• Konkurs powiatowy - Kleks 2024

      19.05.2024

      18 maja br. odbył się w Wągrowcu XIII Powiatowy Konkurs Recytatorski ,,KLEKS 2024 ". Wśród reprezentantów naszej szkoły; Bodus Gabriela (1a), Aleksandra Michalska (2b), Cherniaieva Varvara (3a), uczennica klasy 2b – Marianna Durecka otrzymała wyróżnienie! Mariannie serdecznie gratulujemy, a pozostałym Uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za godne reprezentowanie naszej SP2.

      Barbara Tyrakowska

     • "Wiosna w poezji"

      19.05.2024

      W Szkole Podstawowej nr 1 w Wągrowcu odbył się II Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Wiosna w poezji", adresowany dla uczniów klas 1-3.

      Nasza szkoła też miała swoją reprezentację. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Aleksandra Michalska z klasy 2b. II miejsce zdobył Wojciech Tęcza z klasy 2b. Pięknie recytowali również Anna Szuberska z kl. 1a, Franciszek Kierzek z kl. 1c oraz Julia Torzewska z kl. 3b. Laureatom  serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za popularyzowanie literatury dziecięcej i wspaniałe występy na scenie. Brawa dla Was. 

      Ewa Kantorska

     • W świetlicy o bezpieczeństwie

      17.05.2024

      W minionych dniach p. Patrycja Stachowiak i p. Błażej Filipiak podczas zajęć świetlicowych przypominali dzieciom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Dzieci tworzyły makietę miasta, auta z papieru oraz ludziki z plasteliny. Zwieńczeniem  było obejrzenie filmu z „Edukredki” o zasadach bezpiecznego poruszania się na ulicy.

    • Trzymamy za Was kciuki
     • Trzymamy za Was kciuki

      14.05.2024

      Dziś ważny dzień dla naszych ósmoklasistów.

      Trzymamy kciuki za wyniki waszego pierwszego,

      tak ważnego egzaminu.

      Pamiętajcie, przez osiem lat zdobyliście

      wiele przydatnych umiejętności.

      Wykorzystajcie to dobrze i sukces murowany!

     • V POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

      12.05.2024

      10 maja odbył się V POWIATOWY KONKURS PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ w Łeknie. Poziom występów było bardzo wysoki. Uczniowie zaprezentowali swoje walory wokalne oraz wrażliwość artystyczną. Poprzez śpiew pieśni patriotycznych młodzi artyści wyrazili miłość do naszej Ojczyzny. Naszą szkołę reprezentowały: Nikola Klar z klasy 7a i Milena Grabarkiewicz z klasy 8a. Serdecznie gratuluję uczennicom występu, odwagi i talentu wokalnego. Nikola piosenką „ Jest takie miejsce” wyśpiewała sobie 3 miejsce w kategorii klas 7-8.

      Pozdrawiam śpiewająco zawsze dumna i szczęśliwa, Monika Serwatka

     • Spotkanie w ramach projektu "Przyjaźń zamiast przemocy"

      06.05.2024

      Dnia 9 kwietnia 2024 r. odbyło się spotkanie z rodzicami/opiekunami uczniów klas 5. Spotkanie dotyczyło realizacji projektu profilaktycznego skierowanego właśnie do tej grupy uczniów pt. " Przyjaźń zamiast przemocy." Zaproszenia dla rodziców wykonali sami uczniowie - za co szczególnie im dziękuję , a rodzicom/opiekunom dziękuję za wykazanie się zainteresowaniem i szacunkiem w stosunku do swoich dzieci korzystając z ich zaproszenia. Podczas spotkania przekazano informacje dotyczące realizowanego podczas drugiego półrocza projektu, ale także podjęto tematykę cuberprzemocy czy też korzystania z telefonów komórkowych przez dzieci i młodzież. Opiekunowie uczniów mogli także obejrzeć galerię prac wykonanych przez nich dotyczące tematyki związanej z przemocą. 

      Maja Białkowska-Gąsiorek.

     • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

      30.04.2024

      Dzisiaj w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 maja. Już od rana rozbrzmiewały pieśni patriotyczne. Uczniowie przygotowali scenkę historyczną, w której błazen ostatnich Jagiellonów przewidział powolny upadek Polski. Bogini Sprawiedliwości i Stańczyk pragnęli temu zapobiec Nic nie dały jednak reformy Stanisława Augusta Poniatowskiego, który nie mógł wyzwolić się spod jarzma zaborców- Rosji, Austrii i Prus . Uczniowie w sposób humorystyczny przedstawili kłótnie różnych stronnictw politycznych podczas tworzenia Konstytucji. Spory i waśnie zażegnał dopiero marszałek Stanisław Małachowski. Widzowie z zaciekawieniem oglądali żywą lekcję historii, którą zapewne zapamiętają.

      Akademie przygotowali uczniowie starszych klas pod kierunkiem Pani Moniki Serwatki i Małgorzaty Smarzyk. O dekorację zadbała Pani Ania Ciszewska. Poczet sztandarowy wystawiła Pani Romana Mucha.

     • 4a i 4c na wycieczce w Bydgoszczy

      30.04.2024

      18 kwietnia klasy 4a oraz 4c wybrały się na wycieczkę do Bydgoszczy. Uczniowie najpierw odwiedzili zoo, następnie udali się do Parku Dinozaurów. Uczestniczyli również w warsztatach w Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz zwiedzili miasto. Pełni wrażeń wrócili do domu.

      Izabela Lisiak

      Małgorzata Nowak

      Agnieszka MAciejewska

     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI KL.1-3

      24.04.2024

       

       SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI 

      Dnia 23.04.2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III.  Był to szkolny etap konkursu, który zwycięzcom gwarantował udział w etapie międzyszkolnym organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 1 w Wągrowcu.

      Celem konkursu było rozwijanie zdolności recytatorskich wśród dzieci oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji.

      Uczniowie klas I-III wspaniale zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Poziom recytatorski był bardzo wysoki. Jury oceniało sposób interpretacji  oraz całościowy przekaz artystyczny i po burzliwych naradach wyłoniło laureatów w poszczególnych grupach wiekowych.

      KLASY I

      I miejsce – Anna Szuberska

      II miejsce –  Franciszek Kierzek

      III miejsce – Kornelia Dzikowska

      KLASY II

      I miejsce – Aleksandra Michalska

      II miejsce  –  Wojciech Tęcza

      III miejsce – Marianna Durecka

      KLASY III

      I miejsce – Varvara Cherniaieva

      II miejsce  – Bartosz Kulczyński

      III miejsce – Julia Torzewska

      W konkursie swoje interpretacje wierszy przedstawili również: Emilia Ignasiak, Marcel Ernst, Gabriela Bodus, Inez Kowalska, Kornelia Antkowiak ,Zofia Kostecka, Brunon Kaźmierczak ,Gabriela Kaczor, Robert Kowalski, Leon Zalaszewski.

      Nagrody, które zostały wręczone wszystkim uczestnikom zasponsorowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu oraz wychowawczynie klas I-III.

      Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.   

      Konkurs przygotowały wychowawczynie klas I-III.

     • Konkurs "Aktywni z SP2"

      24.04.2024

      Szkoła Podstawowa nr 2 w Wągrowcu im. Cystersów Wągrowieckich zaprasza uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Wągrowca, do udziału w konkursie fotograficznym „Aktywni z Dwójką”.

       

      REGULAMIN KONKURSU

      1.   Organizator:

      Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa  nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu. Organizator powołuje komisję konkursową.

      2.   Uczestnicy:

      Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Wągrowieca

      i będzie odbywał się w dwóch kategoriach:

      Kategoria 1. : uczniowie klas I-III szkoły podstawowej,

      Kategoria 2. : uczniowie klas IV – VIII szkoły podstawowej.

      3.   Cele konkursu:

      - zwiększenie aktywności fizycznej wśród uczniów,

      - zapobieganie uzależnieniom behawioralnym,

      - pobudzanie wyobraźni i kreatywności,

      - rozwijanie swoich pasji i zainteresowań,

      - promowanie talentów fotograficznych.

      4.   Zasady i przebieg konkursu:

      Uczniowie wykonują fotografie pt. „Aktywni z Dwójką”,  która ma obrazować spędzanie czasu wolnego w aktywny sposób bez urządzeń elektronicznych. Każda szkoła może zgłosić do konkursu 10 prac z danej kategorii wiekowej. Konkurs ma poszerzać ideę Szkoły Promującej Zdrowie.

      5.   Terminy:

      Prace należy dostarczyć do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu do dnia 20 maja 2024 r. Po tym terminie komisja konkursowa powołana przez organizatorów dokona oceny prac konkursowych w dwóch kategoriach i wyłoni laureatów. Ocenie podlegać będzie oryginalność, pomysłowość i estetyka wykonanej fotografii. Do dnia 28 maja zostaną powiadomieni drogą mailową uczestnicy o wynikach konkursu. Laureaci wraz z pedagogami szkolnymi zostaną zaproszeni na Galę Rozdania Nagród.

      6.   Wymogi dotyczące prac i sposób zgłaszania prac konkursowych

      Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę, której minimalny format to: 15x21 cm. Każda zgłoszona fotografia musi zawierać dołączony formularz zgłoszeniowy oraz podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku.  Należy pamiętać, że uczestnik konkursu musi być autorem fotografii. Zgłoszone prace nie podlegają zwrotowi i zostaną umieszczone w galerii w trakcie Gali Rozdania Nagród.

      Prace należy dostarczyć w kopercie wraz z wypełnionym formularzem zgłoszenia oraz zgodą na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku uczestnika konkursu do dnia 20 maja 2024 r. na adres: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu ul. Krótka 4, 62-100 Wągrowiec z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Aktywni z Dwójką” lub osobiście pod wyżej wymieniony adres.

       

       

       

       

     • WITRYNA 2024

      22.04.2024

      Dnia 20 kwietnia odbyły się XXIII POWIATOWE KONFRONTACJE ZESPOŁÓW MUZYCZNYCH I TANECZNYCH WITRYNA 2024.Nasz szkolny chór TEMPO 2 z SP2 zaprezentował mix znanych i lubianych piosenek z filmu Akademia Pana Kleksa.Dziękuję moim podopiecznym za Wasze wielkie zaangażowanie, poświęcony czas, muzykalność i wrażliwość muzyczną.W konkursie wystąpiły:Zuzanna Broda 5a, Julia Bielecka 5a, Aleksandra Rajnik 5a, Maria Zdanowska 5a, Jagoda Matysiak 5a, Jagoda Górecka 5a, Hania Zborowska 5a, Laura Przysiek 5a, Zofia Przybył 5a, Zuzanna Juszczyk 5b, Magdalena Łakomiec7a, Nikola Klar 7a, Pola Szymańska 7a, Nikola Raczyńska 7a i Milena Grabarkiewicz 8a. 

      Z muzycznymi pozdrowieniami, Monika Serwatka

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie