• Uroczyste otwarcie Księżego Kacerka

      28.04.2023

      W samo południe, tuż przed majowym weekendem uczniowie klas 6A, 6 B i 7 A z naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu podczas którego oddano  ukończony projekt Rewitalizacji Księżego Kacerka. Po części oficjalnej młodzież wzięła udział w atrakcjach przygotowanych przez pracowników MOPiRPA, MSOK, ZKM, a także skorzystała z możliwości posłuchania dźwięku ptaków. Przy kolejnych gatunkach znajdziemy kody QR, które ptasie wizje dopełniają fonią.

     • Nowoczesna sala językowa w dwójce

      25.04.2023

      Dzięki nowoczesnej sali językowej każdy nasz uczeń ma możliwość interaktywnej nauki. Wszystkie stanowiska wyposażone są w słuchawki z mikrofonami, które pozwalają na łatwe zrozumienie materiału mówionego w języku obcym. Uczniowie mogą lepiej skoncentrować się na omawianych fragmentach i łatwiej przyswajać wiedzę. Nauczyciel może być bliżej uczniów, jest w stanie podzielić słuchaczy na dowolne grupy, a także kontrolować pracę wybranych uczniów.

     • Finał Powiatu Orlik Cup 2023

      25.04.2023

      25 kwietnia 2023r. w Mieścisku odbył się Finał Powiatu  Orlik Cup 2023 w piłce nożnej chłopców rocznika 2010 i młodsi. We wcześniejszych trzech półfinałach  rozegranych w Wągrowcu , Kobylcu i Gołańczy awansowało do finału 6 zespołów:

      SP2 Wągrowiec

      SP3 Wągrowiec

      SP4 Wągrowiec

      ,SPSkoki

      SP Damasławek

      SP Mieścisko

      Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup. My trafiliśmy do grupy pierwszej że SP Skoki oraz SP3 Wągrowiec. W pierwszym meczu pokonujemy SP Skoki 7-0, a w drugim SP3 Wągrowiec 3-1, wychodzimy z grupy jako zwycięscy i w półfinale  spotykamy się z SP4 Wągrowiec.Wygrywamy 5-1. Awansujemy do finału gdzie spotykamy się z gospodarzem turnieju SP Mieścisko , po zaciętym i bardzo dobrym spotkaniu wygrywamy 3-2 . Awansujemy do finałów Rejonowych które odbędą się w Pile . Czekamy na podanie terminu .Bardzo dziękujemy i gratulujemy zawodnikom :  Alex Śliwiński, Bartosz Michalak , Filip Kierzek, Wiktor Donald, Wiktor Wojdanowicz , Antek Niewiadomy, Alan Piechnik, Mateusz Ratajczak,  Oliwier Walkowiak, Radek Zarzeczny.

      Trenerzy: Marek Kubiak , Łukasz Osiecki .

     • Zdjęcia ze zbiorów Pani Aleksandry Kulczyńskiej

      25.04.2023

      Szanowni Państwo 

      Pani Aleksandra Kulczyńska, emerytowana nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, przekazała nowe zdjęcia ilustrujące życie szkolne w latach 60. 70. i 80. XX wieku. Może ktoś rozpozna na nich kogoś? Może siebie? Może macie Państwo inne w swoich zbiorach?

      Co o nich wiem?

      1. Ognisko w Kamienicy 1988 r.

      2. Zakończenie w klasie siódmej 1968 r.

      3. Pasowanie na ucznia 1983 r.

      4. Impresa klasowa... może Andrzejki? Rok? Klasa pani Danuty Kowalskiej - z lewej. W środku p. Aleksandra Kulczyńska.

       

       

       

       

     • Projekt "ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO"

      25.04.2023

      Kim chcę zostać po ukończeniu szkoły podstawowej?

      Przed takim dylematem staną już za rok uczestnicy Festiwalu Rzemiosła, który odbył się 17 kwietnia.Udział w  projekcie pod hasłem "ZaGRAjMY w RZEMIOSŁO" wzięli uczniowie klas 7 A i 7 B. Drużyny brały udział w grze miejskiej, natomiast pozostali uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w konkursach związanych z zawodami rzemieślniczymi, posmakować lokalnych wyrobów oraz poznać ofertę Rzemieślniczej Szkoły Branżowej.

     • XIX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Cystersach rozstrzygnięty

      23.04.2023

         

             W miniony piątek, w murach naszej szkoły już po r.az dziewiętnasty gościliśmy uczestników   konkursu – pasjonatów wiedzy o regionie i działalności białych mnichów. W zmaganiach wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów z ośmiu szkół. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością tematu.

      W kategorii klas IV – VI zwyciężyli:

      Maksymilian Sadłowski SP2

      Jan Zborowski SP2

      Piotr Nowak SP Łekno 

      Wśród klas VII -VIII najlepsi okazali się:

      Gabriela Purczyńska SP4

      Michał Dulęba SP2

      Joanna Przesławska SP2

      Cenne nagrody dla zwycięzców ufundowało: Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Pałuckiej, Muzeum Regionalne i Rada Rodziców.

      Nad prawidłowym i sprawiedliwym przebiegiem konkursu czuwali pracownicy Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, którzy układali testy i oceniali uczestników.

      Organizacją konkursu zajęły się Panie:   Romana Mucha, Anna Ciszewska i Małgorzata Smarzyk.

     • Wycieczka do Family Park - 1b

      23.04.2023

      21 kwietnia br. uczniowie z 1b wzięli udział w wycieczce do Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy. Na miejscu czekała na nich niespodzianka - udział w filmie promującym Family Park oraz niesamowita dawka aktywności psychoruchowej, pełne emocji odkrywanie niezliczonych labiryntów Figloraju, wyścigi autkami akumulatorowymi, kręgielnia, strefa trampolin, automaty zręcznościowe, gry interaktywne oraz przygotowane przez animatorów ciekawe i śmieszne zabawy przy scenie. Przerywnikiem było zjedzenie obiadu w bajecznie urządzonej sali, po którym zaproszono wszystkich na zajęcia do pracowni Profesora Ciekawskiego. A tam pierwszaki uczestniczyły w naprawdę poważnych doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Przed dziećmi odkrywane były w konwencji zabawy zjawiska z zakresu chemii, mechaniki, optyki. To właśnie tu maluchy mogły eksperymentować na przygotowanych do tego stanowiskach i rozszyfrowywać tajemnice, skąd się bierze prąd, co to jest iluzja, jak można oszukać nasz mózg. Ta niesamowita przygoda edukacyjna pozostanie z pewnością na długo w pamięci.

     • "Witryna 2023"

      21.04.2023

      Dziękuję wszystkim wokalistom i skrzypaczce Hani z zespołu "TEMPO 2" za wielkie zaangażowanie, poświęcony czas i udział w XXII Powiatowych Konfrontacjach Zespołów Muzycznych "Witryna 2023".

      Pozdrawiam śpiewająco.

      Monika Serwatka

     • Koszulka Lidera

      21.04.2023

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów wyróżnionych w tym tygodniu:

      EDU-LIDER 

      • koszulka pomarańczowa - przyznawana za promowanie szkoły w środowisku lokalnym, udział w konkursach na różnych szczeblach, rozwijanie własnych uzdolnień.

      Nikodem Bodus klasa 8d - I miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym

      Hanna Dekowska - klasa 8e - II miejsce w Powiatowym Konkursie Chemicznym

      Liderom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      06.04.2023

      Uczniowie klasy 1b włączyli się w obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wszystkie dzieci przyszły ubrane w kolorze niebieskim na znak solidaryzowania się z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem. Celem zajęć było zwiększenie świadomości i wrażliwości w temacie autyzmu. Dzieci poznawały problemy i trudności z jakimi mierzą się ich rówieśnicy w życiu codziennym.

    • „Dwójka w kronice Mariana Kurczewskiego” cz.1
     • „Dwójka w kronice Mariana Kurczewskiego” cz.1

      05.04.2023

      Drodzy uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy „Dwójki”.

      Marian Kurczewski  był dyrektorem naszej szkoły, budował dzisiejszy budynek SP2. Kierował  szkołą przez  długie lata, a wcześniej pracował w niej jako nauczyciel. Był skarbnicą wiedzy o szkole. Wiele lat temu miałam przyjemność poznać go osobiście. Teraz spotykam go, jakby ponownie, mając przyjemność czytać napisaną przez niego  kronikę. Rozpoczyna ją od krótkiej opowieści: „Dzieje szkoły powszechnej do roku 1918”, by później szczegółowo opisywać dzieje Dwójki od momentu jej powstania w roku 1945. To opowieść nie tylko o naszej  szkole, ale także o  sytuacji w powojennym mieście, problemach, akcjach. Kończy ją na roku szkolnym 1959-1960. Będę umieszczać cyklicznie, raz w tygodniu,  zamieszczone  w „Kronice” informacje.

      Zachęcam do lektury i zapraszam do poszukiwania nazwisk, zdjęć, przedmiotów i informacji wiążących się w jakikolwiek sposób z Dwójką.

      Kinga Babicz

     • Wielkanocne łamigłówki

      05.04.2023

      Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klasy 5d, 7a i 7b zmierzyli się z łamigłówkami związanymi z Wielkanocą. Zwycięzcami konkursów zostali:

      - w klasie 5d:

      I miejsce Wojtek Szwedek

      II miejsce Kamil Węgrzyn

      III miejsce Adrian Zielonka

      - w klasie 7a:

      I miejsce Milena Grabarkiewicz

      II miejsce Klara Głos

      III miejsce Joanna Przesławska

      - w klasie 7b:

      I miejsce Michał Dulęba

      II miejsce Jakub Rzepkowski

      III miejsce Elena Bartol

      Zwycięzcom gratulujemy!

      W organizacji konkursu został wykorzystany sprzęt z Laboratorium Przyszłości.

     • Koszulka Lidera

      03.04.2023

      Z wielką dumą przedstawiamy Liderów wyróżnionych w tym tygodniu:

      EDU-LIDER 

      • koszulka pomarańczowa - przyznawana za promowanie szkoły w środowisku lokalnym, udział w konkursach na różnych szczeblach, rozwijanie własnych uzdolnień.

      Kacper Juszczyk kl. 8d - laureat Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego - jedyny w POWIECIE !

      Blanka Witkowska kl. 3b - I miejsce w Powiatowym Konkursie Prawa Konsumenta

      Maja Busz kl. 3b - I miejsce w konkursie Moje Zielone Miasto

      EKO-LIDER

      • koszulka zielona - przyznawana za zachowania proekologiczne, propagowanie zdrowego stylu życia, osiągnięcia sportowe.

      Maksymilian Sadłowski kl. 6c - eko-zachowania w przestrzeni publicznej, dbałość o środowisko i globalne

      myślenie o ekologii       

      LIDER

      • koszulka żółta - przyznawana za przezwyciężanie barier, słabości. Działanie na rzecz drugiego człowieka.

      Wiktoria Stachowiak kl. 3 a

      Roksana Sudoł kl. 3a 

      Julia Chraplak kl. 3a

      Zosia Walewska kl. 3a

      Dziewczyny otrzymały Koszulki Lidera za występ w Koncercie Integracyjnym "Przez Życie w kolorowych skarpetkach".

      Wszystkim Liderom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie