• Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom
     • Październik Miesiącem Bibliotek Szkolnych Ósmoklasiści - Pierwszoklasistom

      26.10.2020

      W naszej szkole jedną z form obchodów jest zachęcenie najmłodszych uczniów do czytania. Trwa cykl spotkań i warsztatów pod hasłem Ósmoklasiści -Pierwszoklasistom. Ponieważ 29 października przypada 10 rocznica śmierci Ludwika Jerzego Kerna postanowiłam przybliżyć najmłodszym uczniom naszej szkoły jego pełne humoru wiersze. W każdej klasie pierwszej odbyło się już jedno z dwóch zaplanowanych spotkań.

      9 października uczniowie klasy I C wysłuchały wiersza pt.: Pan Tygrysw interpretacji  starszej koleżanki Zuzi Zych z klasy 8 C. Kolejny wiersz zatytułowany Psina przeczytała uczniom klasy I B12 października Ola Cholewińska również z klasy 8 C. Zuzia Zych miała okazję przeczytać młodszym koleżankom i kolegom z klasy I A jeszcze jeden wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt.: Nosorożce w dorożce20 października.

      Do każdych zajęć czytelniczych zostały przygotowane prace plastyczne związane z wierszem.

     • "Zapal znicz pamięci"

      23.10.2020

         Zachęcamy do udziału w akcji "Zapal znicz pamięci", służącej upamiętnieniu ofiar zbrodni z 1939 r. W najbliższą niedzielę (25 października) zapalmy znicze pamięci w miejscach przypominających o straceniach obywateli II RP w pierwszych miesiącach II wojny światowej.

         W Wągrowcu zachęcamy do zapalenia zniczy pod pamiątkową tablicą na ścianie budynku Sądu Rejonowego przy ulicy Kościuszki 18, przy którym w 1939 r. odbyły się egzekucje oraz przy pomniku ku czci pomordowanych mieszkańców miasta w okresie okupacji niemieckiej (ul. Kościuszki, przed Zespołem Szkół nr 2). 

        Może podczas niedzielnego spaceru wybierzecie się wspólnie z rodzicami we wskazane miejsca i zapalicie znicz pamięci? Jeśli tak, prześlijcie nam zdjęcia(hno@sp3wagrowiec.pl) oraz na mail IPN-u. Więcej informacji na stronie www.wagrowiec.eu

    • Święto Patrona
     • Święto Patrona

      19.10.2020

                                                         

          14 października w naszej szkole obchodziliśmy Święto Patrona – Cystersów Wągrowieckich. Dzień ten wyglądał inaczej niż zwykle. Nie było tradycyjnych scenek z życia zakonników, dawnych zabaw wągrowczan i współzawodnictwa między klasami. Przewodniczący otrzymali od organizatorów zestaw zadań dla swojej klasy. W zalakowanych kopertach znalazły się  kolorowanki,  krzyżówki, łamigłówki, labirynty i trudne pytania dotyczące historii naszego regionu.  Nauczyciele również brali udział w zmaganiach i wykazali się  dużą wiedzą o patronie. Uczniowie  wysłuchali też krótkiej audycji o zasługach białych mnichów dla miasta, przygotowanej przez klasę VIII D. W godzinach popołudniowych na stronie internetowej szkoły znalazł się escape  room o wągrowieckim klasztorze. Żeby wydostać się z zabudowań klasztoru trzeba było wykazać się  niemałą wiedzą.                                                                                      Nie  zabrakło też podziękowań, życzeń i piosenek z okazji Święta Edukacji. Na zakończenie uroczystości wszystkie klasy otrzymały kolorowe dyplomy i cukierki ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców. Pamiątkowe zdjęcia wykonał Pan Piotr Misiak. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie: Ania Ciszewska, Romana Mucha, Agnieszka Maciejewska, Monika Serwatka i Małgorzata Smarzyk.

    • Pożegnanie
     • Pożegnanie

      13.10.2020

      Z głębokim żalem zawiadamiamy, że odeszła na wieczny spoczynek

      emerytowana, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły

      Aleksandra Podemska

      Rodzinie i Bliskim składamy wyrazy głębokiego współczucia.

      Dyrektor i Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Wągrowcu

     • SZKOLNY KONKURS SKO ,,PAŹDZIERNIK MIESIĄC OSZCZĘDZANIA”

      13.10.2020

      Pod takim hasłem rozpoczynamy kolejną edycję szkolnego konkursu SKO.

      Umiejętność właściwego gospodarowania pieniędzmi, czasem oraz oszczędzania wody, energii, papieru czy też środowiska odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Od najmłodszych lat powinniśmy uczyć się oszczędzania. Taką możliwość daje uczniom Szkolna Kasa Oszczędności.

      Głównym celem oszczędzania w SKO jest gromadzenie funduszy na wycieczki, wakacje, wymarzony sprzęt czy zabawki. Realizowanie swoich marzeń za własne pieniądze daje uczniom ogromną satysfakcję i motywację do dalszego oszczędzania.

      Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych i będzie trwał do 30 października 2020r.

      I. Konkurs dla uczniów klas I – IV.

      Konkurs na najciekawszą SKARBONKĘ samodzielnie wykonaną, dowolną techniką w formie przestrzennej. Każda praca powinna być podpisana – imię, nazwisko oraz klasa. Skarbonkę należy dostarczyć do opiekuna SKO – Agnieszki Grabickiej.

      II.Konkurs dla uczniów klas V – VI

      Konkurs na hasło o oszczędzaniu. Zachęcam uczniów do wymyślenia hasła o oszczędzaniu. Napisz je na kartce, podaj swoje imię i nazwisko oraz klasę i przekaż je opiekunowi SKO – Agnieszce Grabickiej.

      Życzę udanych pomysłów! Nagrody czekają!

    • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
     • X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      12.10.2020

      W piątek 2 października 2020 roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tygodniu poprzedzającym wydarzenie, na lekcjach matematyki, uczniowie klas 4-8 w przyjemny sposób powtarzali tabliczkę mnożenia. Natomiast w piątek przeszli egzamin z jej znajomości. Wszyscy, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali ordery „Ekspert Tabliczki Mnożenia”.  Uczniowie mieli również możliwość wzięcia udziału w internetowym konkursie matematyczno – logicznym zorganizowanym przez koordynatora głównego ŚDTM. W konkursie tym udział wzięło 30 uczniów.  Troje uczniów awansowało do finału online, który odbędzie się w najbliższą sobotę. 

     • Informacja dla rodziców

      07.10.2020

      Przypominamy Państwu, iż szkoła podstawowa, do której uczęszcza Państwa dziecko uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

      Więcej informacji tutaj Program_dla_szkol_-_Informacja_dla_rodzicow.pdf​​​​​​​

    • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      01.10.2020

      We wtorek 29 września odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego.

      Oto uczniowie, którzy zdobyli największą liczbę głosów:

      1. Jagoda Hermann 7f
      2. Mateusz Najder 7e
      3. Antonina Bryniak 8a
      4. Szymon Kujawa 4c
      5. Natasza Patelska 4a
      6. Anastazja Korbik 8b
      7. Wiktoria Poczekaj 8d
      8. Adrian Szymański 8d
      9. Oskar Szwed 2c
      10. Ludwik Lis 3a

      Dziękuję wszystkim kandydatom za udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

      Powyższą dziesiątkę zapraszam na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 5 października o godzinie 12:25 w sali 58 😊

      Do zobaczenia 😊

            Agnieszka Maciejewska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Cystersów Wągrowieckich w Wągrowcu, ul. Krótka 4
    • Szkoła: 603-313-284 Świetlica: 603-313-298
    • ul. Krótka 4 62-100 Wągrowiec Poland
    • Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30
   • Logowanie