• Dzień Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim

      31.03.2023

      28 marca 2023 r. aktywni członkowie Samorządu Uczniowskiego i wolontariatu szkolnego reprezentowali naszą szkołę podczas obchodów Dnia Pioniera w Gorzowie Wielkopolskim. To niezwykle ciekawa, lecz właściwie nieznana wągrowczanom historia dotycząca mieszkańców naszego miasta. Czy wiecie, że mieszkańcy naszego miasta tworzyli polską administrację w powojennym Landsbergu obecnie Gorzowie Wielkopolskim? To na pamiątkę przybycia do miasta i zaangażowania w organizację administracji w tym mieście przez mieszkańców Wągrowca obchodzi się to święto.

      Nasza wizyta miała jednak jeszcze inne podłoże. W kronice naszej szkoły odnalazłam informację, która podsunęła mi pewien pomysł… Dawny pracownik, a późniejszy dyrektor naszej szkoły Marian Kurczewski tak w niej napisał:

      W dniu 23. XII. przesłała każda klasa naszej szkoły swoim równoległym klasom w Gorzowie paczkę gwiazdkową z piernikami, cukierkami i zabawkami. Uczyniono to zgodnie z odezwą Kuratorium Szk. Poznańskiego, celem nawiązania korespondencji dzieci szkół powiatu wągrowieckiego z dziećmi ziem zachodnich. Powiat wągrowiecki bierze w opiekę szkoły powiatu gorzowskiego. Inspektorat Szkolny w Wągrowcu przydzielił każdej z tut. szkół równorzędną szkołę w powiecie gorzowskim. Naszej szkole przypadła szkoła nr. 2. w Gorzowie.”

      Postanowiłam nawiązać do tego zapisu i jednocześnie przekazać odnalezione informacje gorzowskiej szkole, która opisując historię swego powstania, nie wspominała o takiej współpracy. Dzieląc się odnalezionymi informacjami z panem Burmistrzem Remigiuszem Priebe, zrodził się pomysł wspólnej wizyty w mieście.

      Nasi uczniowie, w towarzystwie opiekuna samorządu uczniowskiego Anny Ciszewskiej, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wielkopolskim i panią dyrektor tej szkoły Katarzyną Gromiec. Przekazali na jej ręce kartki z życzeniami, słodycze, pierniczki i „zabawki”- kolorowanki o Wągrowcu i album o mieście. Mieli okazję wspólnie uczestniczyć w warsztatach „Gorzów – moje miasto nad Wartą”, spotkać potomków Pionierów z Wągrowca, zobaczyć przedstawienie teatralne pt. „Teatralne poznanie historii Gorzowa” w wykonaniu młodzieży Studia Teatralnego. Złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Pionierów oraz gościliśmy u prezydenta Gorzowa Wielkopolskiego Jacka Wójcickiego.

      Obie strony liczą na współpracę szkół, wągrowieckiej i gorzowskiej Dwójki.

      Kinga Babicz

       

     • Kolejny sukces naszych uczniów

      31.03.2023

      Uczniowie: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak i Krzysztof Witkowski zostali laureatami części krajowej Europejskiego Konkursu Statystycznego. Zespół STAT1SP2 zajmując drugą pozycję w rankingu uzyskał możliwość wzięcia udziału w eliminacjach do części europejskiej konkursu. Zadaniem uczniów jest nagranie filmu „Dobrostan i statystyki" oraz przygotowaniedokumentu wyjaśniającego proces jego tworzenia,zastosowane techniki oraz źródła danych statystycznych.

     • Warsztaty Wielkanocne Kl.1b

      31.03.2023

      30 marca br. uczniowie klasy 1b wzięli udział w Warsztatach Wielkanocnych zorganizowanych przez MDK w Wągrowcu, podczas których wykonali własnoręcznie kolorowe, unikatowe zawieszki wielkanocne. Kreatywność pierwszaków sięgnęła zenitu! Udział w warsztatach został uwieńczony seansem filmowym „Zając Max: Misja Pisanka”. 

     • Alpaki Poraja

      29.03.2023

      Zima dobiegła końca, wiosna czeka za progiem, a klasa 3b odwiedziła ALPAKI PORAJA w Budziejewie. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Byliśmy w zagrodzie, karmiliśmy alpaki oraz króliki. Odbyły się też ZAJĄCZKOWE PODCHODY i szukanie jajek w towarzystwie KURCZACZKA  i ZAJĄCZKA. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat symboliki potraw wielkanocnych. Czekały nas też WARSZTATY KULINARNE- upiekliśmy wielkanocne babeczki. Spotkanie zakończyło się smacznym poczęstunkiem. 

      Dziękujemy za świetną zabawę. Pozdrawiamy RÓŻĘ PORAJA.

       

     • XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między Wierszami 2023"

      27.03.2023

      25 marca odbył się XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski "Między Wierszami 2023". Naszą szkołę w kategorii poezji śpiewanej reprezentował Jan Przybylski z klasy 8e, który zdobył wyróżnienie. Był to pierwszy występ publiczny naszego ucznia i zapewne nie ostatni. Janek wyśpiewał sobie sukces piosenką Zbigniewa Wodeckiego "Lubię wracać, tam gdzie byłem już" .Miejsce zajęła Milena Grabarkiewicz z klasy 7a, która w tej kategorii, reprezentowała Szkołę Muzyczną YAMAHA.Gratulujemy i życzymy obu uczniom dalszych sukcesów muzycznych

     • WITAMY PRZEDSZKOLAKÓW W MURACH NASZEJ SZKOŁY

      21.03.2023

      Pierwsza klasa jest ogromnym wyzwaniem dla dzieci.Dlatego też zaproszenie naszych wągrowieckich przedszkolaków w ramach DNI OTWARTYCH ma pomóc dzieciom jak najłatwiej wystartować w nowy etap w ich życiu bez lęków i obaw, pokazać, że szkoła jest przyjaznym i bezpiecznym miejscem.

      W trakcie DNI OTWARTYCH w naszej szkole przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Wolontariatu odkrywali tajemnice Szkoły przed przyszłymi uczniami. Spacerując po szkolnych korytarzach, nasi goście mogli wkroczyć do nowego świata, pełnego niezapomnianych wrażeń  i nowych wyzwań, które czekają na nich już niebawem!

      Dzieci miały możliwość zwiedzenia szkoły, a także wzięły udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.

      Dużo ekscytacji wywołały zajęcia sportowe, podczas których pan Mariusz wprowadził wszystkich w tajniki Karate.         W Bibliotece dzieci wysłuchały wiersza „U fryzjera”, a następnie wzięły udział w escape roomie, w którym wykorzystano przedmioty związane z fryzjerstwem. Rozwiązywały zagadki i obejrzały książki przygotowane przez panią Joannę.  Pod czujnym okiem pani Karoliny i pani Ani przedszkolaki przeniosły się w ulubiony świat sztuki i spróbowały swoich możliwości plastycznych. Zajęcia MUSICLove zaproponowane przez pana Błażeja oraz panią Romę były niezapomnianą przygodą dla wszystkich dzieci, które kochają śpiew, taniec i grę na instrumentach. Wizyta w klasach pani Marysi oraz pani Basi sprawiła, że nasi goście poczuli się jak na prawdziwej lekcji. Odważnie zasiedli w ławce, pisali kredą po tablicy oraz wzięli udział w zabawach integracyjnych.

      We wtorek, 14 marca, gościliśmy Akademię Talentów oraz Przedszkole nr 7, natomiast w piątek, 17 marca, odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 6.

      Bardzo dziękujemy wszystkim opiekunom grup przedszkolnych za pomoc i wsparcie w tym przedsięwzięciu.

      Zapraszamy do fotorelacji

     • Wiosna u Cystersów

      19.03.2023

      W dniach od 13 do 15 marca br. w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne uczniów z wągrowieckich szkół pt.” Wiosna u Cystersów” w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej będącej dziełem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Dzieci wzbogaciły najpierw swoje wiadomości na temat patrona wągrowieckiej dwójki. Następnie zaprezentowały swoje umiejętności muzyczno-taneczno-wokalne oraz aktorskie przed wspaniałym gremium, które sowicie nagrodziło każdy występ gromkimi brawami. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie niepowtarzalnych prac plastyczno-technicznych pt. „Postać Pani Wiosny”, które upiększyły korytarz szkolny.Wspólnie spędzony czas przyniósł wszystkim dużo radości i satysfakcji.

     • Sukces naszych szkolnych szczypiornistów

      16.03.2023

      Reprezentacja szkoły chłopców /rocznik 2010 i młodsi/  w piłce ręcznej 1.03. 2023r. zajęła I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Wągrowieckiego oraz II miejsce w Mistrzostwach Rejonu Pilskiego w ramach XXIV Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2022/2023.                 

      Szkołę reprezentowali następujący uczniowie: 

       

      1. Śliwiński Alex 7a

      2. Brzeziński Dawid 6c

      3. Donal Wiktor 6d

      4. Godycki-Ćwirko Kajetan 6c

      5. Kujawa Szymon 6c

      6. Michalak Bartosz 6b

      7. Niewiadomy Antoni 6d

      8. Pankowski Gabriel 6c

      9. Walkowiak Oliwier 6a

      10. Wojdanowicz Wiktor 6d

      11. Borucki Nikodem 5c

      12. Zarzeczny Radosław 5d

      Reprezentację przygotował pan Zbigniew Maćkowiak

      Gratulujemy

     • Sukces naszych chemików

      15.03.2023

      W dniu 14 marca 2023 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Wągrowcu odbył się IX Powiatowy Konkurs Chemiczny. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy konkursu przez półtorej godziny rozwiązywali trudne zadania chemiczne. Bardzo dobrze poradzili sobie z nimi uczniowie naszej szkoły zajmując dwa najwyższe miejsca na podium. Zwyciężył Nikodem Bodus, wyprzedzając tylko  o 1 punkt Hannę Dekowską. Do trzeciego miejsca niewiele zabrakło Mai Kubiak. Pozostali uczestnicy również zasługują na pochwałę, a byli to Nadia Nowakowska, Michalina Lubawa, Agata Stróżyk oraz Kacper Juszczyk. Trzech wyróżnionych uczniów otrzymało nagrody, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy sukcesu.

     • Dzień Kobiet w SP2

      09.03.2023

      Już od samego rana na wszystkie kobiety, kobietki i dziewczynki czekała słodka niespodzianka Samorządu Uczniowskiego. Szczesliwy numerek w tym szczególnym dniu nie był indywidualnie losowany. Dziś "wylosowano" - KOBIETY. Dziękujemy nauczycielom za pomoc w organizacji niespodzianki.

      Baaaardzo smaczny Dzień Kobiet w klasie 4a

     • Wyniki II etapu Olimpiady Franciszkańskiej

      02.03.2023

      Dnia 2 marca 2023 r. dwaj uczniowie naszej szkoły – Paweł Różak /kl.6b/ i Jan Zborowski /kl.6c/ brali udział w II etapie Olimpiady Franciszkańskiej, który odbył się w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Gnieźnie. Celem Olimpiady było m.in. poznanie postaci św. Maksymiliana Marii Kolbego, odnoszenie zdobytej wiedzy o św. Maksymilianie do współczesności i inspiracji własnych zachowań na wzór Świętego czy też pragnienie poznania Pisma Świętego. Podczas II etapu uczniowie Szkół Podstawowych naszej archidiecezji  rozwiązywali test dotyczący w/w Świętego oraz Listu św. Jakuba. Choć dla Pawła i Janka Olimpiada zakończyła się na udziale w II etapieto gratulujemy im osiągniętego sukcesu.                                                                                                     

      Wojciech Kapczyński

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie