• Laureaci konkursu "Obrazy dla Europy"

      22.03.2024

      Mamy ZWYCIĘZCÓW konkursu plastyczneg „Obrazy dla Europy”

      W kategorii: dzieci w wieku 6-10 lat, czterej uczniowie

      z naszej szkoły - wszyscy z klasy 2b;

      - Nikodem Rączkowski (I MIEJSCE)

      - Marianna Durecka     (II MIEJSCE)

      - Zofia Rajnik                 (III MIEJSCE)

      - Jaromir Lica,                (III MIEJSCE)

      wykonali najlepsze prace plastyczne na temat "Kocham moje miasto".

      Wyjątkowe dzieła naszych uczniów poruszyły jury konkursowe, co zaowocowało ich zakwalifikowaniem się do udziału w dodatkowym etapie konkursu w Le Plessis-Trevise we Francji.

      Z wyrazami uznania i życzeniami dalszych sukcesów,

      wychowawczyni  Barbara Tyrakowska

      Co jeszcze niesamowitego czeka naszych artystów, można zobaczyć w poniższym linku

     • Konkurs Poezji Anglojęzycznej

      21.03.2024

      Dnia 19 marca pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w regionalnym konkursie recytatorskim poezji anglojęzycznej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piły. Wśród bardzo dużej liczby uczestników, aż czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia:

      1. Aleksandra Michalska

      2. Nikodem Rączkowski

      3. Wojciech Tęcza

      4. Zofia Pilarczyk

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: Lena Pol-Pachowicz

     • Międzynarodowy Dzień Liczby Pi

      20.03.2024

      Data 14 marca według amerykańskiego zapisu to 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby Pi, dlatego 14 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Uczniowie wypełniali karty pracy oraz rozwiązywali zagadki związane z tą liczbą.Dla tych , którzy nadal nie wiedzą - liczba Pi to stosunek długości obwodu koła do długości jego średnicy. Zwykle zapamiętujemy Pi jako 3,14... ale liczba ta ma nieskończenie wiele cyfr po przecinku.

      Agnieszka Grabicka

     • Dzień Kobiet w 1c i 4c

      09.03.2024

      Dzień Kobiet w klasie 1c był słodki, pachnący i kolorowy. Pozdrawiamy wszystkie Kobietki. 

      Ewa Kantorska

      Dzień Kobiet w 4c

      Z okazji Dnia Kobiet uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią udali się do pizzerii Tanzo w celu przygotowania i oczywiście skonsumowania wykonanej przez siebie pizzy. Każdy uczeń mógł dowolnie dobierać składniki pizzy i stworzyć swoją ulubioną. Wszystko to odbyło się oczywiście pod okiem szefa restauracji. Uczniowie bardzo zadowoleni i oczywiście najedzeni wrócili do szkoły.

      Izabela Lisiak

     • XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami" 2024

      09.03.2024

      9.03.2024 r. odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski "Między Wierszami " 2024. Uczniowie naszej szkoły zajęli zaszczytne miejsca - Milena Grabarkiewicz z klasy VIII A zdobyła drugą lokatę, a Jan Zborowski z VII C - wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Jolanta Godawa i Konrad Szadkowski

      Z wielką dumą i ogromną radością dzielę się wokalnymi sukcesami moich podopiecznych. 9 marca odbył się XVII Powiatowy Turniej Recytatorski „Między wierszami 2024”. W kategorii poezji śpiewanej uczniów klas 7-8 szkół podstawowych I MIEJSCE wyśpiewała NIKOLA KLAR z klasy 7a, natomiast II MIEJSCE zajęła MILENA GRABARKIEWICZ z klasy 8a. Dla Mileny był to już jeden z ostatnich konkursów wokalnych w murach naszej „dwójki’, dlatego życzymy naszej wyjątkowej wokalistce samych sukcesów muzycznych w przyszłości. Zapraszam do fotorelacji i wysłuchania dwóch piosenek Sanah  w wykonaniu naszych utalentowanych laureatek.

      Z muzycznymi pozdrowieniami, Monika Serwatka

     • Olimpiada Franciszkańska

      01.03.2024

      Dnia 29 lutego 2024 roku trzej uczniowie naszej szkoły: Paweł Różak /kl.VIIb/, Michał Werda i Jan Zborowski /kl.VIIc/ wzięli udział w II etapie Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o Świętym Maksymilianie. Drugi, diecezjalny, etap Olimpiady odbył się tradycyjnie w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Zmagania z wiedzą o św. Maksymilianie były także dobrą okazją do zapoznania sięz gnieźnieńskim klasztorem /zwiedziliśmy m.in. klasztorną Bibliotekę Prowincjalną zawierającą w swych zbiorach cenne starodruki, podziemia klasztoru, mogliśmy również spojrzeć na kościół z nieco innej niż zwykle perspektywy/. Pawłowi, Michałowi i Jankowi dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły.

      Wojciech Kapczyński

    • Informacja
     • Informacja

      28.02.2024

      W dniach od 4 do 6 marca 2024 r. odbędą się rekolekcje wielkopostne:

      9:30 dla klas 1-3

      11:00 dla klas 4-6

      13:00 dla klas 7-8

      Pozostałe lekcje odbędą się zgodnie z planem. Świetlica szkolna jest czynna planowo do 16:30.

     • Europejski Konkurs Statystyczny

      27.02.2024

      Dwie drużyny z naszej szkoły – MJKTEAMSP2: Karolina Adamczewska, Maksymilian Sadłowski, Jan Zborowski oraz MATHETEAM: Wiktoria Bukowska, Maksymilian Cholewiński, Igor Wagner zakwalifikowały się do II etapu części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Kornelia Jurga-Wełniak

     • Podsumowania czas...

      26.02.2024

      Szanowni Państwo, składamy wszystkim serdeczne podziękowanie za włączenie się w naszą wspólną akcję na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mamy wielkie, otwarte serca na potrzeby innych, a pomaganie przynosi nam wiele radości i satysfakcji.

      Dziękujemy wszystkim darczyńcom, rodzicom, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w organizację 32. Finału WOŚP. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do Wolontariuszy. Jesteście wspaniali! 

      Efekt, to  zebrana kwota 5 627,28 zł.

      Dziękujemy !!!

      Anna Ciszewska

     • XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024"

      13.02.2024

      10 lutego 2024 roku odbył się XIX Powiatowy Konkurs Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024" Naszą szkołę godnie reprezentowały trzy uczennice Hania Zborowska z kl. 5a, Milena Grabarkiewicz z kl. 8a i Nikola Klar z kl. 7a.  Poziom konkursu w każdej kategorii był bardzo wysoki, a WYRÓŻNIENIE w kategorii klas 4-6 wyśpiewała sobie Hania piosenką Sanah „Pora roku zła”. W kategorii klas 7-8 i szkół ponadpodstawowych również WYRÓŻNIENIE  zdobyła Milena, która zaprezentowała piosenkę Zdzisławy Sośnickiej  „Jestem twoją bajką”. Nikola, choć nie znalazła się na podium, pięknie zaśpiewała piosenkę z bajki „Mulan” pt. „Wierna, odważna i prawa”. Z powodów zdrowotnych w  konkursie nie wystąpiła Zuzanna Juszczyk z kl. 5b, ale wytrwale  dopingowała swoim koleżankom. Serdecznie gratulujemy WSZYSTKIM WOKALISTOM i życzymy  kolejnych muzycznych sukcesów.

      Monika Serwatka

      W minioną sobotę uczennica klasy 2B Aleksandra Michalska wystąpiła w XIX Powiatowym Konkursie Wokalistów "GRAJ MUZYKA 2024", reprezentując naszą szkołę w kategorii klas 1-3. Pięknym wykonaniem piosenki "Żyj do przodu!" dodała nutkę magii do wydarzenia.  Życzymy Oli wielu inspirujących chwil muzycznych i nieustającej pasji do śpiewania! 

      ​​​​​​​Barbara Tyrakowska

     • Wielkopolska powstaje do życia

      12.02.2024

      W miniony piątek, uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie upamiętniające sejm dzielnicowy, który był legalną władzą na naszym terenie, oraz kolejną rocznicę zwycięskiego powstania wielkopolskiego. Ukazany został historyczny przemarsz delegatów ulicą Piekary do Kina Apollo, gdzie miały miejsce pierwsze i jedyne obrady. Zatwierdzone zostały między innymi prawa wyborcze dla kobiet, nadane im przez Józefa Piłsudskiego. Dziewczyny w ciekawy sposób opowiedziały, jak ważna była rola kobiet w czasie pierwszej wojny światowej. W scence istotną rolę odegrał przyjazd Ignacego Jana Paderewskiego, który stał się iskrą do wybuchu powstania. Pieśni patriotyczne, radośnie wiwatujące dzieci przebrane w stroje z tamtej epoki przeniosły widzów w odległe czasy. Nie zabrakło też odgłosów walk między powstańcami i oddziałami pruskimi. Dopełnieniem całości były tańce. Dzieci uczestnicząc w żywej lekcji historii, zapewne lepiej zapamiętają wydarzenia, w których brali udział mieszkańcy tej ziemi przyczyniając się do pamiętnego zwycięstwa i przyłączenia Wielkopolski do macierzy. O oprawę muzyczną zadbała Pani Monika Serwatka, a plastyczną Panie Anna Ciszewska i Romana Mucha. Scenariusz i przedstawienie przygotowała Małgorzata Smarzyk.

      Małgorzata Smarzyk

      O Wieczornicy można także przeczytać klikając w poniższe linki:

     • "Stara Klasa"

      09.02.2024

      W czwartkowe przedpołudnie dzieci z klasy 1c odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną oraz znajdującą się tam "Starą Klasę". Jest w niej wiele eksponatów związanych ze szkołą naszych dziadków i pradziadków. Zwiedziliśmy wystrój tego niezwykłego miejsca, mieliśmy lekcję kaligrafii- pisaliśmy stalówką i atramentem. W oparciu o teatr KAMISHIBAI wysłuchaliśmy książki pt. "Pudle i frytki". Na koniec wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych na temat uczuć  i emocji. Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy za zaproszenie.

      Ewa Kantorska

     • Teatr Kamishibai 

      07.02.2024

      Klasa 6D podczas lekcji języka polskiego podsumowała wiedzę o bajkach Ignacego Krasickiego prezentując je poprzez teatr Kamishibai. Uczniowie pracując w grupach dokonali przekładu intersemiotycznego. Tekst wyznaczonej bajki przenieśli na własnoręcznie wykonane rysunki, a następnie swoje prace przedstawili na forum klasy. Uczniowie świetnie rozrysowali poszczególne sceny bajek i doskonale zaakcentowali morał z nich płynący.

      Joanna Nalewalska

     • Dzień Świętego Walentego w naszej szkole

      07.02.2024

      Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. To ciekawy sposób na rozgrzanie serc w czasie zimy i wzmocnienie przyjaźni. Szczególny dzień, na który warto przygotować coś wyjątkowego. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Można było wysłać kartkę z miłymi i ciepłymi słowami skierowanymi do kochanej osoby bądź przyjaciela. Listy od tajemniczych wielbicieli zostały dostarczone do adresatów przez urocze i przesympatyczne listonoszki (uczennice klasy VII i VIII) – miały naprawdę sporo pracy, bowiem wysłaliście w tym roku sporo serdecznych słów. Cały dzień przebiegł w miłej atmosferze, którą dodatkowo wzmocnił czerwony kolor. Dominował on w tym dniu w całej szkole.

      Anna Ciszewska

     • DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 2

      05.02.2024

      Nauczyciel otwiera tylko drzwi, a uczeń wejść już musi sam

      To chińskie powiedzenie dosłownie i przenośnie wpisuje się w to, co dzieje się w naszej szkole.

      W dniach 02-08.02.2024 r. otworzyliśmy nasze drzwi dla przyszłych uczniów i ich rodziców.

      Pokazujemy jak pracujemy i w jakim kierunku podążamy.

      W piątek, 02.02.2024 r. gościliśmy dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 3 oraz Przedszkole Publiczne nr 5 im. Chatka Puchatka.

      Zapraszamy do fotorelacji. 

       

       

      .

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie