• Dar Fundacji Powszechnego Czytania

      28.02.2023

      Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu w ramach akcji "Książka chroni" otrzymała od Fundacji Powszechnego Czytania pakiet książek dla dzieci i młodzieży w języku ukraińskim oraz angielskim. Fundacja od kilku lat aktywnie promuje czytelnictwo, wychodząc naprzeciw potrzebom różnych grup społecznych. Doceniamy zatem ten dar serca, który części z nas zapewni łączność z walczącą ojczyzną natomiast wszystkim uczniom da możliwość obcowania z językiem angielskim.

     • Konkurs szkolny "Między wierszami"

      28.02.2023

      Drodzy siódmoklasiści i ósmoklasiści!

      Lubisz śpiewać/muzykować?

      Ta informacja jest przeznaczona dla Ciebie 

      Dedykuję tę wiadomość dla chętnych uczniów,

      którym śpiew solowy sprawia radość i przyjemność.

      25 marca 2023 w sobotę odbywa się XVI Powiatowy Konkurs „Między wierszami”, w trakcie którego występują wokaliści prezentujący jedną piosenkę poezji śpiewanej.

      W związku z tym organizuję eliminacje szkolne, dzięki którym wyłonię dwie lub trzy osoby reprezentujące naszą szkołę. Szkolny konkurs poezji śpiewanej odbędzie się już 7 marca (wtorek)                            między godziną 13.45 a 15.00 w sali 15 

      PAMIĘTAJ! WYBIERZ JEDNĄ PIOSENKĘ Z KATEGORII POEZJI ŚPIEWANEJ,                            PRZYGOTUJ PODKŁAD I DO DZIEŁA!

      W ODPOWIEDZI ZWROTNEJ NAPISZ „JESTEM ZAINTERESOWANA/ZAINTERESOWANY KONKURSEM”  (zgłoszenie udziału do 6 marca).

      W RAZIE PYTAŃ/PROBLEMÓW SŁUŻĘ POMOCĄ!!!

       

      ZAPRASZAM DO UDZIAŁU! 

      Monika Serwatka

       

       

     • Europejski Konkurs Statystyczny

      25.02.2023

      Dwa zespoły z naszej szkoły w składzie STAT1SP2: Maja Kubiak, Jakub Kaźmierczak, Krzysztof Witkowski oraz STAT2SP2: Emilia Serdyniecka, Juliusz Przybylski, Igor Wójtowicz awansowały do kolejnego etapu Europejskiego Konkursu Statystycznego.W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązali trzy testy z zakresu statystyki i rachunku prawdopodobieństwa. Wykazali się umiejętnością wyszukiwania oficjalnych danych oraz znajomością języka angielskiego.

     • Na pomoc Turcji i Syrii

      24.02.2023

      Szkolne Koło Wolontariatu z okazji kończącego się karnawału zorganizowało kawiarenkę. Dochód ze sprzedaży słodkości został przekazany już na konto Caritasu. Łącznie zebrano 607,39zł. Kwota ta wspomoże ofiary trzęsienia ziemi, które dotknęło Syrię i Turcję na początku lutego.  Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę i kawiarenkę bardzo dziękujemy.

     • Prosimy o pomoc

      22.02.2023

      Szanowni Państwo na czterech pierwszych zdjęciach są uczniowie SP nr 2 w Wągrowcu. Zdjęcie pierwsze jest z roku 1959, drugie z roku 1960, trzecie z roku 1961, a czwarte z roku 1962. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby pomóc w rozpoznaniu naszych uczniów prosimy o pomoc.

    • Wieczornica Wielkopolska
     • Wieczornica Wielkopolska

      19.02.2023

        W miniony czwartek, uczniowie naszej szkoły przygotowali już po raz kolejny uroczystość upamiętniającą  zwycięski zryw narodowy Polaków.  Wielkopolska insurekcja, której początek dały walki na ulicach Poznania związane były z wcześniejszym wiecem na cześć przyjazdu wielkiego pianisty Ignacego Jana Paderewskiego. Uczniowie ukazali w pieśniach i recytowanych wierszach patriotyzm i heroiczną postawę  powstańców, których  nigdy nie zapomniany czyn zmienił przebieg zachodniej granicy, a oni na zawsze pozostaną w świadomości lokalnej. Gdyby Powstanie Wielkopolskie  nie wybuchło i nie zakończyło się zwycięstwem status większości terenów byłby zupełnie inny.  Znaczenie powstania nie sprowadza się tylko do niepodległości Wielkopolski. Odniesiony sukces miał duże znaczenie w tworzeniu II RP. Nasza młodzież pięknie ubarwiła wieczornicę flagami  i tańcem.  Z wielkim szacunkiem także oddała cześć Wielkopolanom  w apelu poległych. Widzowie gromkimi brawami nagrodzili wysiłek uczniów i nauczycieli.

       Małgorzata Smarzyk

      Zapraszamy do obejrzenia filmu z wieczornicy klikając w poniższy link

     • Rozstrzygnięcie konkursu "Kartka na Walentynkę XXL"

      15.02.2023

      Dnia 14 lutego 2023 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu z języka angielskiego "Kartka na Walentynkę w rozmiarze XXL". Wyniki konkursu:

      klasy 1-3
      1 miejsce Julia Wesołowska
      2 miejsce Wiktoria Stachowiak
      3 miejsce Aleksandra Michalska
      Wyróżnienie: Blanka Witkowska

      klasy 4-8
      1 miejsce Eryk Gorzaniak-Nacke
      2 miejsce Julia Jurkowska
      3 miejsce Julia Pędzińska
      Wyróżnienie: Karolina Adamczewska

      Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. W organizacji konkursu wykorzystano sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości.

     • Prosimy o pomoc

      13.02.2023

      "Szanowni Państwo na zdjęciach są uczniowie SP nr 2 w Wągrowcu. Jeżeli ktoś z Państwa mógłby pomóc w zidentyfikowaniu naszych uczniów proszę o pomoc. Na zdjęciu z roku 1960-1961 w tle budynek obecnego Specjalnego Ośrodku Szkolno-Wychowawczego, który pierwotnie był budynkiem szkoły nr 2. Na zdjęciu z 1959 roku w tle budynek dawnej szkoły nr 2 czyli obecny MOPS, w środku wychowawca Pani Nożyńska. Na zdjęciu z 1962 roku wychowawca Stanisław Paterka. Pozdrawiamy serdecznie". 

      1959.pdf

      1960.pdf

      1961.pdf

      1962.pdf​​​​​​​

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie