• KIERMASZ MIKOŁAJKOWY
     • KIERMASZ MIKOŁAJKOWY

      29.11.2021

      Klasy 2a, 2b, 3a wraz z rodzicami, wychowawcami oraz Szkolne Koło Wolontariatu i świetlica szkolna zapraszają społeczność szkolną na KIERMASZ MIKOŁAJKOWY . Spotkamy się 6 grudnia 2021 r. od godz. 8:00 do 13:00 na holu parteru i pierwszego piętra szkoły. Oferujemy smakowite pierniczki , dekoracje, rękodzieła, ozdoby świąteczne i mile spędzony czas przy dźwiękach kolęd . Każdy znajdzie coś dla siebie oraz dla bliskiej osoby. Zachęcamy do ubrania się w tym dniu na czerwono i założenia mikołajkowej czapki. Niech ten kiermasz wprowadzi nas w świąteczną atmosferę. Dochód przeznaczymy na cel charytatywny. Zapraszamy świątecznie

     • Konkurs filmowy

      24.11.2021

      Uczennica klasy 2b Blanka Witkowska zajęła III miejsce w konkursie filmowym" CZYM JEST CZYSTE POWIETRZE?" zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Wągrowcu. 

      Gratulujemy, brawa dla Blanki. 

     • Konkurs rozstrzygnięty

      18.11.2021

      W poniedziałek, 15.11.2021r. odbyło się podsumowanie konkursu na pracę pisemną na temat: " Kartki z życia szkoły- mój dzień w szkole." Nagrodę ufundowaną przez Radę Rodziców otrzymała uczennica klasy 8a Weronika Paszkiewicz. Gratulujemy

     • Hobby Wiktora Donala

      16.11.2021

      Jeszcze z wystawki i prezentacji "Nasze Hobby" ( z dnia, 12.11.21r.) przedstawiam prezentację Wiktora Donala - ucznia klasy Vd na temat " Terrarystyka i akwarystyka". Warto zobaczyć.  Zapraszam.

      Małgorzata Włodarczyk

     • Konkurs karaoke "Śpiewać każdy może"

      16.11.2021

      W październiku odbył się szkolny wokalny konkurs karaoke „ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE” w ramach Międzynarodowego Dnia Muzyki, który co roku obchodzimy 1 października. Gratulujemy WSZYSTKIM odważnym wokalistom, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu, a w szczególności laureatom konkursu. Wielkie podziękowania kierujemy naszym fundatorom nagród: Radzie Rodziców prężnie działającej przy naszej szkole oraz sponsorom: Staroście Wągrowieckiemu p. Tomaszowi Krańcowi i firmie Serpol z Mieściska.

      Oto laureaci konkursu:

      KATEGORIA KLAS TRZECICH: I MIEJSCE Laura Przysiek z kl. 3a, II MIEJSCE Zuzanna Juszczyk z kl. 3b i Hania Zborowska z kl. 3 a, III MIEJSCE  Zuzanna Broda z kl. 3a; WYRÓŻNIENIE zdobył Oskar Szwed z kl. 3c.

      KATEGORIA KLAS CZWARTYCH I PIĄTYCH: I MIEJSCE Nikola Klar z kl. 5a, II MIEJSCE Maksymilian Cholewiński z kl. 5c, III MIEJSCE Ewa Łukaszewska z kl. 5a; WYRÓŻNIENIA zdobyły Wiktoria Dominikowska z kl. 4b i Pola Szymańska z kl. 5a.

      KATEGORIA KLAS SZÓSTYCH I SIÓDMYCH: I MIEJSCE Julia Rajewska z kl. 7e, II MIEJSCE Milena Grabarkiewicz z kl. 6a; III MIEJSCA ZDOBYŁY: Natalia Nowacka z kl. 7b, Nikola Majchrzak z kl. 7f i Kinga Grabicka z kl. 7f;  WYRÓŻNIENIE powędrowało do Piotra Krystkowiaka z kl. 7d.

      Braaaaawaaaa!!!

     • Nasze hobby

      13.11.2021

      10 listopada br. w naszej szkole  odbyła się wystawa i prezentacja na temat „Nasze Hobby”. Swoje pasje prezentowali: p. Mariusz Przygoda z synem Szymonem uczniem klasy 3b, Wiktor Donal uczeń klasy 5d, Michał Anders uczeń klasy 2c oraz nauczyciele SP2, tj.  Anna Ciszewska, Robert Wójtych i Małgorzata Włodarczyk.

      Pan Mariusz z Szymonem ciekawie opowiadali o swojej pasji – wędkarstwie i zaprezentowali profesjonalny sprzęt i akcesoria. Wiktor po mistrzowsku przygotował prezentację na temat swojego hobby - „Terrarystyka i akwarystyka”, którą uczniowie oglądali z zaciekawieniem. Michał przedstawił swoje prace z plasteliny i podczas prezentacji  pokazywał jak lepi i opowiadał. Z podziwem obserwowaliśmy  jak sprawnie powstawały następne prace. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudziły także prace wykonane przez p. Annę Ciszewską - „Pirografia – ogniem malowane”, prace z rękodzieła – hafty, plecionki, oraz widokówki z Wągrowca z lat 60/70 Małgorzaty Włodarczyk, oraz hobby sportowe – bieganie p. Roberta Wójtycha – numery startowe, medale, koszulki będące teraz pamiątkami ze startów w biegach krajowych i zagranicznych, w tym z Afryki. Uczniowie podczas prezentacji zadawali dużo pytań, co świadczyło o ich zainteresowaniu. Na zakończenie Michał (prezentował hobby - lepienie z plasteliny) powiedział,” Jeszcze nigdy tak się nie bawiłem dobrze”. Myślę, że jest to najlepsze podsumowanie tej wystawki.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy – podziękowanie a uczniowie dodatkowo nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

       Organizatorem prezentacji „Nasze Hobby” była Małgorzata Włodarczyk- doradca zawodowy SP2.

    • Wycieczka literacka do Poznania
     • Wycieczka literacka do Poznania

      13.11.2021

      W sobotę 6.11.2021 grupa młodzieży klas siódmych i ósmych naszej szkoły wraz z wychowawcami odbyła pociągiem wycieczkę do Poznania, by zobaczyć eksponaty dotyczące życia i twórczości jednego z naszych noblistów, autora ,,Quo vadis", ,,W pustyni i w puszczy" - Henryka Sienkiewicza. Muzeum Literackie, znajdujące się na Starym Rynku w Poznaniu, dostarczyło młodzieży wielu nowych wiadomości o autorze lektur obowiązkowych i ciekawostek z jego życia. Uczniowie napiszą teraz reportaż z tej udanej wycieczki.

     • 44. Międzynarodowy Listopad Poetycki

      13.11.2021

      5.11.2021 klasa VIII c wraz z polonistką,  panią Jolantą Godawą, wzięła udział w spotkaniu autorskim z poetą Markiem Wawrzkiewiczem. Odbyło się ono w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wagrowcu w ramach 44. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Poeta, niezwykle skromny, opowiedział o swojej pracy, o tworzeniu utworów poetyckich, o innych poetach. Młodzież miała możliwość zadania kilku pytań i uzyskała interesujące odpowiedzi. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze i na pewno na długo zostanie w pamięci uczestników. 

    • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu
     • Akcja Szkolnego Koła Wolontariatu

      10.11.2021

      W przeddzień Święta Niepodległości Szkolne Koło Wolontariatu rozprowadzało rogale, tradycyjne słodkie wypieki znane w całej Wielkopolsce. Stojąc w kolejce, uczniowie mogli się zapoznać z historią św. Marcina. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziekujemy.

      Opiekun SKW Błażej Filipiak

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

      10.11.2021

        Dnia 9 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze, które podkreślały nastrój walk i zmagań z zaborcami. Ukazali lata niewoli i upokorzeń narodu polskiego, oraz długą i ciężką drogę do zwycięstwa. Śpiewali wzruszające pieśni patriotyczne na tle biało-czerwonych flag wprowadzając wszystkich w atmosferę minionych lat.                                                                                                                                                                            To święto jest prawdziwą lekcją patriotyzmu i przesłaniem, które sprawia, że na chwilę zapomina się o codzienności, a myślą wraca  do przodków, którzy  poświęcili życie za  Ojczyznę.  Młodzież  odpowiedziała też  sobie na pytanie, czym dzisiaj jest  patriotyzm i jakim szczęściem jest życie w wolnym i bezpiecznym kraju.

      W akademii wzięli udział uczniowie klas: IVD, VIA, VIB, VIID, VIIF, VIIIA i VIIIB pod kierunkiem Pani  Moniki Serwatki i Małgorzaty Smarzyk. O piękną oprawę plastyczną zadbały Panie Anna Ciszewska, Romana Mucha i Karolina Należyta. Pan Piotr Misiak i Robert Wójtych uwiecznili to uroczyste wydarzenie.

     • Wycieczka do Torunia

      05.11.2021

      Dnia 4 listopada klasa 6b i 5c brała udział w wycieczce do Torunia - miasta piernika i Kopernika. Zwiedziliśmy m. in. Rynek Nowomiejski, ruiny zamku krzyżackiego, Rynek Staromiejski i Krzywą Wieżę. Niezapomnianym przeżyciem był seans w Planetarium - "Kolorowy kosmos", seans filmowy 4D w Domu Kopernika oraz warsztaty piernikowe. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284
     Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4
     62-100 Wągrowiec
     Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie