieci do uroczystości. Dziękuję też za pomoc przy oprawie muzycznej uroczystości Maksymilianowi Sadłowskiemu. Natomiast młodych Czytelników zapraszam do podróży po kartkach książek.                                      

      Joanna Kramer-Neumann

     • Program PCK kl. 1-3

      02.02.2024

      23 stycznia br. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach programu edukacyjnego „Super Wiewiórka – Przyjaciółka Oli i Kuby”. Spotkanie było skierowane do uczniów klas drugich, a prowadził je pan Jan Maćkowiak – Prezes PCK w Wągrowcu. Podczas prelekcji pan Maćkowiak przedstawił dzieciom symbol międzynarodowej organizacji oraz omówił zasady i idee, które organizacja głosi.

      Wszyscy uczestnicy programu otrzymali kolorowanki na kolejne wykłady, legitymację oraz oznakę członka Klubu Wiewiórka PCK.

      Koordynator Barbara Tyrakowska

     • Gry planszowe

      01.02.2024

      Gry planszowe🎲♟️ to świetny sposób na integrację i rozrywkę dla uczniów. Dziś dzieci z klasy 1c miały doskonały trening dla koncentracji uwagi, wyobraźni, kreatywnego myślenia, pamięci, rozwoju emocjonalnego, a nawet  fizycznego. Właśnie dlatego warto grać w planszówki. Polecamy, zachęcamy. 

     • Dzień kryptologii

      30.01.2024

      Dnia 25 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kryptologii .Uczniowie poznali historię maszyny szyfrującej ,, Enigmy” i sukces trzech genialnych polskich matematyków, którym udało się ją rozszyfrować. Dowiedzieli się również , że kryptologia to dziedzina wiedzy o przekazywaniu informacji w sposób tajny przed niepowołanym dostępem. Podczas lekcji uczniowie gimnastykowali swoje umysły rozszyfrowując informacje zakodowane różnymi szyframi, np. Cezara, Atbasza, zegarowym i komórkowym. Dzieci pracowały w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Niektórym udało się rozwiązać wszystkie łamigłówki. Kto wie? Może jakiś uczeń w przyszłości będzie sławnym detektywem, czy tajnym agentem???

      Izabela Lisiak i Małgorzata Smarzyk

     • Kółko języka norweskiego

      30.01.2024

      Jak się uczyć języka norweskiego gdy nie znamy jeszcze wszystkich literek? Pierwszoklasiści uczęszczający na kółko języka norweskiego poradzili sobie z tym problemem. Do nauki służą pomoce dydaktyczne a Wiktoria z klasy 6b pomaga młodszym w nauce. Nasza praca to także świetna zabawa! Vi har det bra!

      Magdalena Szweda

     • Projekt PCK

      21.01.2024

      Drugoklasiści naszej szkoły przystąpili do realizacji programu edukacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża „Super Wiewiórka – przyjaciółka Oli i Kuby”.

      Celem programu jest pogłębienie wiedzy dzieci na temat zdrowia, higieny, bezpieczeństwa, ekologii i wartości humanitarnych.

      Komenda Powiatowa Policji wprowadziła jako pierwsza dzieci w zagadnienia bezpieczeństwa. 

      Koordynator programu Barbara Tyrakowska

     • Zajęcia języka angielskiego w 3c

      18.01.2024

      Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klasy 3c poznawali ciekawostki dotyczące Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Dzieci w sposób znaczący wzbogaciły swoja wiedzę zarówno jeśli chodzi o fakty jak i mity wspomnianych krajów. Był to miło spędzony czas.Brawa dla wszystkich za współpracę zespołową.

      Opiekun grupy: Lena Pol-Pachowicz.

     • ART VOYAGE

      13.01.2024

      Klasa 1c miała okazję uczestniczyć w niezwykłym  przedstawieniu artystycznym w wykonaniu międzynarodowej grupy ART VOYAGE. Dzieci zachwycone były tańcem pomarańczowego zespołu i pięknej Jasmine oraz występami zabawnego klauna Igora , różowej kostki, dziwnego profesora i człowieka sprężyny. Było głośno i bardzo wesoło. Dziękujemy za świetną zabawę.

      Ewa Kantorska

     • Wycieczka kl.4a i 4b

      09.01.2024

      W czwartek 4 stycznia 2024r. uczniowie z klasy 4a oraz 4b udali się na wycieczkę do Poznania aby obejrzeć musical „Alicja w Krainie Czarów” w wykonaniu Teatru Muzycznego Forte.Jest to wspaniała opowieść, która rozwija wyobraźnię i wzbudza wiele emocji. Dodatkowym atutem spektaklu była gra świateł i przepiękna muzyka. Wycieczkę przygotowała pani Paulina Tylek, a opiekę sprawowały panie Patrycja Stachowiak, Kinga Przybysz oraz Agnieszka Maciejewska.

     • Turniej UNO

      09.01.2024

      W piątek 5 stycznia uczniowie z klasy 6d wzięli udział w klasowym turnieju UNO. Gra ma bardzo proste zasady, które można wyjaśnić w kilka minut, dzięki temu już pierwsza rozgrywka przebiegła sprawnie i dała dużo zabawy. Rozgrywki były dość intensywne i emocjonujące, a do zwycięstwa przydał się zmysł taktyczny i odpowiednie planowanie strategii.Pierwsze miejsce zdobył Radosław Zarzeczny, drugie Gabriel Kukla, a trzecie Michał Wojciechowski. Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na wiosenny rewanż.Agnieszka Maciejewska

     • VIII WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE

      07.01.2024

      5 stycznia 2024 roku odbyło się VIII WĄGROWIECKIE KOLĘDOWANIE, pt.”Kolędy z różnych stron świata”. Chór szkolny „TEMPO 2” z SP2 zaprezentował polską kolędę „DZISIAJ W BETLEJEM” oraz angielską piosenkę świąteczną „WINTER WONDERLAND”. Było wyjątkowo, nastrojowo i światowo.BAAAAARDZO DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM MOIM MAŁYM I TROCHĘ WIĘKSZYM WSPANIAŁYM ARTYSTOM!!!  Zaangażowana i chętna młodzież do muzykowania to połowa sukcesu.

      Monika Serwatka

     • Kartka dla Chorego

      23.12.2023

      "Celem naszych czynów powinno być czynienie dobra"

                                                                                         Platon

       

      Pomaganie jest bardzo proste. Przynosi radość zarówno tym, którym się pomaga, jak i samym pomagającym. A najdrobniejszy gest ma sens, bo zmienia czyjś świat, otwiera serce na naszych chorych, umierających...

      Już po raz kolejny uczniowie klas I, II i III naszej szkoły przygotowali kartki z życzeniami dla pacjentów Szpitala Powiatowego i Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu.

      Udział w tej akcji - "KARTKA DLA CHOREGO" ma uwrażliwić dzieci na potrzeby ludzi chorych i cierpiących oraz zachęcić je do pełnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia.

       Koordynatorzy akcji:

      Anna Drzewiecka - Matuszak

      Paulina Torzewska

      Barbara Tyrakowska

    • WESOŁYCH ŚWIĄT
     • WESOŁYCH ŚWIĄT

      21.12.2023

      Obecnym i byłym pracownikom Szkoły, Rodzicom i Uczniom 

      życzymy

      zdrowych, spokojnych i radosnych  Świąt Bożego Narodzenia, 

      odpoczynku od codziennego zabiegania,

      chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami

      oraz wielu szczęśliwych chwil,

      sukcesów i wszelkiej pomyślności

      w nadchodzącym

      Nowym Roku

       

     • Szkolne Jasełka

      21.12.2023

      21 grudnia 2023 r. spotkaliśmy się w naszej szkole na corocznych Jasełkach Bożonarodzeniowych. W tym roku były to współczesne „Jasełka dworcowe”. Wzruszające przedstawienie ukazało wieczór wigilijny na dworcu kolejowym, zachowania pasażerów świątecznych pociągów /trzech Króli, króla Heroda wraz ze swą świtą, Świętej Rodziny, pastuszka wraz z pomocnikami/ oraz bezdomnych, którzy zaczęli na nowo odkrywać sens swojego życia. Serdecznie dziękujemy aktorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia dzisiejszego występu. Radzie Rodziców dziękujemy za „słodkie zakończenie” dzisiejszych Jasełek. 

      Katarzyna Kulczyńska
      ks. Krzysztof Kępiński
      Wojciech Kapczyński


       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie