• PAMIĘTAMY
     • PAMIĘTAMY

      30.10.2022

      W piątek 28 października uczniowie ze szkolnego koła  wolontariatu wraz z opiekunami, nawiedzili wągrowieckie nekropolie, aby na grobach zmarłych nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów zapalić znicze zebrane podczas szkolnej zbiórki. Znicze zapłonęły również na mogiłach zasłużonych dla naszego miasta. Wszystkim zaangażowanym w akcję Światło Pamięci bardzo dziękujemy.

    • Informacja
     • Informacja

      28.10.2022

      Informujemy, że 31 października 2022r.(poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Świetlica w tym  dniu będzie czynna od 6.30 do 16.30

     • Szkoła pamięta

      28.10.2022

      Nasza szkoła już po raz czwarty wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji,,Szkoła Pamięta’’

      W tym roku podjęliśmy kolejne działania. Odwiedziliśmy groby żołnierzy poległych w powstaniu wielkopolskim i podczas drugiej wojny światowej. Klasy VD i VIIB uczciły chwilą ciszy tych, którzy w minionych latach walczyli o naszą wolność. Dzieci zapaliły światło pamięci pod tablicą pomordowanych w obozach koncentracyjnych. Podczas lekcji wychowawczych uczniowie wysłuchali ważnych faktów historycznych dotyczących działań wojennych w naszym mieście i regionie, wykonały też gazetkę okolicznościową. Znaną postacią z przeszłości był ostatni podprzeor zakonu cystersów Jerzy Niward Musolff, którego zasługi dla rozwoju naszego miasta uczniowie poznawali oglądając interesującą prezentację.Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycieli. Była to kolejna okazja by uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania  pamięci o przodkach i bohaterach naszej wolności.

       

     • Narodowe Czytanie 2022

      27.10.2022

      W dniu 27 października 2022r. Pani wicedyrektor Kornelia Jurga - Wełniak wręczyła nagrody 7 uczennicom oraz 2 uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę w 11. edycji Narodowego Czytania. W tym roku młodzież mierzyła się z utworem  "Ballady i romanse" A. Mickiewicza. Nagrodą ufundowaną przez Radę Rodziców za udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji były Pendrive 32 GB.

     • X Dyktando Wągrowieckie

      27.10.2022

      26 października br. w miejskiej Bibliotece Publicznej w Wągrowcu odbyła sie X jubileuszowa edycja Dyktanda Wągrowieckiego. W zmaganiach wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Maja Kubiak z klasy 8b i Oliwier Urban z klasy 5a.Wszyscy uczestnicy zmierzyli się z fragmentem książki Jerzego Andrzejewskiego pt.:"Popiół i diament". Tekst dyktanda został przygotowany przez Pania Jadwigę Mianowską- przewodniczącą jury, które uzupełniły Panie Jolanta Kaczmarek i Wiesława Grzechowiak. Gratulujemy odwagi Mai oraz Oliwierowi i już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym Dyktandzie Wągrowieckim.

     • Nauczyciel na Medal

      26.10.2022

      Rada Samorządu Szkolnego tytuł Nauczyciela na Medal przyznała Panu Robertowi Wójtychowi. W dniu 13.10.2022 r. podczas oficjalnego apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz Święta Patrona, Rada Samorządu Uczniowskiego wręczyła nagrodę Panu Robertowi Wójtychowi przyznając tytuł Nauczyciela na Medal. W uzasadnieniu czytamy: Jest Pan dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni, iż możemy być świadkami kolejnych, sportowych sukcesów. Dziękujemy, iż ukazuje Pan nie tylko ścieżkę wiodącą do wiedzy,ale również to, jak marzenia przekuwać  w czyny.

      Gratulujemy.

       

                                                                                                                                                        

     • Obchody Dnia Drzewa

      26.10.2022

      Tegoroczne obchody Dnia Drzewa obfitowały w wiele ciekawych wydarzeń:

      - posadziliśmy kolejne drzewka i krzewy na boisku szkolnym,

      - zawiesiliśmy szkolnym drzewom wizytówki informujące o ich pożytecznym działaniu,

      -zrobiliśmy drzewny happening

      - uczniowie przebrani za drzewa przeszli po boisku z hasłami informującymi o znaczeniu drzew,

      - robiliśmy sobie zdjęcia w okolicznościowej fotoramce przygotowanej przez klasę 2c,

      -W ramach szkolnej akcji "Ratuj klimat- sadź rośliny" klasa 6 c posadziła rośliny na szkolnych korytarzach oraz krzewy malin w szkolnym ogródku,

      - klasa 6c zdobywała również wiedzę o drzewach podczas zajęć na ścieżce edukacyjnej w Ośrodku Edukacji Leśnej Nadleśnictwa Durowo.

     • Noc Świętych

      26.10.2022

      Na Noc Świętych 31.10 (poniedziałek)zapraszamy do Kościoła sw. Jakuba na wspólne Uwielbienie Pana Boga w Świętych i Błogosławionych  a wszystkie Dzieci przebrane za świętych  ... lub anioły .  Na zakończenie udamy się w procesji na starofarny cmentarz, by otoczyć  modlitą zmarłych i złożyć znicze pamięci. Zapraszamy wszystkich z miasta i okolic.

     • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych 2022

      25.10.2022

      Tegoroczna akcja zbiega się ze 180 rocznicą urodzin poetki, pisarki Marii Konopnickiej, która oprócz twórczości dla dzieci, jest też autorką pieśni patriotycznej "Rota", co doskonale wpisuje się w  hasło tej edycji - "Czytanie dla pokoju".Za nami już zajęcia w klasach drugich oraz trzecich. We wtorek odbędą się ostatnie zajęcia w klasach pierwszych. Wspólnie z uczennicami oraz uczniami starszych klas zabrałam dzieci w świat poezji dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej. Uczniowie klas drugich wysłuchali wiersza "Stary zegar od pradziada",  trzecioklasiści "Jak Mańcia czyta książeczkę", natomiast pierwszoklasistów zaprosiłam do wysłuchania wiersza "Czytanie". Każde zajęcia składały się z pogadanki, warsztatów czytelniczych oraz plastycznych promujących czytanie.Poniżej prezentuję prace naszych zdolnych uczniów. Dziękuję za zaangażowanie w akcję uczennicom oraz uczniom starszych klas.

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

      24.10.2022

      TEMATY PRAC KONKURSOWYCH

      1. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja – biskupa, który miał miłosierne

      serce i pomagał innym.

      2. Przedstaw swoją wizję artystyczną świętego Mikołaja jako współczesnego człowieka

      miłosierdzia, bezinteresownie pomagającego innym w potrzebie.

      3. Przedstaw swoją wizję artystyczną, w jaki sposób Ty możesz zostać świętym

      Mikołajem, okazując miłosierdzie w środowisku, w którym żyjesz poprzez konkretne

      działanie, modlitwę.

      4. Przedstaw swoją wizję artystyczną św. Mikołaja - który z Jego czynów miłosierdzia

      najbardziej przemówił do Ciebie?

      5. Które czyny miłosierdzia są we współczesnym świecie najbardziej potrzebne: pomoc

      finansowa okazywana potrzebującym, pomoc fizyczna, dobra rozmowa, ofiarowanie

      czasu i talentów drugiemu człowiekowi? Przedstaw swoją wizję artystyczną św.

      Mikołaja działającego dzisiaj.

     • Milion Dzieci

      19.10.2022

      Milion Dzieci modli się na różańcu.  W tym roku również dołączyliśmy się do ogólnoświatowej akcji, milionowej modlitwy Dzieci na całym świecie w intencji pokoju i jedności. Dziękujemy za włączenie się i pełną zaangażowania modlitwę. 

    • Święto Patrona i Dzień Edukacji w wągrowieckiej dwójce
     • Święto Patrona i Dzień Edukacji w wągrowieckiej dwójce

      17.10.2022

      W miniony czwartek uczniowie naszej szkoły świętowali podwójnie. Wspominali dorobek cystersów wągrowieckich i ich zasługi dla rozwoju grodu nad Wełną. Zaprosili też nauczycieli na zabawny koncert życzeń z okazji Święta Edukacji. Były wiersze, piosenki, podziękowania za trud włożony w kształtowanie młodego pokolenia, szczere życzenia i przyjemny relaksik dźwiękowy. Miłą niespodzianką tej uroczystości było ogłoszenie przez Panią dyrektor i Samorząd Szkolny tytułu Nauczyciela na Medal. Został nim Pan Robert Wójtych. Doniosłym akcentem Święta Patrona było wręczenie przez   Panią dyrektor i przedstawicielkę Rady Rodziców  statuetki ,, Cystersa’’ i ,, Cystersika’’ wyróżnionym w roku szkolnym 2021/2022 klasom. Najlepsze okazały się ubiegłoroczne III C i IVD. Uczniowie wzięli też udział w przygotowanych przez organizatorów dawnych zabawach sportowych wykazując się szybkością i zręcznością. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze. Uroczystość przygotowały Panie: M. Serwatka, A. Ciszewska, R. Mucha i M. Smarzyk

      Fotorelacja została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • Światowy Dzień Drzewa w SP2

      12.10.2022

      Od dwudziestu już lat, 10 października obchodzimy w Polsce Światowy Dzień Drzewa. Pomysłodawcą tego święta był znawca i miłośnik przyrody, gubernator stanu Nebrasca – Julius Sterling Morton. Już w 1872 roku apelował do ludzi, żeby sadzili drzewa,  zupełnie jakby przewidywał zagładę lasów tropikalnych i puszcz na całym świecie.

      Uczniowie klasy 1b dzięki uprzejmości rodziców przyszli przebrani za drzewa. Aktywnie uczestniczyli w zajęciach, w trakcie których poszerzyli swoją wiedzę o drzewach, ich znaczeniu w życiu człowieka, a także dowiedzieli się, skąd wzięło się święto drzewa i dlaczego je obchodzimy. Dzieci obejrzały także prezentację multimedialną pt.: „Las”. Salę ozdobiła wystawa pięknych prac, wykonana przez dzieci podczas zajęć plastyczno - technicznych.

      A tak obchodziła Światowy Dzień Drzewa klasa 4A

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
   • Szkoła: 603-313-284
    Świetlica: 603-313-298
   • ul. Krótka 4
    62-100 Wągrowiec
    Poland
   • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
  • Logowanie