• DZIEŃ MUSZKI I KRAWATA

      26.09.2022

      Dzień Chłopaka 

      Koleżanko Kolego!

      Dzień Chłopaka jest – dlatego załóż muszkę lub krawacik, by uczcić święto szkolnych braci!

      Przy okazji uroczyście oświadczamy, że KAŻDY Z MUCHĄ LUB KRAWATEM

         jest NIEPYTANY😊

       

       

       

      ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY

      PIĄTEK 30.09.2022

     • Sprzątanie Świata

      21.09.2022

      W ramach akcji "Sprzątania świata "uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pikniku ekologicznym zorganizowanym przez Urząd Miasta Wągrowca we współpracy z fundacją "Nasza Ziemia "w dniu 17 września 2022r.

      W trakcie pikniku zbieraliśmy śmieci w parku nad Jeziorem Durowskim.

      Przyglądaliśmy się też pracy nurków, którzy czyścili dno jeziora z odpadów.

      W trakcie pikniku zaprezentowaliśmy również ciekawostki o życiu roślin.

      Nasi uczniowie Ania Myrcha, Maks Cholewiński i Maks Sadłowski otrzymali nagrody z rąk Wiceburmistrza Miasta Wągrowca pana Remigiusza Priebe za aktywną działalność w szkolnym programie " Ratuj klimat - sadź rośliny" Dzięki oddanym elektrośmieciom otrzymaliśmy rośliny dla szkoły.

      Posadziliśmy te rośliny wokół szkolnego boiska.

      Tyle śmieci płetwonurkowie wyłowili z jeziora,a uczestnicy pikniku ekologicznego ( w tym nasi uczniowie i nauczyciele) zebrali w parku nad jeziorem.

      W akcji "Sprzątanie Świata" wzięły udział uczennice klas 4a i 4b.

     • Zajęcia ekologiczne klasy 6c

      21.09.2022

      Klasa 6c uczestniczyła  w zajęciach ekologicznych 16 września w nowym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Kobylcu,  gdzie zdobywała wiedzę na temat ekosystemu jeziora i lasu , a przy tym dobrze się bawiła na świeżym powietrzu . Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Wągrowiec i panią sołtys z Kobylca mogliśmy nieodpłatnie skorzystać również z bogatego wyposażenia kuchni Ośrodka i zjeść pyszne przekąski przygotowane przez rodziców . Apetyt dopisywał wszystkim po wytężonej pracy na ścieżce ekologicznej i intensywnej rekreacji na placu zabaw i boisku sportowym. Polecamy innym klasom ten Ośrodek w Kobylcu na ciekawe zajęcia i dobrą zabawę.

     • Międzynarodowy Dzień Kropki 15.09.2022r.

      16.09.2022

      Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

      W naszej szkole uczniowie już od samego rana cieszyli się tym dniem! Panowała moda na kropkę. Stylizacja w kropki towarzyszyła nie tylko uczniom, ale i nauczycielom.

      Odbyła się prezentacja książki pt. The Dot, której autorem jest Peter Reynolds. Jest to historia małej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Uczniowie klas szóstych oraz ósmych odwiedzili swoich młodszych kolegów i przeczytali książkę, od której wszystko się zaczęło – Kropka Petera Reynolds‘a.

      Na zakończenie naszego świętowania została zrealizowana najbardziej twórcza część zajęć - prace plastyczne inspirowane wyobraźnią naszych uczniów.  

      Międzynarodowy Dzień Kropki ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni! Czasem wystarczy zacząć od kropki…

      To był wspaniały dzień dla nas wszystkich! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

      Fotorelacja  została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

     • NARODOWE CZYTANIE 2022🇵🇱📖

      04.09.2022

      Jak co roku w pierwszą sobotę września w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się Narodowe Czytanie. Lekturą w tegorocznej edycji były "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.

      Naszą szkołę  reprezentowali: Marysia Zink z kl. 4b, Pola Szymańska, Michalina Pietrowska oraz Julianna Przesławska z kl. 6a, Alan Krenke i Daniel Braun z kl. 8c, Adrianna Wolniewicz oraz Julianna Zink z kl. 8d, Agata Stróżyk z kl. 8f.

       Byliście fantastyczni ‼️ Dziękuję 🙂

      Joanna Kramer-Neumann

     • Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

      04.09.2022

       

      1 września 2022 r. odbyła się  uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023. Swoją obecnością zaszczycił nas Zastępca Burmistrza Miasta Wągrowca Pan Remigiusz Priebe. Podczas uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali przez pasowanie włączeni do społeczności szkolnej.  Wszystkim uczniom  życzymy udanego, spokojnego i bezpiecznego roku szkolnego.

      Relacja z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022-2023 w Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu została przygotowana z użyciem sprzętu z programu "Laboratoria Przyszłości".

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie