• Zawody pływackie
     • Zawody pływackie

      30.10.2019

      Pola Szymańska z 3a została obsypana medalami. Mała pływaczka zajęła dwa razy II miejsce w okręgowych OTWARTYCH ZAWODACH PŁYWACKICH DZIECI I MŁODZIEŻY LZS o PUCHAR PRZEWODNICZĄCEGO WLKP. ZRZESZENIA LZS w Chodzieży. Na tym nie koniec sukcesow. Pola zajeła I miejsce w okręgowych zawodach pływackich PUCHAR SPRINTU O PUCHAR BURMISTRZA w konkurencji 100 m - styl zmienny i II miejsce w konkurencji 50 m - styl dowolny. Gratulujemy Poluni, brawo.

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

      28.10.2019

      Serdecznie zapraszamy na spotkania w ramach pomocy psychologiczno - pedagogicznej:

       

      4.11.2019r. o godz. 16.30 rodziców uczniów klas 1-3 na spotkanie z dietetykiem.

      Temat spotkania - "Fakty i mity na temat zdrowego odżywiania"

       

      5.11.2019r. o godz. 16.30 rodziców uczniów klas 8 na spotkanie z nauczycielem doradztwa zawodowego.

      Temat spotkania - "Jak kształtować zainteresowania nastolatków w odniesieniu do przyszłego zawodu?"

       

    • W ramach OTK w szkolnej bibliotece
     • W ramach OTK w szkolnej bibliotece

      29.10.2019

      W ramach OTK w szkolnej bibliotece wykonana była wystawa pod hasłem " Hobby, pasja, profesja" . Uczniowie rozmawiali w bibliotece o pasjach i zawodach. Na lekcjach informatyki uczniowie klas 7 i 8 pracowali z Mapą Karier - poznawali zawody, które ich interesują jak również nowe zawody.W klasach 1-3 odbywały się zajęcia - warsztaty na temat "Moje  hobby" . Uczniowie wykonali  piękne prace plastyczne na temat "Mój ulubiony zawód."

    • Certyfikat Siłaczka
     • Certyfikat Siłaczka

      28.10.2019

      W ramach projektu ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM, 3a postanowiła kolejny raz udowodnić sobie i innym, że jest w świetnej kondycji fizycznej. Na zajęciach sportowych dzieci zdobyły specjalny CERTYFIKAT SIŁACZKA. Ćwiczenia wprowadziły nas w dobry nastrój.

    • Warsztaty origami
     • Warsztaty origami

      25.10.2019

      Dnia 24 października obchodzimy Światowy Dzień Origami. Z tej to okazji w naszej szkole odbyły się warsztaty składania papieru. Uczniowie klasy 5B doskonalili sprawność manualną, pobudzali wyobraźnię oraz rozwijali zainteresowania matematyczne. Podczas zajęć dzieci tworzyły między innymi elementy niezbędne do wykonania matematycznego lapbooka.

    • Konkurs Karaoke - klasy 7 i 8
     • Konkurs Karaoke - klasy 7 i 8

      25.10.2019

      24  października uzdolnieni wokalnie melomani  z klas siódmych i ósmych  wzięli udział w wokalnym konkursie KARAOKE.  Mimo tego, że skład chętnych do śpiewania artystów był kameralny, to komisja miała baaaaardzo trudne zadanie. Wszyscy uczniowie zaprezentowali się z jak najlepszej strony muzycznej. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodki poczęstunek. Oto nagrodzeni uczniowie:

      Klasy 7:

      I MIEJSCE: Anna Różańska z kl. 7b

      II MIEJSCE: Dawid Furman z kl. 7d                                             

      III MIEJSCE: Emilia Marcinkowska i Amelia Łoś z kl. 7b

      Wyróżnienie powędrowało do Kacpra Przybylskiego i Kuby Lewczuka z kl. 7d

      Klasy 8:

      I MIEJSCE: Łukasz Malak z kl. 8b

      II MIEJSCE: Sandra Krych z kl. 8b

      III MIEJSCE: Julia Śróda z kl. 8b

      Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości! 

      Kornelia Jurga i Monika Serwatka.

    • Uczniowie klas 8 w Waszym Radio fm
     • Uczniowie klas 8 w Waszym Radio fm

      25.10.2019

      Dzisiaj można było usłyszeć uczniów klas ósmych SP2  w Wągrowcu, w Waszym Radio fm. Było bardzo sympatycznie. Uczniowie zobaczyli studio nagrań, studio prezentera. Dowiedzieli się jak nagrywa się audycje czy prowadzi rozmowy na żywo, na antenie o czym sami mogli się przekonać. Pod wielkim wrażeniem wrócili do szkoły. To było kolejne zadanie realizowane w ramach OTK. Dziękujemy p. Alicji za serdeczne ugoszczenie nas.

    • Wizyta w redakcji Głosu Wągrowieckiego
     • Wizyta w redakcji Głosu Wągrowieckiego

      25.10.2019

      W związku z Ogólnopolskim Tygodniem Kariery, 22.10.br. uczniowie klas VIII a, b, c,d, wraz z doradcą zawodowym Małgorzatą Włodarczyk odwiedzili redakcję Głosu Wągrowieckiego, która jest partnerem lokalnym naszych działań w ramach OTK. Redaktor naczelny Głosu Wągrowieckiego p. Franciszek Szklennik opowiedział jak powstaje gazeta, wyjaśnił na czym polega planowanie kolumn, jakie umiejętności musi posiadać osoba będąca redaktorem czy grafikiem komputerowym. Uczniowie mieli możliwość poznania redagowania gazety „od kuchni”, zobaczyli jak powstaje kolumna gazety, w jaki sposób umieszcza się tekst, ilustracje, reklamy. Na zakończenie czekała na nich niespodzianka - zostali zaproszeni na warsztaty dziennikarskie i zredagowanie swojej kolumny. Bardzo się z tego ucieszyli. Dziękujemy, za serdeczne przyjęcie i z niecierpliwością czekamy na warsztaty dziennikarskie. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie.

      Nasza wizyta w redakcji Głosu Wągrowieckiego została opisana w tej gazecie  dnia 23 października br. (Aktualnie wydanie). Autorem tej publikacji jest p. Franciszek Szklennik - redaktor naczelny redakcji. Bardzo dziękujemy.

       

    • Konkurs Karaoke - klasy 6
     • Konkurs Karaoke - klasy 6

      23.10.2019

      23  października odważni melomani  z klas szóstych  wzięli udział w wokalnym konkursie KARAOKE. Wszyscy artyści zaprezentowali się z jak najlepszej strony muzycznej. Serdecznie wszystkim gratulujemy! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodki poczęstunek. Oto nagrodzeni uczniowie:

      I MIEJSCE: Nadia Wenzel z kl. 6b i Daniel Pisarek z kl. 6c

      II MIEJSCE: Jakub Kurzawa z kl. 6e  

      III MIEJSCE: Szymon Frankowski z kl. 6b

      Wyróżnienie powędrowało do Mai Grądzkiej z kl. 6g

      Dziękujemy za udział, Joanna Bucholc i Monika Serwatka.

    • Ogólnopolski Tydzień Kariery
     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

      23.10.2019

      W tym roku  po raz XI w dniach od 21-27 października  obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) pod hasłem: „Pasja, profesja, powołanie”. Organizatorem OTK jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej  Polskiej pod patronatem MEN i MRP i PS. Nasza szkoła po raz pierwszy bierze udział  w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery.

      Lokalnymi Patronami naszego działania są: Powiatowy Urząd Pracy w Wągrowcu, lokalne -Wasze Radio fm, lokalna prasa  Redakcja Głosu Wągrowieckiego; Wągrowiecka Oficyna Wydawnicza Sp.z.o.o, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wągrowcu, szkolne radio TOP.

      W związku z OT K uczniowie klasy VIII a,b,c,d w dniach 21.10. br i 23.10. br. byli gośćmi w Powiatowym Urzędzie Pracy. Pracownik PUP, Pani Małgorzata Gogolewska- doradca zawodowy, przedstawiła uczniom informacje o zawodach nadwyżkowych i deficytowych w naszym powiecie, co należy wziąć  pod uwagę w wyborze zawodu, rolę Urzędu Pracy jako instytucji wspierającej w wyborze zawodu i poszukiwaniu pracy. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali tych informacji i prezentacji.

       Dziękujemy p. Małgorzacie Gogolewskiej  za przedstawione i omówione informacje. Dziękujemy za miłe przyjęcie w PUP i objęcie naszych działań patronatem lokalnym.

    • Amelia Hermańska 6c
     • Amelia Hermańska 6c

      23.10.2019

      Dziękujemy Amelii Hermańskiej z klasy 6c za zaprezentowanie swoich zdolności  na pianinie. Amelia nie tylko umiliła nam wtorkową lekcje muzyki oraz uwrażliwiła swoich rówieśników na brzmienie tego pięknego instrumentu. Życzymy dalszych sukcesów!

    • Konkurs Karaoke - klasy 5
     • Konkurs Karaoke - klasy 5

      22.10.2019

      21  października 2019r. w poniedziałkowe popołudnie chętni, odważni wokaliści z klas piątych  wzięli udział w wokalnym konkursie KARAOKE. Wszyscy artyści zaprezentowali się z jak najlepszej strony muzycznej. Serdecznie gratulujemy naszym melomanom! Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród i słodki poczęstunek. Oto nagrodzeni uczniowie:

      I MIEJSCE: Oktawia Przybylska z kl. 5e i Julia Rajewska również z kl. 5e

      II MIEJSCE: Nikola Majchrzak z kl. 5f

      III MIEJSCE: Zuzanna Szypura z kl. 5e

      Nagroda publiczności powędrowała do Oktawii Przybylskiej z kl. 5e za jej urok artystyczny i wrażliwość muzyczną.

      Dziękujemy za udział, Joanna Bucholc i Monika Serwatka.

    • Z wizytą w Teatrze Nowym w Poznaniu
     • Z wizytą w Teatrze Nowym w Poznaniu

      20.10.2019

      18.10.2019 roku uczniowie klasy VIII C i VII B wraz z nauczycielami odwiedzili Teatr Nowy w Poznaniu, by obejrzeć spektakl zrealizowany na motywach epopei narodowej "Pan Tadeusz". Wrażenia były niesamowite! Aktorzy przez trzy godziny potrafili utrzymać w napięciu młodych i starszych wodzów. Warto było! Będziemy o tym rozmawiać na najbliższych lekcjach języka polskiego...

    • Milion dzieci modli się na różańcu
     • Milion dzieci modli się na różańcu

      19.10.2019

      W piątek 18 października uczniowie naszej szkoły włączyli się w światową akcję modlitwy o pokój na świecie: „Milion dzieci modli się na różańcu”. 
      W ramach lekcji religii prowadzonych przez s. Ewę Walkowską i pana Błażeja Filipiaka, uczniowie za przyczyną Matki Bożej w ciszy i skupieniu wypraszali potrzebną łaskę pokoju.

      Tegoroczna akcja to już czternasta edycja modlitw o pokój, która swój początek, miała w Wenezueli w 2005 roku, kiedy katechetka na lekcji religii zachęciła uczniów do wspólnej modlitwy. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na prośbę św. o. Pio, który stwierdził, że „gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, wówczas świat napełniłby się pokojem”. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy.

      Plakat_-_Milion_dzieci_modli_sie_na_rozancu_-_2019.pdf