• UWAGA! Przyłączmy się do akcji!
     • UWAGA! Przyłączmy się do akcji!

      27.11.2020

      Mama Jakuba – ucznia Szkoły Podstawowej nr 4 w Wągrowcu, który był pacjentem szpitala onkologicznego w Poznaniu, w porozumieniu z Radą Rodziców SP4 pragnie zorganizować zbiórkę dla dzieci.

      Czas jest trudny dla wszystkich. Wierzę, iż to nie zatrzymało dobra, które jest w każdym z Nas".

      Zwracam się do Was Kochani jako onkomama z prośbą do Rodziców, Dzieci, Grona Pedagogicznego o przyłączenie się do zbiórki upominków dla dzieci onkologicznych ze Szpitala Klinicznego im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu ul. Szpitalna.      Zbiórka potrwa od 30.11-15.12.br.

      Upominki można przynieść do Szkoły Podstawowej nr 4, codziennie od 8:00 do 14:00 i pozostawić w holu głównym w wyznaczonym miejscu.oddział 3 (0-4 lat)oddział 5 (5-18 lat)Propozycja upominków (muszą być nowe) 🙂gry planszowe, książki, długopisy, kolorowanki, puzzle, ozdoby świąteczne, skarpetki itp.

      Z całego serca dziękuję w imieniu Dzieci z oddziału onkologicznego.Uwierzcie mi Kochani uśmiech u Dzieci onkologicznych dodaje sił w pokonywaniu choroby.

      Z poważaniem

      mama Jakuba- ucznia SP4”

      Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 chciałaby wspomóc tę akcję, prosimy wszystkich o przyłączenie się do zbiórki. Dziękujemy!

     • Andrzejki i Katarzynki - święto chłopca i dziewczynki

      24.11.2020

      Zwykle w tym czasie odbywały się w szkole, a także w innych placówkach kulturalnych radosne zabawy poświęcone tym postaciom. Ten rok jest zupełnie inny, nie możemy zorganizować dla uczniów naszej szkoły wielu imprez. Dlatego chcę przybliżyć Wam tradycje związane z Katarzynkami obchodzonymi 24 listopada oraz Andrzejkami przypadającymi 29 listopada. 

      Zarówno Katarzynki jak i Andrzejki opierają się na tych samych zasadach. Różnica polega tylko na tym, że Katarzynki były organizowane wyłącznie dla chłopców, podczas których mogli się oni dowiedzieć kiedy znajdą swoją żonę, a także poznać jej imię, ale obecnie tradycja ta już zanikła. Pozostały Andrzejki, w tradycji były to wieczory wróżb poświęcone miłości i małżeństwu, a obecnie zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców.  

      Ponieważ wszystkie zabawy przeniosły się obecnie do Internetu, również ja zachęcam Was do zdalnych wróżb wspólnie z Rodzicami 

      A oto kilka propozycji: 

      • tradycyjnie najbardziej popularne są wróżby z wosku przylewanego przez dziurkę od klucza / pod kontrolą Rodziców/ 

      • przygotujcie karteczki z różnymi imionami znanych koleżanek i kolegów, następnie zegnijcie je i wymieszajcie. /możecie bawić się łącząc się zdalnie/ Z zamkniętymi oczami wylosujcie jedną – to będzie kolega/koleżanka, którą lubisz 

      • tradycyjne układanie butów możecie zamienić na układanie kredek. Każdy z uczestników zabawy zdalnej wybiera kolor. Kto pierwszy wysunie kredkę za próg drzwi u tego się spotkacie po kwarantannie 

      • wybierzcie sobie 20 liter podstawowych alfabetu i dopiszcie do nich jakieś wydarzenia i cechy np. A- czeka Cię podróż, B-sukces w nauce itd. Następnie wybierając litery bawicie się zdalnie. Każdy może przygotować swój komplet, wtedy będzie zabawa ciekawsza. 

      • przygotujcie 5 kubeczków, pod każdym z nich schowajcie inny przedmiot i jego znaczenie np. : 1- pierścionek – spotkanie ; 2- klucz – przeprowadzka; 3- pieniądz – otrzymasz prezent; 4- cukierek – słodkie, wesołe życie; 5- auto – wyjazd na wycieczkę.  Tu również każdy może przygotować swój komplet. 

      • zabawa w kolory: np.: czerwony – jesz za dużo słodyczy, będziesz musiał/ła iść do dentysty; zielony - mało się uczysz, popraw się;  żółty – dbaj o swoje zdrowie, noś maseczkę; niebieski – pilnuj swoich rzeczy; biały – pijesz za mało mleka; czarny – unikaj kłótni, wtedy wszystko będzie radosne i kolorowe.   

       Życzę Wam szczęśliwych wróżb andrzejkowych i dobrej zabawy 

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20.11.2020

      20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Data ta upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o Prawach Dziecka.

      Dzieci w naszym kraju są przyzwyczajone, żeby świętować 1 czerwca. Tymczasem 20 listopada też mają ku temu okazję. Powszechny Dzień Dziecka nazywany jest także Dniem Praw Dziecka. Jest obchodzony w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka w 1959 r. oraz Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Choć dzieci swój szczególny dzień mają 1 czerwca, Polska jako członek Światowej Organizacji Narodów Zjednoczonych pragnie propagować datę 20 listopada, jako Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, by przypomnieć, że każde dziecko to bardzo Ważny Człowiek. W Polsce święto zostało ustanowione z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Konwencji o Prawach Dziecka.

      W Polsce najważniejszymi aktami prawnymi gwarantującymi prawa dziecka są:

      Konstytucja RP, Konwencja o Prawach Dziecka, Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka.

      W 2020 roku obchodzimy 31. rocznicę.

     • Kampania "Pod biało - czerwoną"

      19.11.2020

      Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie

      Zachęcamy do wsparcia akcji "Pod biało - czerwoną".

      Jest to akcja mająca na celu zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców. Realizowana jest ona pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów, Mateusza Morawieckiego. Jej celem jest godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku, a także podtrzymanie tradycji, pielęgnowanie polskości oraz świadomości narodowej.

      Zakup biało-czerwonej zależy jednak od liczby głosów oddanych na projekt przez mieszkańców danej gminy. Aby ministerstwo zakupiło maszt z flagą, należy zdobyć 500 głosów! Do tej pory mieszkańcy Wągrowca oddali 162 głosy poparcia.

      Przypominamy, że głosy można oddawać do 31 grudnia, do godz. 23:59,w bardzo prosty sposób - drogą online, za pomocą serwisu https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/. Wystarczy wypełnić tam formularz, podając:

      • imię
      • nazwisko
      • województwo
      • nazwę miejscowości - należy wybrać Wągrowiec (gmina miejska)
      • adres mailowy.

      Źródło: https://www.wagrowiec.eu/pl/aktualnosci/zdobadzmy-dla-miasta-maszt-z-bialo-czerwona

     • Szkolny konkurs SKO

      10.11.2020

      Szkolny konkurs SKO zainteresował uczniów z klasy 1b. Dzieci zrobiły pomysłowe skarbonki. Pierwsze miejsce zajął Michał Sobiszewski. Trzecie miejsce zdobyła Maja Busz. Udział w konkursie wzięli Martyna Koprowska, Zuzana Pisarek, Blanka Witkowska, Nikodem Białkowski i Natalia Pluta.W konkursie wzięli udział również uczniowie klasy 2c. Zwycięzcami zostali: Jan Grajewski (I MIEJSCE) i Filip Koczorowski (II MIEJSCE).                    Wszystkim gratulujemy kreatywności i dziękujemy za zaangażowanie.Brawo.

          

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

      10.11.2020

      Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy 11 listopada. To ważne i piękne święto- święto każdego Polaka. Jutro obchodzimy 102 rocznicę tego historycznego wydarzenia. Czcimy bohaterstwo , waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki, którym po 123 latach odzyskaliśmy tak długo oczekiwaną wolność i powróciliśmy na mapę Europy. W trosce o pamięć   tamtych lat oraz kształtowanie patriotycznej postawy młodego pokolenia, co roku z tej okazji odbywały się w naszej szkole różne przedsięwzięcia: przemarsze z flagą narodową, akademie,  wspólne śpiewanie hymnu na boisku szkolnym. Odwiedzaliśmy też groby powstańców i wykonywaliśmy piękne pocztówki z polskimi symbolami.   W tym roku ze względu na pandemię nie możemy wystąpić w tradycyjnych akademiach, ale możemy wywiesić flagę biało – czerwoną  i  we własnym zakresie uczcić to podniosłe i ważne święto. Zachęcam do obejrzenia krótkiej animacji dotyczącej  Święta Niepodległości.

      https://stacja7.pl/film/niezwykla-animacja-na-100-lecie-polskiej-niepodleglosci/

       

      Z okazji przypadającego w dniu jutrzejszym Narodowego Święta Niepodległości zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej oraz do złożenia kwiatów i zapalenia zniczy przy pomniku Powstańców Wielkopolskich w pobliżu Urzędu Miejskiego w dowolnej godzinie.

      W ramach tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości odbędą się:

      • o godz. 9:30 w Klasztorze oo. Paulinów – Msza święta w intencji Ojczyzny (z zachowaniem obostrzeń obowiązujących w świątyniach – przy udziale wiernych i delegacji, organizatorzy proszą o zrezygnowanie z pocztów sztandarowych)
      • o godz. 12:00 – „Niepodległa do Hymnu 2020” – wydarzenie online (www.wagrowiec.eu, Facebook) – Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu uczniów wągrowieckich szkół.
    • Komunikat
     • Komunikat

      07.11.2020

      Szanowni Państwo,

      Od poniedziałku – 09.11.2020 do 29.11.2020 roku klasy 1-3 przechodzą na edukację zdalną, tzn. nauczyciele prowadzą zajęcia w czasie rzeczywistym (poprzez aplikację Teams) zgodnie z planem lekcji, z zastrzeżeniem, że lekcje on-line zaczynają się o godzinach stałych, lecz trwają 30 minut. W ten sposób wydłużą się przerwy pomiędzy zajęciami.

      Zgodnie z rozporządzeniem MEN z dnia 5.11.2020 szkoła organizuje zajęcia opiekuńcze  w świetlicy szkolnej dla uczniów klas 1-3, których rodzice są zatrudnieni w podmiotach wykonujących działalność leczniczą oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

      Zgodnie z decyzją rządu nauczanie zdalne dla uczniów klas 4-8 zostaje przedłużone do 29.11.2020r.

       

     • Wyniki konkursu muzycznego "ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE"

      01.11.2020

      W październiku odbył się w naszej szkole wokalny konkurs muzyczny

      ŚPIEWAĆ KAŻDY MOŻE

      z okazji

      Międzynarodowego  Dnia  Muzyki

      Uczniowie prezentowali swoje wykonania drogą elektroniczną.

      Oto wyniki konkursu:

      KATEGORIA KLAS 4:

      I miejsce ex aequo: Maksymilian Cholewiński z klasy 4c i Nikola Raczyńska z klasy 4d.

      Wyróżnienia: Ewa Łukaszewska z klasy 4a i Natalia Korcz z klasy 4b.

      KATEGORIA KLAS 5:

      I miejsce Milena Grabarkiewicz z kl. 5a

      II miejsce Michalina Fifer z klasy 5a

      KATEGORIA KLAS 6:

      I miejsce Nikola Majchrzak z klasy 6f,

      II miejsce ex aequo: Zuzanna Kaniosz z klasy 6d oraz Julia Rajewska z klasy 6e.

      KATEGORIA KLAS 7:

      I miejsce ex aequo: Nadia Wenzel z klasy 7b oraz Jagoda Hermann z klasy 7f,

      II miejsce ex aequo: Julia Gryszczyńska i Dominika Korcz z klasy 7g.

       

      Gratulujemy serdecznie wszystkim młodym wokalistom, za ich zaangażowanie, walory wokalne oraz artystyczną duszę.

      Monika Serwatka i Joanna Bucholc